Кабелски интернет, предности, штети...

T

The Blob

Гостин
Ај мајката баш на зборот овие можда брзината на download да ја зголемиле.....чудна работа....дајбоже да остани стално вака :)



а можно е како кај kolize да ми го направиле (под 5 гига двојна брзина :) )
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
The Blob
чоек што бараш повејќе од оваа...
јас туркам со 70 ...
оставете и за мене нешто :P:D:)
 
T

The Blob

Гостин
Да ти кажам право доволно ми е и 512 kbps. Го оставам филмот и за 6-7 часови ќе се спушти. Не сум некој фрик да ми треба огромна брзина, колку филмче да спуштам по едно денот, малце сурфање и некоја мп3ка :)
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
па јас го користам за мп3 да си симнап и по некоје филмче и сето др е на интернет...
mIRC MSN и сл...:D
па скромен си ти само бараш 512 :P
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Kabelska TV Mobi
Брзина 1024/256
цена 600 ден-никогаш немам платено толку се 1300-1500 плаќам ништо не симнувам
катастрофа им е статистиката за корисници како во водовод им е наплатата. Пр. гледам денес состојба 700 мб и ништо не симнувам уклучвам утре да проверам 1000мб а ништо не симнувам и со никој не го делам нетот. Им пишам маил не враќаат им се јавувам не биле тука админите/програмери и После ова се префрлам на БТВ па кој ги еб3 пола Битола од ко слушна за БТВ се префрла од Моби на БТВ ем бесплатен модем на користење ти даваат ем 600 ден неограничен трансфер ама помала брзина 128кб а плус бесплатен е приклучокот и гратис кабелска т местат. епа сега вие што сте на Моби сметајте
 
T

The Blob

Гостин
Абе тоа статистиката знам дека не им е ич точна. Ама ако знајш дека ќе го поминиш лимитот (сега 1 гига го напраја) и ако ти е делен (со комшии како моиве:) ) се исплаќа итекако. За 500ден. 2mbps all for me!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
The Blob напиша:
Абе тоа статистиката знам дека не им е ич точна. Ама ако знајш дека ќе го поминиш лимитот (сега 1 гига го напраја) и ако ти е делен (со комшии како моиве:) ) се исплаќа итекако. За 500ден. 2mbps all for me!

brat тебе ти е ефтино си плаќаш максимум 500 ден. јас 1500 плаќам а нишо не земам немам со кој да делам, плус неможи јас да прам еве денес имав сабајле 900 сеа имам 1200 од кај се напраја сфе да му еерерам
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
jove_bt
и еден другар имаше такви проблеми...
па вака ...
це појдисх во ran и ќе напишеш msconfig и ќе ги исклучиш сите непотребни работ!!
тие влечат ко ненормални!!
 
T

The Blob

Гостин
Знам бе Јове дека дупат да ги ебам јас. Мене еве шо не ми зависи од лимит, гледам и јас дека колат ко несалам со тоа статистиките. Еве јас и шо вика Гоце се ми е исклучено и од startup и од сервиси се шо не треба ама пак, од таму тоа си смета ко будало. Гарант негде грешка има,оти мене на пример минатиот месец ми пишеше дека имам сообраќај од 8 гига,а само јас 20/30 филмови спуштив и снимив на цда. (значи негде скратва негде додава) Госпо ги знај чоек :)
А друг месец, гледам на рутер комшиите се немаат приклучено, а мене за 2 дена ми вика 2 гига сообраќај. Им се јавив да ги пцујам демек сам сум приклучен, ми велат не бери гајле дечко тоа статистиката не чини. Педери педерски бе :)
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
прават грешки ко будали...
така му е наместено...
зема повејќе од потребното за некои минимални загуби што ги прави...
али ови без исав ...ко ќе има заборава да застанат!!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
[FONT=Arial,sans-serif]epa не знам до кога треба да чекам да вратите еден маил толку ли ве мрзи да одговорите. Мислите да ја правите статистиката за корисници реална или секој месец за сообраќај од 500мб ќе плаќам 1300-1500????? не знам што треба како пола БТ што прави да се префрлам на БТВ па после да молите за приклучок како што одат од БТВ по куќи и бесплатен приклучок што даваат, овде модем 2000, секој месец по 1500 приклучок не знам колку беше и пак не ви е доста...



овој е маилот што сега им го испратив ако не вратаt од понеделник се префрлам на БТВ па не знам до кога мислат да ги спонзорирам. ММЕ :)
[/FONT]
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
колку што гледам зора нема неограничен трафик, најдобриот пакет им е 15гб со 1024/256 кбс 1500 ден.-no thanks се навикнав на повеке за истите пари.А 64/64кбс неограничен трафик-мислам дека во Руанда или Зимбабве би се радувале на таква брзина, јас не.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
брзина над 256 е повеќе од доволна за Македонскиве услови!!
Али да е редовна таа!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
jove_bt напиша:
Kabelska TV Mobi
Брзина 1024/256
цена 600 ден-никогаш немам платено толку се 1300-1500 плаќам ништо не симнувам
катастрофа им е статистиката за корисници како во водовод им е наплатата. Пр. гледам денес состојба 700 мб и ништо не симнувам уклучвам утре да проверам 1000мб а ништо не симнувам и со никој не го делам нетот. Им пишам маил не враќаат им се јавувам не биле тука админите/програмери и После ова се префрлам на БТВ па кој ги еб3 пола Битола од ко слушна за БТВ се префрла од Моби на БТВ ем бесплатен модем на користење ти даваат ем 600 ден неограничен трансфер ама помала брзина 128кб а плус бесплатен е приклучокот и гратис кабелска т местат. епа сега вие што сте на Моби сметајте
Мислам дека БТВ за 600 денари дава 64/64 неограничен трасфер... Или?? Ако има некој подетални информации нека пиши...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom