Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
22 ноември 2010
Мислења
75
Поени од реакции
3
1. Зашто сакаш да ФРЛАШ толку пари?
2. Ги имаш во TNT
Да ти кажам право ја не би дал толку пари никад али поклон ми е од другар ми во Америка. Тој сака да ме почасти еден, а да ми го пушти од таму ќе ме фати џавол ипол ако платам царина и сите други давачки и ќе треба да го чекам месец дена :).
Инаку фала на одговорот идам уште денес во ТNТ да проверам.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Ај по опширно некако ако можеш објасни каде како оти не сум од скопје
Верувам дека знаеш каде е плоштадот, па ако застанеш со лицето накај улица Македонија, ќе одиш по уличката десно од неа се до крајот и на ќошето лево-меднес.
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Да ти кажам право ја не би дал толку пари никад али поклон ми е од другар ми во Америка. Тој сака да ме почасти еден, а да ми го пушти од таму ќе ме фати џавол ипол ако платам царина и сите други давачки и ќе треба да го чекам месец дена :).
Инаку фала на одговорот идам уште денес во ТNТ да проверам.
off topic сум, ама морам да ти кажам - царина нема да платиш, слободно поминува, мене лани ми пратија лап топ од Америка и платив во пошта само 75 денари.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.362
Поени од реакции
4.884
off topic сум, ама морам да ти кажам - царина нема да платиш, слободно поминува, мене лани ми пратија лап топ од Америка и платив во пошта само 75 денари.
зависи од тоа колку пари ќе му требаат на цариниците.. тажно но вистинито :smir:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
Дали некој знае каде можам да најдам машина за куцање? ама да биде од тие старите црните и што се поголеми :) или ако има некој по дома што сака да ја продаде нека пише :)
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
2
Дали некој може да ми каже каде може да се купи поквалитетно фризби?
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Каде има печатници или што и да се што прават квалитетни кеси за фирми?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Која фирма е за затруени кучиња? Улично, уште не беше угинато, не знам до кога ќе издржи...кој е одговорен за да прибере вакви случаи (затруени или угинати)? кај да се јавам?
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Дали може некој да ми каже каде можам да купам дрес од Арсенал,Тотенхем или Астон вила но со име, во Скопје?
 
Н

'Никола'

Гостин
Дали може некој да ми каже каде можам да купам дрес од Арсенал,Тотенхем или Астон вила но со име, во Скопје?
Пробај во фан-шопот кај One зградата што е. За Арсенал ти гарантирам дека има, за другиве не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom