Каде може да најдам? (Општи прашања)

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
\
е те услужи и ќе бидеш пријатно изненаден од односот ,трговијата не познава вера или нација
Toa e вистина. За вера и нација имаме политика и етика....
 
Член од
11 август 2019
Мислења
17
Поени од реакции
15

Дали можеби има некој идеа каде би можеле вакви брендирани рамки за таблички да се направат кај нас?

Благодарам
 

borso

Робсо
Член од
7 ноември 2020
Мислења
66
Поени од реакции
113
А кој ќе ти забрани да одиш во Арачиново? Јас еве живеам во Скопје Север Чаир и никогаш сум немал проблем со ниту еден Албанец и чисто да знаеш дека продавачот ќе те услужи и ќе бидеш пријатно изненаден од односот ,трговијата не познава вера или нација
Ено опшесфо е кога со евтина гарнитура од безданочната зона шиптарчиново си го плајчаш куршумот в гла, испукан од истиот тој продавач.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Fish and chips vo skopje?
Секој кој сериозно се зафатил со ова тука, се откажал после некое време. Луѓето тука не сакаат фиш енд чипс. Секогаш пред тоа би избрале хамбургер.

Имаше едни, од нив стално купував и сосовите и све им беше океј, али видоа дека со бургери друга е рачуницата и се преквалификуваа у бургерџилница.
Имаше и други од Албанија, кои отворија у Сити Мол такво, али и они увидоа дека нема проѓа тоа тука и после година-две отприлика, го затворија.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Ено опшесфо е кога со евтина гарнитура од безданочната зона шиптарчиново си го плајчаш куршумот в гла, испукан од истиот тој продавач.
Според муабетов што си го пишал ти си некаде од Прилеп или Прилепско,остави политика на страна јас зборам како е реално трговијата не познава вера или нација
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Каде можам да најдам хамок? Практичен барам, згоден за лежење.
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Освен Виталија, произведува/продава ли друга фирма стевија и кај може да се најде?
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Јас еднаш зедов од КАМ.
Читав нешто дека повеќево (а можеби и сите) што продаваат производи рекламирани како стевија се практично измама, затоа што користат само 2% стевија, а останатото користат еритритол или изомалт. Не сум истражувал многу и не сум запознаен со другиве субстанци како се добиваат, ако знае некој нешто повеќе нека ме упати :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
Читав нешто дека повеќево (а можеби и сите) што продаваат производи рекламирани како стевија се практично измама, затоа што користат само 2% стевија, а останатото користат еритритол или изомалт. Не сум истражувал многу и не сум запознаен со другиве субстанци како се добиваат, ако знае некој нешто повеќе нека ме упати :)
Не знам друже, во афектна состојба го купив ова и употребив едвај 3-4 таблетки, полесно ми беше да го откажам шеќерот 100% отколку да се навикнам на вкусот на ѓубрево.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom