Каде бевте синоќа и дали се одлепивте или нафуравте лошо?:-)

Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Ух... прво дома, со друштво, да прославимо роѓендан :pipi: Интересно беше, се подзапивме и почнаа некои смешни работи да се случуваат :icon_lol: Ми се расвиреа на клавирот во 12, се сликаа со некои шешири, ѓердани и наочари што ги најдоа по дома, се тепаа со перници и ме реметеа дека не знам убаво да ја сечам тортата :/

После се поделивме, пола отидоа во Маракана, а јас со другата половина во Колосеум. Таму-стандард, исти фаци, иста музика само што сега почнале 16 годишни да влегуваат (а мене на врата лична карта ми побараа?!) ама убаво бевме расположени и не падна атмосферата.

На крај отидов со другарките во Маракана. Таму па, кога влегов, кога ме обли една миризба од пиво, повраќано и пот испомешано, ме истрезни убаво :) Вриеше од тие Шкотите, сегде сукњици гледав. Повеќе имаше Шкоти од наши. Многу беа дружељубиви, моиве другари си правеја муабет со нив и ги учеа да ја пеат “Македонија навива“. Во секој случај, толку гадно во Маракана не било. Барем јас не сум видела. Шкоти истураат пива, се качуваат по столови, кршат чаши... ај, ’’Битно е да се дружиме‘‘.

И така вчера, убаво, весело, а сликите овековечени ќе го чуваат сеќавањето. (какво клише :Ѕ)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Вчера бев во Хавана после 2 години и си поминав екстремно многу убаво. Песните што ги свиреа како ме погодуваа, посебно The Offspring-The kids arent allright и Blodhound gang-The balad of Chasy Lane:je: Имав еден момент со Дани:back: и така.
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
25
Поени од реакции
1
Синоќа бев во Неготино и беше лудница!Во ХАвана беше закон....песничките беа -no comment-абе закон си поминав ,кој ќе отиде нема да се кае,нели Марко?
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Синоќа бев во Неготино и беше лудница!Во ХАвана беше закон....песничките беа -no comment-абе закон си поминав ,кој ќе отиде нема да се кае,нели Марко?

А за истата Хавана ли правите муабет? :vozbud::vozbud::vozbud:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Вчера бев во кафана Илинден.Не беше нешто посебно како што некогаш знаело да биде.Бидејки во третта година не поделија а стариот клас ми беше супер сега си се сбравме сите од стариот клас и беше убаво
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
19
Поени од реакции
2
синока во хард рок на ретро и малце повеке се испи затоа денеска, пауза од искачанје , у маало на пивце :)
 
U

UnholY

Гостин
Вчера најпрво ги пречекавме Скопјани на железничка, па на кафе во ПАБ, и после отидовме некаде и...

....To be continued...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
вчера бев на роденден во една кафана, заглавивме до фајронт, преубаво си поминав.после тоа дома со сонцето, уште поубаво си поминав:pipi: се на се, топ вечер иако сум малку повеќе од ненаспана
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
На домашни камикази па во Маракана...леле овие VIP :tapp:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Па почнав со SeT-Net малце да проверам Кајгана дека дома немав нет, на пат кон Седмица решивме со другарот да скршнеме од патот и да цепаме кеј кај официјалниот паб на Шкотиве-закон беше бидна многу пиење пиво, частења и секакви глупирања, исто така еден ми почна муабет за тоа колку била тапа грција-тука во Македонија било 100% подобро, ме изненади типот. После ова тргнав малце парк па завршив во Маракана ама не ми беше музиката по мерак, мислев дека пак ќе се Hellstrings. Па после ова отидов малце да гејмам во Ентернет...ОК многу гејмав до 8 сабајле.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
У Хавана на Eye Cue И Беше закон...Луѓето што беа завчера не памтеа...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom