Каде е паричката?

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Хм... ние париче бараме за василица и тоа зелникот-мазникот-питата (како сакате речете го сеедно) го делиме на онолку членови колку што сме дома... Па кој ке има среќа ке му падне паричето :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.201
Поени од реакции
1.931
Во мене се падна паричката.:)
Па вака...минатата година исто се падна во мене и да бидам искрена, дали ми беше среќна годината или не-навистина не знам.Ако се мисли буквално ама буквално дали бев среќна-тогаш не, не бев .А ако гледам малку поинаку на нештата, тогаш можам да кажам дека имав среќа што секогаш храбро се соочував со проблемите и никогаш не дозволив да ме поразат или да ме фрлат во очај, уствари имаше моменти и на очај но мислам дека од ден на ден станував се посилна и поотпорна на болката.:)

Најинтересно ми е тоа што имав претчувство дека пак ќе се падне во мене-и се падна.:)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Кај брат ми....фацата ја немести :nerv: еее не играм веќе...
 

little girl

~Little Girl with Big Heart~
Член од
30 август 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
Кај нас вака беше: мајка ми знаеше кај е паричката па затоа татко ми делеше и тоа прво за Господ, па за куќата, па за баба ми, татко ми, мајка ми, сестра ми и на крај за мене. И падна кај баба ми исто ко лани и баба ми почна да се туфка, зошто кај мене, кај децава требаше да се падне али така испадна сеа со да се прави,а и лани кај неа пак беше.Ама ако нека ми е жива и здрава баба ми!Имаме сеа уште една шанса за Василица па ке видиме што ќе се деси.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Мајка ми прва го скрши нејзиното парче и како што го тргна јас ја видов паричката до пола висеше завиткана во парчето до нејзиното и се направив на Тошо и велам јас ова парче ќе го земам и како што го кревав паричкава падна и оп во парчето на мајка ми директно.Па ајде сметаме дека кај неа паднало,зошто никој не ми верува дека јас додека го земав испадна:)!
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
Фала богу не се падна кај мене.. кај господ се падна...:pehar: :je:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
На сред на погачата, односно на куќата.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Ние вртиме на 14 па тогаш ќе ви кажам кај кој се падна:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom