Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Фала ти ама ги проверив сите пазари и мобилари во мојот град и не можам да најдам.

Можеби има по Скопјето ама немам сметка да идам само за да купам маска. :D

Ако некој има ист телефон и ако знаете некоја онлајн продавница дечки би ми било од голема помош.
а зарем не се исти на изглед телефоните? според слики и спецификации и димензиите се исти и положбата на камера и блиц.
сигурно одговараат маските од j7 prime на j7 prime 2.
види во некоја мобилара ако има маска за j7 prime пробај ја како ќе пасува.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Каде може да најдам Изопропил алкохол 99%?
Ако бараш за чистење на термална паста може да завршиш работа и со обичен 90% етанол од аптека, мислам 250мл беше последно паковањето што го зедов околу 90 денари.
Изопропил барав по аптеките и секаде бледо ме гледаа :)
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
699
Ако бараш за чистење на термална паста може да завршиш работа и со обичен 90% етанол од аптека, мислам 250мл беше последно паковањето што го зедов околу 90 денари.
Изопропил барав по аптеките и секаде бледо ме гледаа :)
За колата ми е. Исто и јас кога прашував по аптеките и бледо ме гледаа, дури една госпоѓа толку се изначуди и очекував во секој момент да ми каже "Дечко ова аптека е"
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
За колата ми е. Исто и јас кога прашував по аптеките и бледо ме гледаа, дури една госпоѓа толку се изначуди и очекував во секој момент да ми каже "Дечко ова аптека е"
Јави се тука прашај дали даваат на мало или е строго за големо продажба, на страната пишува дека имаат.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
За колата ми е. Исто и јас кога прашував по аптеките и бледо ме гледаа, дури една госпоѓа толку се изначуди и очекував во секој момент да ми каже "Дечко ова аптека е"
Па Фамин ќе ти заврши работа бе батка го има на автопазар бре


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Дали некој знае како да се стави регулатор/термостат за топлина на бојлер (кој нема надворешен термостат)?
За леов 80л се работи
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
239
Поени од реакции
699
Па Фамин ќе ти заврши работа бе батка го има на автопазар бре


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Колк што прочитав Фамин е средство за чистење и одмастување на мотор, а мене ми треба Изопропил алкохол за IPA раствор за Wipedown на колата, не за чистење на мотор.
Иначе им пишав на interhem, пошто никој не крена кога звонев, и имаат две опции за тој алкохол, и прават продажба на мало, ако некој друг би бил заинтересирал.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Изработка на тапациран мебел (двосед, аголна гарнитура) во Скопје?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Каде може да се најдат фејк мартинки до 4000 денари, доколу знаете пишете продавници?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уши од ирвас новогодишни украси за возило? Многу ми е јако :D[DOUBLEPOST=1545419840][/DOUBLEPOST]
Изработка на тапациран мебел (двосед, аголна гарнитура) во Скопје?
https://zk.mk/lotos?choice=RP

Пишале дека изработуваат и мебел ама јави им да не го акаш патот за џабе :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom