Каде е паричката?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
175
Ооооууу јессс!!! Кај мене се падна! (Е, неее!):je: А баш оваа година посебно сакав да ми се падне, ко демек да ми донесе среќа пошто годинава треба да полагам матури, да се запишувам на факултет...
И сега кога ми се падна ептен се израдував иако не сум баш многу религиозна... Ама многу сум среќна! Од многу одамна не ми се има паднато. :je::je::je::je:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
parata ni se vide uste na pecenjeto.nema veza,go vrtevme lepceto tripati i se padna vo mojata podobra polovina.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Се падна кај куќата, а може така е и најдобро:) Како и да е неколку пати ми се има паѓано и не приметив дека ми донесе некоја посебна среќа така да не ми е ни премногу важна.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
кај нас тато ја дели погачата
значи прво на тато
па на мама
па мене
па на брат ми
и потоа таму за земјата и работата
али оваа година се падна кај мене :)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Со гордост кажувам дека се падна кај мене.Не е прв пат,најчесто е кај мене,ама сега сум посебно среќна:je:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Ми ја местеа кога бев мал, и од тогаш не се паднала кај мене се до овој Бадник... Прв пат паричката регуларно се падна кај мене... Се надевам на среќна и успешна година.
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Што убаво, кај пола форумџии кај нив се паднала паричката:vozbud: Ако, нека ве следи среќа цееела година:pipi:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
887
Го втевме втевме вепчето и павичката се падна кај тато :pos2:
 
Член од
23 август 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Минатата година паричката како за големо чудо се падна кај мене(тоа беше за прв пат) и годината која што помина неможам да се пожалам дека ми беше лоша, но денес паричката се падна кај мајка ми. И посакувам многу здравје и среќа.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Во Господ се падна, Лани беше во мене и така можам да кажам дека имав некој успеси во текот на годината, посакував и оваа година да биде во мене :pos2:.
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Сам си живеам, сам си ја вртев погачката, а башка си означив каде е. Се разбира дека си падна кај мене. :zlo: :pos: :pos: :pos:
 

ShiNinG`sTaR

The Chosen One
Член од
29 јули 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
Во куќата. Досега нема се паднато кај мене, кога бев мала ми ја местеа. А оваа година очекував кај мене да се падна, и пак се разочарав :toe:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Во Господ се падна, мене ми беше сеедно. :) :) :wink:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Кај брат ми,сеуште ми се нема паднато паричето,а баш сакав годинава да падне кај мене :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom