КОСОВО

foxy roxy

~!@#$%^&*()_+
Член од
22 јуни 2006
Мислења
471
Поени од реакции
7
0405037957 напиша:
Слушај другарче, да се разбереме..
Јас сум етнички македонец. И тоа од омрзнатото ви словенско потекло.
И уште сум православец, значи христијанин, се надевам, не само на хартија. Не сумитски муслиман!
Епа, извини, ама јас ке си гледам што е убаво за мене и мојот народ, мојата вера, мојот јазик.
Колку и да не сум во мода во Македонија овие денови, сепак предпочитам живот во заедница со грците, бугарите, србите,црногорците, на еден живот во некаква си шќипитарија маље, меѓу туѓ народ, омрзнат јазик, одвратна вера и уште по одвратен менталитет.
А ако и се испостави дека сепак љочите ми се најдобрите другари, јас предпочитам или да се изселам во Србија или Бугарија или да умрам, оти таков живот не ми треба.
Ете така јасно и гласно, и кристално чисто.
А ти сега повели, фати ме за интернет адресата и произведи уште малце од вашата помија од беси и слични бедасточи, мене од тебе и од сите вас баш ми се тресат панталоните.
Аха, и не заборавај да ме тужиш на администраторите да ме банираат, оти ви го оспорувам човечкото право да убивате славо-македонци.
Да паметиш и после прчи се во тетове колку голем љочка партиот си станал.
posle vo forumot imalo pravaada a ti be seljak so si zivees vo 14 vek aj ne vlegvi na net posto samo za ubista pisuvas da oladi se malce be ako ne se oladiske ti go pustam Crazy Poyol da ti go opni od pozadi
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
0405037957 напиша:
Слушај другарче, да се разбереме..
Јас сум етнички македонец. И тоа од омрзнатото ви словенско потекло.
И уште сум православец, значи христијанин, се надевам, не само на хартија. Не сумитски муслиман!
Епа, извини, ама јас ке си гледам што е убаво за мене и мојот народ, мојата вера, мојот јазик.
Колку и да не сум во мода во Македонија овие денови, сепак предпочитам живот во заедница со грците, бугарите, србите,црногорците, на еден живот во некаква си шќипитарија маље, меѓу туѓ народ, омрзнат јазик, одвратна вера и уште по одвратен менталитет.
А ако и се испостави дека сепак љочите ми се најдобрите другари, јас предпочитам или да се изселам во Србија или Бугарија или да умрам, оти таков живот не ми треба.
Ете така јасно и гласно, и кристално чисто.
А ти сега повели, фати ме за интернет адресата и произведи уште малце од вашата помија од беси и слични бедасточи, мене од тебе и од сите вас баш ми се тресат панталоните.
Аха, и не заборавај да ме тужиш на администраторите да ме банираат, оти ви го оспорувам човечкото право да убивате славо-македонци.
Да паметиш и после прчи се во тетове колку голем љочка партиот си станал.
so da ti pram more odi kade sakas zivej kade sakas k*r ne me boli klosar eden na net mi se prajs jako bate mene ajdeeeeeeeee lolo so si va taa glava odi zivej srbija ili bugarija toa kazvit so patriotce si.
Toa deka ke ste samo makedonci tuka da go zabgoravis poleka oti NIKOGAS nema da ti se ispolni ova zelba.
praj si vaka praj si(ahhh be da ne "ZnaeV").da ne se imav so nikogo od forumot ke ti recitirav i jas tebe nekolku pesnicki za "luge" kao tebe
ama pak koa ke razmislam so kogo si pram muabet si velam so me boli mene be i taka KOSOVO ke stane REPUBLIKA a tebe ako ti preci kazi mi adresa ke ti pratam kilo OCET da se napies ok?
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Каде беа Албанците за време на познатата Косовска Битка. Ако Косово им е домовина од секогаш. За што загина добар дел од машката српска популација тогаш? За да лажат овие дека сега е нивно и дека секогаш било...


Јеби га, може дека сум туп славомакедонец па не ја сфаќам логиката.
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Ти реков крејзи пул, иди трти се таму во оние смрдливите ви ракети и моли се на оној издрканион арап од 6 век...и кога ќе се натртиш доволно, јас ќе ти го бапнам и тоа по каурски!
Ако треба некој да си оди од Македонија тоа си ти и таквите како тебе. Шо не си ебеш мајката у издрканата ви Шќипитарија, тоест, Арнаутлак?
Ееее, таму радувај се на Косова Репубљик до миле воље!
Ме разбра? Пропали експерименту на природата?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
c c c..nemam komentar ozbilno. Samo neshto da te posovetuvam, koga nekoj kje ti skrshi rebro, grizne uvo, i otseche raka na ulica posle, nemoj da kazhesh Albancite mi go napravija ova deka samo si idev mirno po ulica. Ne deka jas ti se zakanuvam, no so vakov stav kakov shto si imash, toa i kje te snajde
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Мајке ми... :) Ќе се обидам да ги цитирам моќните зборови на Али Ахмети... *тишина* *уште тишина* *итн со тишината*

rymz олади човече!!!!!!!!!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Bada Bing! напиша:
Мајке ми... :) Ќе се обидам да ги цитирам моќните зборови на Али Ахмети... *тишина* *уште тишина* *итн со тишината*

rymz олади човече!!!!!!!!!
Jas oladen sum ne se sekiraj, so kalash nema da go brkam niz skopjevo, iako on za takov me misli :). Imam jas drugi obvrski moi koi shto mi se prioritetni. Nego muabetot ne vi e konstruktiven :) so "ebenje majki, siluvanje tetki" nema fajde :)
jas mu rekov, ako grcka e elada, a gi vikate grci, vikajte ne i nas albanci shto vi e tolku tesko? :)
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Не те викам, зашто јас сум македонец, а на македонски, (како и на албански) ти си албанец, државата е Шќиприја а јазикот е шќипе, односно-албански. Како се вика на англиски, не ме интересира, јас не ни знам англиски.
На македонски, државата е Грција, луѓето се грци а јазикот е грчки...
Е, сега, ако научам англиски, ке викам по нивни, Albania, albanian...
А иначе со твоите калешникови не ме плашите ни ти ни Аљи кловнот!
Ајде мјере дита, шќипе!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Aj porasni na intelektualno nivo pa repliciraj mi posle
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
А што, ти случајно интелектуалец да не се есапиш, ха?
Држ ме мајко оти се посрав!!!
Сигурно си дипломирал на Штуловиот таканаречен универзитет?
Ееее, тоа може, такво ти е и нивото....
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
0405037957 напиша:
А што, ти случајно интелектуалец да не се есапиш, ха?
Држ ме мајко оти се посрав!!!
Сигурно си дипломирал на Штуловиот таканаречен универзитет?
Ееее, тоа може, такво ти е и нивото....
He he, greshish momce, kako shto kazav megju prvite postovi, doagjash do zakljucok bez da znaesh nishto za mene. Zavrshiv na Kiril i Metodij. Zavrshiv isto taka i vo Praga, Kontrola na letanje. Istoto i go rabotam. a sega shibaj, komentiraj za shtuloviot. Napred bugari, Napred brojko.
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Напред шќипитуари!
Напред мохмет!
Алчах ку акбар ел рахмет сулах...салам ајекјум!
Ти ако си бил во Прага во својство поинакво од на гости кај некој слаткар јас глава сечам.
Во Прага е Европа и таму европски размислуваат, а не од позиции на исламски фундаментализам!
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
0405037957 напиша:
Напред шќипитуари!
Напред мохмет!
Алчах ку акбар ел рахмет сулах...салам ајекјум!
Ти ако си бил во Прага во својство поинакво од на гости кај некој слаткар јас глава сечам.
Во Прага е Европа и таму европски размислуваат, а не од позиции на исламски фундаментализам!
Zasto citash samo toa shto ti odgovara? Ti kazav deka diplomirav Kontrolor na letanje, toa i ti go rabotam vo Skopje, ti go pazam neboto pod koe ti ziveesh. A ne slatkar. I dzabe mi se obrakjash kako na islamski fundametalista. :) Go svakjam toa kako smeshka, me znaat lugjeto, i znaat zashto :)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
rymz напиша:
Zasto citash samo toa shto ti odgovara? Ti kazav deka diplomirav Kontrolor na letanje, toa i ti go rabotam vo Skopje, ti go pazam neboto pod koe ti ziveesh. A ne slatkar. I dzabe mi se obrakjash kako na islamski fundametalista. :) Go svakjam toa kako smeshka, me znaat lugjeto, i znaat zashto :)
Контролор? Бре све вас Албанците ве истренираа во тоа цивилното воздухопловије. Политичко друже на Илир Мехмети си??? . Кај и да е и он ќе падне сега.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Bada Bing! напиша:
Контролор? Бре све вас Албанците ве истренираа во тоа цивилното воздухопловије. Политичко друже на Илир Мехмети си??? . Кај и да е и он ќе падне сега.
Ne sum politicko druzhe na Mehmeti. Kje bide smenet, da, so smena na vlasta. Ne negiram. Samo albanci istreniraa?? Mozhe, mozhe i ne. Dojdi vidi ja strukturata na firmata, kje doznaesh. Shirenje nevistini ti go imaat vmetnato toj stav. Od 10 godini postoenje na Oblasna kontrola, samo 16 lugje se istreniraa za kontrola na letanje, albanci. Jas sum eden od niv. Ne znam jas od kade ti informacija "sve vas albancite". Ako ne veruvash, dobrodojden si na gosti, da vidish lista na vraboteni, da sedneme na kafe, da te proshetam po sala. Onaka , drugarski, ne kako Albanec kon makedonec. tuku kako domakjin kon gostin. bujrum. Kje vidish sam, pa mozhebi kje smenish mislenje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom