Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Дали знае некој каде можам да најдам нешто вакво? Ова е еден вид на конвертер од HDMI во AV сигнал, на aliexpress се негде по 6-7 долари (околу 350 ден) али не можам да чекам месец дена да стигне пошто ми треба за месецов. Бев на две три места прашав, еден ми вика има негде ама овие ти се по 4000 денари (lol), не знам што сакаше да каже, на другите места не најдов. Секој одговор е добредојден.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Дали знае некој каде можам да најдам нешто вакво? Ова е еден вид на конвертер од HDMI во AV сигнал, на aliexpress се негде по 6-7 долари (околу 350 ден) али не можам да чекам месец дена да стигне пошто ми треба за месецов. Бев на две три места прашав, еден ми вика има негде ама овие ти се по 4000 денари (lol), не знам што сакаше да каже, на другите места не најдов. Секој одговор е добредојден.
Знам со сигурност дека има во логин и се околу 3000 денари :) Незнам да пробаш по бит пазар во затворениот дел што е?
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Знам со сигурност дека има во логин и се околу 3000 денари :) Незнам да пробаш по бит пазар во затворениот дел што е?
Добра идеја, ќе побарам на пазар, само ме заинтересира сега зошто се толку скапи по продавници за електроника кога на aliexpress се по 7 долари? Дали некоја марка се таму, или пак поголеми се пошто ова е мини уред, не сфаќам што е разликата.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Дали знае некој каде можам да најдам нешто вакво? Ова е еден вид на конвертер од HDMI во AV сигнал, на aliexpress се негде по 6-7 долари (околу 350 ден) али не можам да чекам месец дена да стигне пошто ми треба за месецов. Бев на две три места прашав, еден ми вика има негде ама овие ти се по 4000 денари (lol), не знам што сакаше да каже, на другите места не најдов. Секој одговор е добредојден.

Не е баш нов огласов.
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2884983
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Дали знае некој каде можам да најдам нешто вакво? Ова е еден вид на конвертер од HDMI во AV сигнал, на aliexpress се негде по 6-7 долари (околу 350 ден) али не можам да чекам месец дена да стигне пошто ми треба за месецов. Бев на две три места прашав, еден ми вика има негде ама овие ти се по 4000 денари (lol), не знам што сакаше да каже, на другите места не најдов. Секој одговор е добредојден.
може и овде да прашаш дали имаат на лагер
https://bdselectronic.com.mk/index.php/продукти/лц-4/3144/161/аудио-уреди/hdmi-to-scart-converter-detail
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Добра идеја, ќе побарам на пазар, само ме заинтересира сега зошто се толку скапи по продавници за електроника кога на aliexpress се по 7 долари? Дали некоја марка се таму, или пак поголеми се пошто ова е мини уред, не сфаќам што е разликата.
Нема разлика верувај и на нив им се од Кина само желбата за заработувачка е огромна.
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Луѓе сакам само да ве известам дека најдов таков конвертер како што барав hdmi во av, и тоа за 400 денари колку што се на aliexpres. Ако му треба на некој го има на бит пазар во продавницата Фокус, еден куп вакви конектори имаат. Фала на помошта.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Друже да те прашам дали тоа функционира како што треба ?
Нели со тоа спојуваш компјутер со постарите модели на телевизори ?
 
И

Име И Презиме

Гостин
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Знае некој кај може да се најде ефтино Jenga во Тетово ? Не ми се иде до Скопје заради ваква работа нити сакам преку интернет да купувам да не чекам ни минутка додека ми го донесат.
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Каде во Македонија може да најдам стаклени тегли од 200мл?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Која е најдобра агенција за недвижности кај нас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom