Каде може да најдам? (Општи прашања)

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Имаш едно место во градски ѕид (позади влада) и во хубо. Упозорење-скупи се. Претпоставуам дека бараш victor inox...
20210417_190207[1].jpg
Каде да најдам ваков тип на папучи-во пеко немало...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
kade mozham da najdam shvajcarsko nozhe?
 
Член од
18 април 2021
Мислења
2
Поени од реакции
2
zdravo , neznaev kade da pisam pa pocnav ovde. ako ne e mu e mestoto ovde admin brisete.
baram eden covek bev vo kontakt so nego no nemozam d go najdam sega. se vika Igor Jovanovic od skopje e 38 god e, ima sestra irena.
dali moze nekoj da mi pomogne da go najdam ili nekoja informacija da mi kaze za nego bi vi bila blagodarna.
 
Член од
21 декември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Каде може да најдам ефтини трзалици за гитара на големо?
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Каде можам да најдам колаген во прав (рефус)?
 
Член од
30 април 2020
Мислења
152
Поени од реакции
182
Етерични или миризливи масла, каде можам да најдам - поголем избор на различни врсти на етерични или миризливи масла
 
Член од
28 октомври 2016
Мислења
54
Поени од реакции
37
Етерични или миризливи масла, каде можам да најдам - поголем избор на различни врсти на етерични или миризливи масла
Има во ДМ. Порано имаше и во Зегин Буњаковец и Ла сои ( продавница на Климент Охридски, штанд во Веро Џамбо кај ескалаторите)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Прегледај го приврзокот 289767
Луѓе, ми треба вакво. Што брендови/прозиводители има , кое е најдобро и каде на најдам?
ova e samo za edna upotreba odnosno frli pari djabe ili pak za podarok,ne vredi ni pet-pari AL.
(Al - aluminski takvi bea pet pari pred zemjotresot)
Ova sto e na slikata koga ke pritisnes se vadi osovinata sto ja vrti rackata bideiki e diskot od plastika toa ubavo se gleda amamladive br.parovi kupuvat vakvo gubre od marketite,kako i onie daski za peglanje GUBRE ili onie za pruzanje alista isto GUBRE ama firmi vo turke treba da rabotat a da i onie kitajski.
Ima i slicni na ovie so metalen disk na barabanot ama nekolku vrtenja i op paga osovinata bideiki e samo malku zaevtano - elektro punktuvano kolku da drzi za vo dikan
----------------- TOLKU
Jas imav i tema otvoreno za ovie MASINI...gi imav mnogu a i sega imam nekolku
na istite davam garancija 102 godini bez praznici ili plus praznici.
1. TITAN - Kmanik Made in JU god. na proizvostvo pred pola vek,masinata e kako nova, celosno celicna (mu se cudam na kvalitetot - ne saka Nikad da korodira ) masinata e od golemite br.2 ima edna resetka glavna i edna plus pod nea-pomosna ako slucajno padne nesto od prvata ovaa go prezima so kontra zapci. Cena 400 den.
2. Metalna, Made im Cehoslovakija, utisnato-gravirano na masinata. Dobar kvalitet. Redok primerok po toa sto barabanot - masinata raboti na dvete strani, so vrtenje na rackata na edna strana e sitno melenje a na druga pokrupno. I na dvata primerka do sega ne mi se desilo da nekoj reklamira nesto vo vrska so rabotata. Cena 350 den.
3. Metalna, Made in Austrija ( treba da proveram no mislam ja imam vo podrum) Dosta golema,nesto pogolema i od prvite dve, cena 300 den.
4. ima uste nekoj dole,uste nekolku vrsti.
Pokraj ovie imam i poveke za sitni seminja melenje - zadrava hrana i slicno (cena 300-400 den.)
 
Член од
2 март 2016
Мислења
479
Поени од реакции
467
zdravo , neznaev kade da pisam pa pocnav ovde. ako ne e mu e mestoto ovde admin brisete.
baram eden covek bev vo kontakt so nego no nemozam d go najdam sega. se vika Igor Jovanovic od skopje e 38 god e, ima sestra irena.
dali moze nekoj da mi pomogne da go najdam ili nekoja informacija da mi kaze za nego bi vi bila blagodarna.
Овде на форум не верувам дека ќе го најдеш, али ако е за нешто сериозно оди во МВР или во некоја полициска станица па така некако да пробаш, ако го бараш заради корона ситуацијата штом си била во контакт со него, не губи време во барање, директно прави ПЦР тест, може и тој да не знае дека е заразен, ако за ова се работи.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Некој да знае конкретно кај може да се најде сверно стакло/огледало или оптичко стакло?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.073
Има ли шанси да се најде Jako Match 3.0 фудбалска топка во Македонија ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom