Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Препорака за сервис за миење коли каде нема цигани.
К.Вода.
На едносмерната, од семафорите кај Мечкаров према центар, 100 метра пред Комерцијална и Стопанска, од десна страна во куќа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
sto vi znaci toa "kade nema cigani" !?
Расно дискриминираат Сашка, расно дискриминираат.
Замисли еј, 2017 година они уште луѓето ги делат според бојата на кожата, националноста, Богот во кој веруваат, сексуалната определба...
 
Член од
2 март 2017
Мислења
29
Поени од реакции
21
Расно дискриминираат Сашка, расно дискриминираат.
Замисли еј, 2017 година они уште луѓето ги делат според бојата на кожата, националноста, Богот во кој веруваат, сексуалната определба...
Zaradi takvi sme kakvi sto sme za zal. :(
 
А

Атлантист

Гостин
sto vi znaci toa "kade nema cigani" !?
Цигани крадат, а ни сакав да ги дискриминирам и да генерализирам како што ни сите цигани не се просјаци, се додека не осетив на своја кожа.
Последен пат кај Мечкаров кој ги вработил сите цигани, ми украдоа две нови патосници, а и предходно сум имал искуства со цигани. Всушност и не мора да убедувам, посети го циган пазарот каде продаваат крадени работи.
 
Член од
4 март 2007
Мислења
698
Поени од реакции
137
Која лабараторија може да испита состав на лекови, т.е. да ги идентифицира?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Цигани крадат, а ни сакав да ги дискриминирам и да генерализирам како што ни сите цигани не се просјаци, се додека не осетив на своја кожа.
Последен пат кај Мечкаров кој ги вработил сите цигани, ми украдоа две нови патосници, а и предходно сум имал искуства со цигани. Всушност и не мора да убедувам, посети го циган пазарот каде продаваат крадени работи.
Ама сепак не се сите цигани крадат има и чесни


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Каде може да се најде линк од тој јутјуб даунлодерот?
За да можам да симнам некои видеа од јут јуб, ако може некој да сподели упатство.
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Не знам дали е за тука прашањето, бил некој надвор од државата а пасошот да му истекува за помалку од 90 дена? Пасошот ми истекува во Јуни а планирам при крај на месецот да идам за Бугарија, па ако бил некој дали му правеле проблеми?
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
645
Поени од реакции
1.770
Ако ти ги украле во перална патосниците ке си бараш кај газдата од пералната оштета.:D

Него кај да барам јас што ми украдоа авторадио во Шутка...најверојатно кај Елвис син му од Амди Бајрам:mad:
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Не знам дали е за тука прашањето, бил некој надвор од државата а пасошот да му истекува за помалку од 90 дена? Пасошот ми истекува во Јуни а планирам при крај на месецот да идам за Бугарија, па ако бил некој дали му правеле проблеми?
Зависи колку планираш да престојуваш таму ја поминав граница со истечен пасош и се вратив назад со истиот ама бев само на еден ден таму :)
Каде може да се најде линк од тој јутјуб даунлодерот?
За да можам да симнам некои видеа од јут јуб, ако може некој да сподели упатство.
Имаш еден куп веб сајтови кои го овозможуваат истото го копираш линкот конвертираш во кој формат ти треба и симнуваш ја ја користам клипконвертор најчесто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom