Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Океј ќе проверам, фала ти ;)
Да го дополнам Анчо имаш и во медикус и ортопедски завод Славеј. Барај во едно од тие две места има стручни и способни лица кој ќе ти понудат тоа што тебе ќе ти одговара односно зависно од намената за која ти е.
 
Член од
31 март 2011
Мислења
102
Поени од реакции
18
ste videle li nekade vo mk naprava sto gi otstranuva pufcinjata od pleteni alishta (sto se pravat kmoga ke se poveke noseni") ? nesto slicno na lepenki ili taka?
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Синтетички(да не се памучни) маици на долги ракави(base layer)? Секако да не се убитачно скапи...

 

vlay_markoman

r3k1NNz0R.mp3
Член од
24 септември 2012
Мислења
176
Поени од реакции
43
webcam-toy-photo1.jpg koja cena idat ovie i nesto podetlano za nego....?????? podetalno za nego sto e kakva funkcija vrsi koj go koristi (jas ne znam ama bas nisto za nego) cekam odgovori sto pobrzo fala vi lugje:unsure:
--- надополнето: 25 март 2013 во 12:18 ---
webcam-toy-photo1.jpg koja cena idat ovie i nesto podetlano za nego....?????? podetalno za nego sto e kakva funkcija vrsi koj go koristi (jas ne znam ama bas nisto za nego) cekam odgovori sto pobrzo fala vi lugje:unsure:
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
ste videle li nekade vo mk naprava sto gi otstranuva pufcinjata od pleteni alishta (sto se pravat kmoga ke se poveke noseni") ? nesto slicno na lepenki ili taka?
За кај нас не знам дали има негде, најдов на интернет на dealextreme сајт од Хонг Конг, зимам работи од таму повремено стигаат за 2-3 недели:
http://dx.com/p/rechargeable-sweater-fabric-clothes-shaver-fuzz-pill-lint-remover-green-220v-50hz-110255
http://dx.com/p/sweater-fabric-clothes-shaver-fuzz-pill-lint-remover-blue-white-2-x-r14-104540
http://dx.com/p/rechargeable-sweater-fabric-clothes-shaver-fuzz-pill-lint-remover-white-deep-pink-ac-220v-110369
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Квалитетно принтање на а4 во боја и колку ќе ме кошта лист?:)
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Се продаваат ли сеуште некаде?
На времето ми беа омилени, ама ги немам сретнато одамна.
Од првиот и третиот вид најдов во КАМ ама од друг производител и во помали пакувања.
Прелиените со чоколадо неможев да престанам да ги јадам па би му бил вечно благодарен на тој што ќе ме израдува со позитивна информација :love:

 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Ваква сукња?Тесна,кратка,по можност црна.Ама може и ваква боја како на сликата.Ако не иста барем некој сличен модел.
74092_4241989333579_207147073_n.jpg
 
Член од
16 март 2013
Мислења
78
Поени од реакции
95
Квалитетно принтање на а4 во боја и колку ќе ме кошта лист?:)
оди во коприницата попозната како "чорапара", локација - кај градежен факултет, карши "апче" слаткарницата во таа уличка, малце понатаму од штедлер книжарата на истиот ред ќе ја како бела барака е не може да ја промашиш. таму ти е најефтино и најквалитетно :cool:
 
Член од
20 септември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
3
Ми рекоа тешко било да се најде центар за масажа каде што масираат машки :S. Ај ако знаете за некој добар дајте препорака.

П.С. Не сакам машко да ме масира.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ми рекоа тешко било да се најде центар за масажа каде што масираат машки :S. Ај ако знаете за некој добар дајте препорака.

П.С. Не сакам машко да ме масира.
Бараш центар за масажа каде што масираат машки а не сакаш машки да те масираат?!

Ме збуни:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom