Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Да прашам само , дали може друг да оди на закажаниот термин за Виза во германската амбасада ?

Комшивката има термин во Март ,но таа замина на работа во Швајцарија и сега ќе и остане терминот слободен, нема да биде во можност да дојде.
Другар мој има најдено работодавач и договор за работа, но термин во Амбасада дури во Октомври.

Ќе биде ли проблем другарот да го земе терминот од комшивката и да отиде сега во Март или мора секој под свое име да оди ?

Стварно не ми е јасно.
Нема да може
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Каде може да се најдат само маталки (мешалки) за миксер, без самиот уред? Конкретно Филипс модел HR1571. Ако воопшто има за било кој модел.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Да прашам само , дали може друг да оди на закажаниот термин за Виза во германската амбасада ?

Комшивката има термин во Март ,но таа замина на работа во Швајцарија и сега ќе и остане терминот слободен, нема да биде во можност да дојде.
Другар мој има најдено работодавач и договор за работа, но термин во Амбасада дури во Октомври.

Ќе биде ли проблем другарот да го земе терминот од комшивката и да отиде сега во Март или мора секој под свое име да оди ?

Стварно не ми е јасно.
Нема да може освен ако е ополноможен ама и тоа е тешко, таа нека појде во германска амбасада во таа земја


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
13 јуни 2016
Мислења
48
Поени од реакции
30
Здраво, случајно дали знаете каде може да се најде масло од морско оревче?
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
да не продава некој биљард комплет за дома ми треба за играње за забава
 
I

INFECTED

Гостин
Автобуски превозник со комбе без клима и во кое секогаш има луѓе на нозе, најчесто возрасни кои немаат избор при патување, вози од еден град до друг, над 70км во правец. Каде да се пријави говедото (газдата не шоферот) да го изгорат дебело поради ова?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Друже зависност дали ти треба професионален или за први мај онака да поминеш.
Ако ти треба про верзија имаш camouflage или онаа во ГТЦ, ако си за обични имаш во веро и други мал милион продавници и реклама5 шатори до 2000 денари.
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Друже зависност дали ти треба професионален или за први мај онака да поминеш.
Ако ти треба про верзија имаш camouflage или онаа во ГТЦ, ако си за обични имаш во веро и други мал милион продавници и реклама5 шатори до 2000 денари.
И у camouflage не се професионални шаторите.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Вo camouflage се двослојни шаторите и во споредба од другите се светлосни години подобри.
Не ми се објаснува за кондензација и вентилација ама двојслојните се далеку далеку подобри од обичните.
 
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Вo camouflage се двослојни шаторите и во споредба од другите се светлосни години подобри.
Не ми се објаснува за кондензација и вентилација ама двојслојните се далеку далеку подобри од обичните.
Тоа значи дека не си ги видел шаторите од Outdoor во Центар. Моментално најпрофи шатори на пазарот во МК.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Дали некој знае каде можам да најдам приврзок за во кола и на него да пишува Министерство за внатрешни работи ? Имам видено на неколку коли , а и на огласи по фејсбук ама сега не можам да ги најдам :(
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Кај можам да најдам материјал од скај на продажба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom