Каде бевте синоќа и дали се одлепивте или нафуравте лошо?:-)

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.714
Поени од реакции
22.212
Значи секогаш полунефоралните средби излегуваат најтенк.
Се почна со еден билатерален договор за дегустација и следствено одѕвонување стакло од стакло на Комфорт. Ќејф ми се нарави што локацијата беше во еден моите омилени ако не и омилен кафиќ. Ентериерот во фенси стил, музиката варијација на џез со зачини од лајт хаус, атмосферата како и секогаш опуштена. После традиционалната неколкуминутна тишина прозилезена од недоволното познавање на останатите партиципанти допполнето со некоја чашка како во игра на бриџ почна отворот. Почнувајќи од општи муабети, па уметноста литературата и јазикот, преку политика вести и економија, па се до чек дис, хумор и сеир без игри. После веќе солидната инфлуенција на етанолот, и неколку делови на мало органче пиво не држи спонтано падна договор да се отиде на истоимената локација по која што е познат Едисон Арантес Де Насименто Пеле. Таму почна вистинскиот клабинг оној суштинскиот што не познава вера, раса, пол, жанр на музика или квантитет на луѓе по метар квадратен.Тоа беше масовно исфрлање на адреналин (напомена-во некои организми адреналин не постои. Види феномен гижитис), симптомизирано преку скокање, хедбенгирање, и повишена вокална интерпретација на композициите односно дерење. Секако за искуството да биде исклучително се погрижија Даме и пријателите кои на мое големо изненадување се погодија да свират баш таа вечер со одличниот избор на мелодии од мешани групи и рок стилови. Се разбира уморот на крајот не совлада и моравме со тешко срце, мила душа и шоферски ризик јак да го напуштиме објектот. Се беше како во времето кога немаше ограничување на работните часови на локалите.
Се почуствував како повторно да е 99-та. Тоа траеше нормално до сабајлево кога тргнав на работа наместо со двојна 57-мица таму негде карши Дом на Градежници.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
Бевме на роѓендан, па ни дојдеа факинг капс, па отидовме у Гоце кај што закон не доаѓа и сум се направил партал.
Хев ај најс ивнинг. Ај ем хепи.
:pijan:
 

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Синоќа сум поминал закон. Друштво од Скопје ми беа на поседок у Битола. Па пиење, лудување, закон беше! :cug:
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Полошо од синоќа не сум си поминал никогаш:devil2:,
бев во Процес ( сега незнам како се вика ) ама гужва ненормална пред врата имаше 50 луге на 1m, се туркаат ( слабо учеле физика ) мислат дека ако се доволно упорни можат да поминат и низ тебе :tapp:, а журката внатре по тапа неможе да биде...
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
супер си поминав!!
прво,бев на журката од школо во B2.ги видов буквално сите што сакав да ги видам,бевме и деца од школо и професори и по некој аутсајдер-се на се сигурно 500 луѓе.пуштаа секаква музика,се изнаиграв-топ
после тоа бев у левел.одма влеговме и си го фативме нашето место.исто така се изнаигравме,изнапивме,што значи топ:)
дефинитивно една од подобрите ноќи во мојов живот:lollipop:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Prvo u Insomnia so cela administracija i del od kolegite od fakultet, pa posle nekolku dusi produzivme na Matthew Dekay u Colosseum i top si pominavme. hehe:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Prvo u Insomnia so cela administracija i del od kolegite od fakultet, pa posle nekolku dusi produzivme na Matthew Dekay u Colosseum i top si pominavme. hehe:
Ејј добро беше на Метју? Ја бев кога беше во Колосеум ама летното ама не ми остави некој впечаток.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Оваа вечер беше закон, море каков закон, устав е бе, собраме се школски другари и другарки у пицерија, налапаме се, напиме се и сите сме среќни!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
825
Полошо од синоќа не сум си поминал никогаш:devil2:,
бев во Процес ( сега незнам како се вика ) ама гужва ненормална пред врата имаше 50 луге на 1m, се туркаат ( слабо учеле физика ) мислат дека ако се доволно упорни можат да поминат и низ тебе :tapp:, а журката внатре по тапа неможе да биде...
И мене секогаш ова ми пречи! Тамам ќе зафатам некое местенце, ќе се стационирам, и нон-стоп да се помрднувам, женските 500 пати ќе отидат у WC, машките... тие не знам што прават, ама нон-стоп се нервирам со тоа кај и да застанам :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
:costumed2 :costumed2 Уау!!! Каква ноќ!!! Лудило,уау, алкохол,девојки музика,пијанчење до бесвест,уау ваква ноќ другарите не ми овозможиле цели 3 месци УАУ!!!!

Голе рибе на масама играју, бичи Рок енд Рол!!1 Ма јебига и ми имамо други канал!!!


УаУ!!:vozbud: :vozbud: :vozbud: :cug: :je: :poss: :kez: :eek:lee: :music3: :music3: :party1: :pijan: :eek:jea: :love2: :music5: :party3: :sekss:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.392
На неверојатно факинг добро организирано предновогодишно журче со колеги и колешки од работа во Форца (пиење, јадење, Александра Пилева, караоке, огномети, еден куп девојки, екс мисици и манекенки), па после на кратко во Хард-Рок афтер парти, па афтер-афтер парти во Студио.

Мама му ебав на коњакот вчера... Имаше еден период кога не знаев што музика свири во Хард-рок :pos:

Се на се, одлична вечер! :je:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom