Каде може да најдам? (Општи прашања)

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Да не знаете кај има чипови за покер каде се продават во скопје
Незнам дали има негде некои асални чипови (не од овие кинеските), односно во куферче.

Јас земав куферче од Солун со 200 чипа, ептен добри, за 25 евра. Овде ако ги има, а сигурно и они ги зимаат од таму, им ја зголемуваат цената дупло.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Незнам дали има негде некои асални чипови (не од овие кинеските), односно во куферче.

Јас земав куферче од Солун со 200 чипа, ептен добри, за 25 евра. Овде ако ги има, а сигурно и они ги зимаат од таму, им ја зголемуваат цената дупло.
Имаш во SEWA на плоштад и во Кисела Вода кај рампа.

Баш такви во сребрено куферче, внатре има 12 спакувани чипови (во секое по 30 од прилика, не знам точно) има и 6 коцки, 2 шпила карти... накај 2000 ден. беа.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Имаш во SEWA на плоштад и во Кисела Вода кај рампа.

Баш такви во сребрено куферче, внатре има 12 спакувани чипови (во секое по 30 од прилика, не знам точно) има и 6 коцки, 2 шпила карти... накај 2000 ден. беа.
Nope.

Моево има 4 различни бои х 50 чина. За разлика од кинескиве кои се како жетони, овие се потешки. Мислам дека внатре има метал, но досега не ми се скршило да видам што има под пластиката.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Nope.

Моево има 4 различни бои х 50 чина. За разлика од кинескиве кои се како жетони, овие се потешки. Мислам дека внатре има метал, но досега не ми се скршило да видам што има под пластиката.
И овие се тешки колку што можев да приметам.

Еве ти слика, ги најдов на нет, баш овие ги има во SEWA.



не работи странава?
Некогаш работи - некогаш не.
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Accessories у стил на Steven Tyler + cowboy hats(onecolored) и марами? Низ ск?
 
Член од
28 април 2009
Мислења
749
Поени од реакции
507
Каде се наога парфимеријата Рефан?
Има на повеќе места, спроти фуфо пицеријата кај влез на водно, карши скопјанка, трговски.
Каде поточно во трговски да не знаеш, за да не се шлаам да ја барам
Anyone?
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
И овие се тешки колку што можев да приметам.

Еве ти слика, ги најдов на нет, баш овие ги има во SEWA.
Тенки се овие, моите се подебели. Но не се лоши за оние кои не прибираат.

Јас кога купував сакав да ми бидат што подобри. Набрзо ќе идам во Солун и има поголемо куферче од моето, со дупло повеќе чипови и подобар квалитет (за нијанса) и ќе го земам а ова моево ќе го продадам.

35 евра мислам дека е тоа.
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Не е прашањево за тука ама сепак..ми треба веб страната од рекламата животот е мој филм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom