Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
21 септември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
каде да најдам информации за тоа дали се царини роба нарачана од странство и дали има минимална сума која е ослободена од царина?
П.С. Нарачката е составена од неколку мајчки за деца и 4 пара патичиња, во вредност од 270 долари.
 
T

Tetro

Гостин
Член од
21 септември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Благодарам на одговорот. Јас се извинувам но во Водичот што ми го прати, јас не можев да лоцирам никаде 50 евра или некаква денарска противредност.

Уствари мислам дека го сменија законот пред некој месец и дека сега минимумот е 500 евра. Ама сепак ни јас не сум доволно сигурен за да го тврдам истото. Можеби е најдобро да се јавам и да ги прашам. :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Rey ban наочари има у МК? цена?

вакви:
Побарај во ГТЦ, мислам дека Диоптра се викаше оптиката (не сум 100% сигурна), се наоѓа спроти змија кафичот кај што беше, во редот кај единствената менувачница во трговскиот што е. Исто има и во Рамстор, ама таму мислам дека се поскапи. Последен пат кога гледав во Рамстор, ваквите беа околу 9 или 10 илјади. Исто продаваат и во Геталдус, па види и таму. Прошетај низ оптиките во ГТЦ, сигурно ќе најдеш.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
бушење уши? по можност некаде во кисела вода, или аеродром.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.533
Поени од реакции
28.952
Каде можам да најдам VANS патики во Скопје, но објаснете ми поубаво затоа што не сум од Скопје.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Да не знае некој каде во Скопје можам да најдам алатки за отварање, поправка и сл. на рачни часовници?
 
Член од
21 април 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
Каде можам да најдам VANS патики во Скопје, но објаснете ми поубаво затоа што не сум од Скопје.
Imas vo Madness , Xshop , DropIn ..
Xshop ti e kaj Soboren Hram tamu kaj raskrsnicata na kuse e poglej ubavo ke go vidis
Madness ti e kaj plostad po edna od ulickite
DropIn ti e na partizanska
Imas i eden na Silver taka nesto u zlatarskata ulica vo GTC (mi se blokira mozokov nemozam da se setam)
 
Член од
17 март 2010
Мислења
64
Поени од реакции
0
Каде можам да најдам психијатар или психолог во Битола?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Кај плетат вакви плетенчиња и колку пари е? :bilokojzbor:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
На исто место каде што ќе најдеш оружје на црно.
нене, бев во две продавници кај што продаваат ловџиска опрема и орудие, али ми викаат нажалост дека не држат тејзери...

еххх, а имаше саем пред 2 месеци во Нови Сад кај што присуствував, секаков калибар на орудие, сигурно и ова имало...
ништо, изглеа ќе треба да го чекам следниот саем :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom