Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Па пример во Тинекс немаше, а ме мрзи да идам до Веро без сигурност дека ќе најдам таму :icon_lol:
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60


Блуза од Ramones. Долги ракави, кратки ракави, БИЛО КАКВА! Било каде во Скопје! I'm desperate!!!
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29


Блуза од Ramones. Долги ракави, кратки ракави, БИЛО КАКВА! Било каде во Скопје! I'm desperate!!!
Тешко ...А иначе да не знесш некоја страна која доставува маици до македонија??
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289


Блуза од Ramones. Долги ракави, кратки ракави, БИЛО КАКВА! Било каде во Скопје! I'm desperate!!!

Ако не најдеш,можеш да си направиш иста ваква.Со квалитетвно штампање и нивна маица мислам дека би те фатило 600 денари.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Тешко ...А иначе да не знесш некоја страна која доставува маици до македонија??
Немам појма...има многу ама не најдов ниедна да доставува до Македонија...најверојатно ќе треба да купувам преку ebay.

Ако не најдеш,можеш да си направиш иста ваква.Со квалитетвно штампање и нивна маица мислам дека би те фатило 600 денари.
Ќе пробам, фала за советот. Само не верувам дека ќе ја најдам апликацијава од Ramones.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Немам појма...има многу ама не најдов ниедна да доставува до Македонија...најверојатно ќе треба да купувам преку ebay.



А кај може да најдам фирма штп штампа.Знам само за една за во Рамстор.Друго место има ли?

:salut:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Немам појма...има многу ама не најдов ниедна да доставува до Македонија...најверојатно ќе треба да купувам преку ebay.



А кај може да најдам фирма штп штампа.Знам само за една за во Рамстор.Друго место има ли?

:salut:
Место за штампање ли?
Тоа во рамстор не знам дали работи уште али имаш кај студентскиот дом карши ЈБТ.Во една куќа во подрум е.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Место за штампање ли?
Тоа во рамстор не знам дали работи уште али имаш кај студентскиот дом карши ЈБТ.Во една куќа во подрум е.
Ија... :shok: Објаснувањево... :pos:

Куќата ако е карши ЈБТ, ја сум подвижен свеќник со три големи црвени свеќи кои горат ама пламенчето никако да се изгаси.

Студентскиот дом “Кузман“ треба да знаеш каде е, а куќата се наоѓа на ќошот на раскрсницата, меѓу трафиките и студентскиот. Има интересни графити на самиот ѕид на куќата. Од прозорот меѓу графитите има прозор кој гледа внатре. Се влегува од левата страна кога гледаш внатре, долу во подрум. :helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812


Блуза од Ramones. Долги ракави, кратки ракави, БИЛО КАКВА! Било каде во Скопје! I'm desperate!!!
Охрид, во ZZ Top. Ако сакаш ко ќе се враќам за викенд за некое време, да ти земам ако имат уште.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Охрид, во ZZ Top. Ако сакаш ко ќе се враќам за викенд за некое време, да ти земам ако имат уште.
Deal, ај ако поминуваш од таму види колку пари се, и ако можеш сликај нешто. И отприлика кога доаѓаш за Скопје?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Deal, ај ако поминуваш од таму види колку пари се, и ако можеш сликај нешто. И отприлика кога доаѓаш за Скопје?
Моментално сум Скопје, Охрид ќе одам накај 20ти некаде (најверојатно). Маицата е иста, ќе пробам да најдам слика од другар кај шо е со маицава сеа... :)

И шо бројче кажи сакаш, да знам ак немат да не зеам за џабе.


Едит: Најдов слика.

 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Вујко ми трга за некој ден за Охрид, така да не мора да земаш, само кажи ми каде се наоѓа продавницата да му кажам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom