Каде може да најдам? (Општи прашања)

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.486
Најитно Дали некој знае до кога се вршат пресметките за пензија ми стаса порака дека ми фалеле некој документи , а писмото каснеше па ско има некој инфо да ми каже.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
Каде има што фарбаат облека ? Имам тренерки и шушкавец испрљан да ми префарбаат во друга боја ?

Цена отприлика?
Во чаршија, еве ти на мапа, значи ја поминуваш џамијата кај шо има фонтани продолжуваш право го поминуваш Сули Ан и вртиш лево во дуќанов се продаваат черги, ташни, работи од кожа и слични ствари, тука фарбаат цена зависи ваљда шо сакаш да фарбаш некад 200 некад 300 ден. ќе си прашаш. :) Untitled.jpg
 
Член од
23 февруари 2010
Мислења
626
Поени од реакции
1.317
Некој да не знае број од балоните во кочо на водно и 11-ти октомври кај железничка?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.732
Поени од реакции
2.178
Каде можам да најдам оригинал Beats by Dre оригинал слушалки најефтино ???
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.340
Поени од реакции
22.762
Каде можам да најдам или дали некој знае жена што плете по порачка ???
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Многу работи :D а за време не е проблем (освен да не чекам 1 година за несто едноставно) ;)
Ако ти е за шал или капа, после нова година ќе имам повеќе време, па за десет дена до две недели најмногу јас би ти сплетила. А ако сакаш за нешто повеќе, ќе треба да прашам некој друг, не се нафаќам на толку големи проекти јас лично. Пиши ми пп.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.340
Поени од реакции
22.762
Ако ти е за шал или капа, после нова година ќе имам повеќе време, па за десет дена до две недели најмногу јас би ти сплетила. А ако сакаш за нешто повеќе, ќе треба да прашам некој друг, не се нафаќам на толку големи проекти јас лично. Пиши ми пп.
Nema potreba sega za sega pp zaso za sal kapa se raboti i kako so vikas posle nova ke te baram:cool: a ako ima neso poveke ke te baram u PP...;)
--- надополнето: 18 ноември 2013 во 17:54 ---
Ако ти е за шал или капа, после нова година ќе имам повеќе време, па за десет дена до две недели најмногу јас би ти сплетила. А ако сакаш за нешто повеќе, ќе треба да прашам некој друг, не се нафаќам на толку големи проекти јас лично. Пиши ми пп.
Nema potreba sega za sega pp zaso za sal i kapa e,taka da posle nova ke te baram ko so vikas:cool: a ako ima neso plus u pp ke piseme ...;)
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
можно ли е некаде да се најде лента со мастило (или како и да се вика, typewriter ribbon) за машина за пишување?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom