Каде може да најдам? (Општи прашања)

T

Tetro

Гостин
Само поради тоа што многу ми значи и страв ми е за нејзиниот живот пред се а и секако последиците кои се можни, напишав да видам дали можеби некој има информација. Не ќе каже дома во никој случај, што значи освен таа идеа за мито што ми ја даде некој погоре, не гледам што друго би останало. . .
Пробајте со мито и молба, ама ако ве фатат правите сериозен прекршок. Со оглед на ситуацијата, би требало да се извлечете, со наведната глава и снижен глас, а не со бунтување....

И никако немојте да одите кај "доктори кои работат на црно", поголем дел од нив не знаат како да ви помогнат, а може успат да закачите и некои трговци со органи. :cautious:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.431
Поени од реакции
28.582
Само поради тоа што многу ми значи и страв ми е за нејзиниот живот пред се а и секако последиците кои се можни, напишав да видам дали можеби некој има информација. Не ќе каже дома во никој случај, што значи освен таа идеа за мито што ми ја даде некој погоре, не гледам што друго би останало. . .
Баш поради тоа што ти значи убедија да каже. Ако дома не каже, на сопствените родители што ја донеле на овој свет на кој ќе каже? Тиe сигурно нема да ја тепаат. Едино може да е казнета. Епа сеа она нека бира казнета или со ризик да иде на доктор со страв дека може да и се оштети матката, недај боже може да умре или пак да остане без дете цел живот. Think about it! ;)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.370
Поени од реакции
4.898
Незнам кај да прашам па ај тука.. Колку пари фаќа една порака до Грција ? од One !?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Озбилен си ? пошо знам од таму за тука е доста поскапо,али незнам како е од тука до таму..
Од тука до било каде ти е по наша тарифа цената, од таму е сосе роаминг.
Така да - да , 5 денари ти е порака.
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
да ми препорачате некоја туристичка агенција/автобуски превозник што вози Скопје-Охрид :)
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Галеб-Охрид и Охрид Експрес т.е мислам дека на охрид експрес автобусите ги држи руле турс ја од таму си земав повратна 650 денари, разликата помеѓу галеб и експрес е тоа што галеб иде по градови и собира патници, а експрес иде директно скопје охрид охрид скопје
--- надополнето: Jul 13, 2011 4:56 PM ---
Галеб-Охрид и Охрид Експрес т.е мислам дека на охрид експрес автобусите ги држи руле турс ја од таму си земав повратна 650 денари, разликата помеѓу галеб и експрес е тоа што галеб иде по градови и собира патници, а експрес иде директно скопје охрид охрид скопје
--- надополнето: Jul 13, 2011 5:01 PM ---
Галеб-Охрид и Охрид Експрес т.е мислам дека на охрид експрес автобусите ги држи руле турс ја од таму си земав повратна 650 денари, разликата помеѓу галеб и експрес е тоа што галеб иде по градови и собира патници, а експрес иде директно скопје охрид охрид скопје
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Тука да прашам, нема друга слична тема

Што е разлика меѓу моќност и потрошувачка кај климите кај сплит системите?
пример

-капацитет (моќност) на ладење: 3,2 kw
-kaпацитет (моќност) на греење : 3,5kw
-потрошувачка на ладење : 1,15kw
-потрошувачка на греење : 1,23kw

Ако ја лади просторијата 1 час, дали ќе потроши 1.15 или 3.2 kw?
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Twister имаше во Jumbo на прв спрат, ама тоа беше пред 4-5 месеци незнам дали има сеуште.
ај ако поминуваш од таму по некоја случајност, извести ме дали има, и ш`чо паре е :)

а за маска за iPhone да не знае некој/а?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
каде можам да ја најдам играта Twister, и двете задни маски од iPhone 2G
За iPhone 2G тешко е малце да најдеш маска, а и некој друг дел. Прашај во секој случај во Дуна Компјутери дали имаат, тие се официјални застапници за Епл во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom