Каде да наjдам? [Food Edition]

Член од
23 ноември 2016
Мислења
31
Поени од реакции
15
Ајде уште еднаш може некој ќе помогне. Кај да најдам Cast Iron Skillet у Скопје, се распрашував на повеќе места слабо..
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ајде уште еднаш може некој ќе помогне. Кај да најдам Cast Iron Skillet у Скопје, се распрашував на повеќе места слабо..
Кај нас имам видено нешто само во Карес. Можда да провериш и во дуќаните на Бит Пазар или натака мада не сум сигурна дали ќе има. Ако прашуваш барај “гусани” (така ги викаат колку што знам) или речи од лиено железо за да те разберат што бараш.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Барам chicken / vegetable broth / stock, знае некој кај има во Скопје? Гледам на јутуб стално готват со тоа, а кај нас нема нигде.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Барам chicken / vegetable broth / stock, знае некој кај има во Скопје? Гледам на јутуб стално готват со тоа, а кај нас нема нигде.
Ги има во секој маркет, барај ги како коцки за супа.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
160
Поени од реакции
117
Кај нас имам видено нешто само во Карес. Можда да провериш и во дуќаните на Бит Пазар или натака мада не сум сигурна дали ќе има. Ако прашуваш барај “гусани” (така ги викаат колку што знам) или речи од лиено железо за да те разберат што бараш.
Изгледа во карес повеќе ги нема, јас на бувљак сум нашол прилично низ годините, последната има знак ikea, така да ако те носи пат накај бг или јужна мк...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Каде може да се купи сусамов таан? Во кои маркети го има?
И има ли од некој одреден производител да е поквалитетен?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.850
Каде може да се купи сусамов таан? Во кои маркети го има?
И има ли од некој одреден производител да е поквалитетен?
Таанот е само сусамов и го има во сите поголеми маркети
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Таанот е само сусамов и го има во сите поголеми маркети
Знам дека е само сусамов таанот, прашањето ми беше дали има од некој конкретен производител да е со поголем квалитет.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.667
Поени од реакции
38.846
Има ли некој друг леб тука низ Скопје по маркетиве што е whole wheat освен Тонус?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.850
Знам дека е само сусамов таанот, прашањето ми беше дали има од некој конкретен производител да е со поголем квалитет.
Најчесто сум го купувал велешкиот и тој од Виталија. Искрено, не сум осетил некоја голема разлика
 
Член од
22 март 2017
Мислења
34
Поени од реакции
84
Кај можам да најдам боровинки у Скопје?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Zdravo na site. Ne e bas hrana ali ne najdov druga tema. Dali nekoj znae kade vo Makedonija moze da kupam kafe diskovi za tassimo mashina za kafe?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom