Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Кожа или скај на метар? (евентуално и цена на метар или квадрат)

Стаклар што изработува аквариуми? (област Центар->Карпош 4, или Капиштец - Тафталиџе)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Го знам одговорот на прашањево али пак да си прашам :)
Земав од еден другар машинка за шишање и сеа коа ке му ја враќам сакам да го заебам малце :D земав ја отворив и ги одвоив жиците од прекинувачот и ги изолирав (коа ке проба да ја пушти да не му работи :pos:)...знам дека неможе да протече струја али некако шубе ми е..коа ке проба да не го лупне..м? што мислите?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Кожа или скај на метар? (евентуално и цена на метар или квадрат)

Стаклар што изработува аквариуми? (област Центар->Карпош 4, или Капиштец - Тафталиџе)
На Бит пазар, во зградата после факултети - кај Стружанка продаваат мебел штоф. Еко кожа мислам дека е околу 300-400 денари метар.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
незнам кај да прашам ај овде.. :)
да не знаете некој што сервисира звучници пред некое време праев роденден па ми изгоре едниот нема басови а и појачалото кога ке го појачам малку погласно ми се гаси и пишува Overload ( ова се дешаваше коа ке го оптеретам ептен па се гасеше а сеа малку појачувам и се гаси.. :S ) и ако знае некој нека каже шо како што пари ово оно :)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.085
Каде можам да најдам полициска капа (таков модел како на аватаров што ми е) само нормално без амблемот на полиција?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Каде можам да најдам полициска капа (таков модел како на аватаров што ми е) само нормално без амблемот на полиција?
Пробај на циган пазар. знам имаше уште од времето на ЈНА такви за багателна цена од 50-100 денари, секако ако нетие шубе темелно да ја чистиш/переш и да ја опнеш на глаа
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.085
Пробај на циган пазар. знам имаше уште од времето на ЈНА такви за багателна цена од 50-100 денари, секако ако нетие шубе темелно да ја чистиш/переш и да ја опнеш на глаа
Искрено не би земал од таму и ти што рече ќе треба да ја чистам темелно.Мислев негде по продавници низ Скопјево да не има затоа прашав.
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
137
Поени од реакции
31
Alexander - The Game
Некој функционален торент од кај што би се симнала?
 
I

Intex

Гостин
Ме интересира по која цена може да се најде кај нас нов грамофон, или стар некој зачуван? Има уште сервисери кои работат со нив?

Фала.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Знае ли некој мотел,хостел или евтини соби за ноќевање во Кавадарци?
Итно ми треба.......
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Шарени пликоа/коверти? Оние за писма у нив што се :D?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom