Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.494
Поени од реакции
3.232
Нешто попрецизно, кај ги има тие, во кои трговски?
И бтв Сара Фешн и во Велес има, ама ни одблиску не држат Арена! (n)
Провери во Спорт Риалити, ги имаше таму до лани
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.706
Поени од реакции
3.348
Член од
24 декември 2013
Мислења
326
Поени од реакции
453
Dali ima nekoj iskustvo od internet prodavnica zenit mk koja na fb reklamira mashki tashnichinja?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
951
Поени од реакции
1.092
Имам проблем со молци на мебел. Имам молци само на мебелот, немам молци на облеката и слично, туку овие исклучиво одат на мебел од дрво, ги има на маса, на столовите, ги трупат и принуден сум под маса и под столовите да ставам картони и весници за тоа што го трупат од дрвото да не паѓа врз теписони и килими.

И ова со молците го имам во 2 соби во куќата, веројатно е причина што и двете соби се од северната страна.

Кое решението, со што да прскам за да ги снема молците од мебелот.
Молам за совети.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.413
Поени од реакции
22.339
Имам проблем со молци на мебел. Имам молци само на мебелот, немам молци на облеката и слично, туку овие исклучиво одат на мебел од дрво, ги има на маса, на столовите, ги трупат и принуден сум под маса и под столовите да ставам картони и весници за тоа што го трупат од дрвото да не паѓа врз теписони и килими.

И ова со молците го имам во 2 соби во куќата, веројатно е причина што и двете соби се од северната страна.

Кое решението, со што да прскам за да ги снема молците од мебелот.
Молам за совети.
Fentin.png kak-izbavitsya-ot-moli8.jpg

а на дрвената маса постави една вазна со цвеќе лаванда,

lavanda.jpg
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2011
Мислења
951
Поени од реакции
1.092

Фала за одговорот.

Тоа средство Фентин каде може да се купи? И отприлика која е цената?
И колку често со него да прскам врз мебелот?
Со средството откако ќе го испраскам мебелот, не треба после да бришам со крпа?

Со дрвените столчиња, нив молците одоздола ги трупат и помалку ногарите на столовите а не трупат во делот кај што седиме на столот, и само одоздола ли да прскам? Или цели столчиња да ги прскам?
Ормарите откако ќе ги испрскам, исто ли нема потреба од бришење со крпа?

Веројатно нема ова средство да го оштети квалитето на дрвото во ормарите, столовите и масичката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom