Каде да купам опрема за вежбање?

Z

zlaki

Гостин
moze nekoj ke kaze kakvo ima iskustvo so ovie magnetnite orbitreci,dali se poizdrzlivi.Do sega sum prasal onaka u drustvo i dosta go favoriziraat orbitrekot od top-shop,mislam deka bese platinium no za cudo nieden nema magneten pa taka mi visi vo glava nekoja sporedba dokolku nekoj veke koristi.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
moze nekoj ke kaze kakvo ima iskustvo so ovie magnetnite orbitreci,dali se poizdrzlivi.Do sega sum prasal onaka u drustvo i dosta go favoriziraat orbitrekot od top-shop,mislam deka bese platinium no za cudo nieden nema magneten pa taka mi visi vo glava nekoja sporedba dokolku nekoj veke koristi.
А какви се тие магнетни орбитреци? Јас имам обичен Orbitrek Elite од Топ-Шоп, и можам да ти кажам дека е одличен, веќе една година секојдневно е користен и нема никаков проблем со издржливоста.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
3
Да не знае некој дали продаваат кај нас p90x resistance straps/bands??
 
Z

zlaki

Гостин
А какви се тие магнетни орбитреци? Јас имам обичен Orbitrek Elite од Топ-Шоп, и можам да ти кажам дека е одличен, веќе една година секојдневно е користен и нема никаков проблем со издржливоста.
pa gi ima po prodavnicite magnetnite orbitreci najverovatno pretpostavuvam deka ima nekoj magnet koj dava otpor(?).Gi reklamirat dosta i na pazar3.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
pa gi ima po prodavnicite magnetnite orbitreci najverovatno pretpostavuvam deka ima nekoj magnet koj dava otpor(?).Gi reklamirat dosta i na pazar3.
Аха, епа овој јас што го имам има еден дел што притиска најобично на тркалото, има 4 нивоа на отпор, претпоставувам кај овие магнетните нема никакво механичко триење и би требало подолго да трае, веројатно тоа е предноста.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
62
Поени од реакции
9
Од биди фит али некако ме зезаат штрафовите за теговите стегите се отштрафуваат:)
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
560
Поени од реакции
434
Каде можам да најдам тегчиња или бучици до 7-8кг и колку пари се ?
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
62
Поени од реакции
9
Ме интересира вратило каде има и каде е најефтино колку пари е.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Ме интересира каде можам да најдам во Македонија вакво нешто?
http://powerblock.com/#&panel1-1

Од амазон не може да се нарачаат? Од каде можам да порачам или да најдам кај нас?
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.646
Поени од реакции
1.895
Ме интересира каде можам да најдам во Македонија вакво нешто?
http://powerblock.com/#&panel1-1

Од амазон не може да се нарачаат? Од каде можам да порачам или да најдам кај нас?
Генијална идеја се теговиве.
Не знам кај да ги купиш, прв пат од тебе ги гледам.
Ништо, гуглај.
Овде се гледа кои им се international dealers, нив прво побарај ги.

Еве најдов нешто.
Ама delivery вршат само во Бугарија и Грчка од околниве земји.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
ГТЦ 2 спрат.
--- надополнето: 2 октомври 2013 во 01:06 ---
Приземје,не може да се промени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom