Каде може да најдам? (Општи прашања)

T

Tetro

Гостин

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Euro Tools има и на Иво Лола Рибар, помеѓу ТРЕСКА и Католичка црква (карши пералните).

Исто има и едно VULE Kompani одма до ТРЕСКА.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Каде го има оној “механизмот“ за правење/виткање на селски цигари?
Ставаш ризла, ставаш тутун, виткаш/прајш, излага цигара...

Касно прашуваш, имав јас такво, од Холандија ми го донесоа, но никој не го сакаше и отиде во отпад скоро.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Илегален Абортус?
Се надевам нигде. Не е сигурен.
Воопшто.
Посигурно ви е мито да дадете на доктор во градска отколку да идете кај некој квази-доктори кој може доволно да ја оштети матката на девојката што ќе ја усмрти. Девојката, не матката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Стерилитет не и бега од кај дифтарите, подобро повеќе пари.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Се надевам нигде. Не е сигурен.
Воопшто.
Посигурно ви е мито да дадете на доктор во градска отколку да идете кај некој квази-доктори кој може доволно да ја оштети матката на девојката што ќе ја усмрти. Девојката, не матката.
Прашувам за многу блиска личност ( И јасно дека не ќе е за мене машко сум @Dark King ) која сеуште нема полни 18 години, со што ме замоли да најдам место каде без родител може да се изврши таква процедура.
И да, сериозно е прашањево. . . каде можам да најдам :/
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Прашувам за многу блиска личност ( И јасно дека не ќе е за мене машко сум @Dark King ) која сеуште нема полни 18 години, со што ме замоли да најдам место каде без родител може да се изврши таква процедура.
И да, сериозно е прашањево. . . каде можам да најдам :/
Две опции :
а) Нека каже на старателите па дури и по цена да ја казнат доживотно бидејќи вака шансите за цел живот да остане стерилна се чак и над 80% .
б) Кај било кој легално што врши абортуси со мито . Кај нас сите примаат мито, нека не се секира за одбивање.
 
T

Tetro

Гостин
И да, сериозно е прашањево. . . каде можам да најдам :/
Колку и да е сериозно, сепак мора на клиника, државна или приватна сеедно, ама некоја која работи со сите мурои, а не квази-клиника, каде може цела процедура да тргне наопаку, па после цел живот да го јаде девојчето, или пак да ја паметите само по слика и цела фамилија да плаче по неа. Значи, нема полошо од тоа, да барате од некој информација, која може да уништи живот или два. Не е хумано некој да ти помага со толку голем ризик.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Колку и да е сериозно, сепак мора на клиника, државна или приватна сеедно, ама некоја која работи со сите мурои, а не квази-клиника, каде може цела процедура да тргне наопаку, па после цел живот да го јаде девојчето, или пак да ја паметите само по слика и цела фамилија да плаче по неа. Значи, нема полошо од тоа, да барате од некој информација, која може да уништи живот или два. Не е хумано некој да ти помага со толку голем ризик.
Само поради тоа што многу ми значи и страв ми е за нејзиниот живот пред се а и секако последиците кои се можни, напишав да видам дали можеби некој има информација. Не ќе каже дома во никој случај, што значи освен таа идеа за мито што ми ја даде некој погоре, не гледам што друго би останало. . .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom