КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ќе биде тешко со Русите,многу тешко...
Локомотив е многу јака екипа,многу богата екипа...
Располага со играчи како Valentin Kubrakov
,Kresimir Loncar,
Anthony Goldwire
,Nestoras Kommatos


Многу,многу ќе биде тешко во Вторник!
Ќе биде тешко во вторник, пошто Мзт Скопје доаѓа, а дури следниот вторник се Русите
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Slushnav deka Strumica ke go pozajmile Mirakovski za natprevarite so Lokomotiv. Ako e toa taka sansite za pobeda ne se mali. A plus i vo poslednoto kolo vo Rusija Lokomotiv pak izgubi... da se nadevame deka ne se vo forma.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Slushnav deka Strumica ke go pozajmile Mirakovski za natprevarite so Lokomotiv. Ako e toa taka sansite za pobeda ne se mali. A plus i vo poslednoto kolo vo Rusija Lokomotiv pak izgubi... da se nadevame deka ne se vo forma.

Абе оти не разберете никој не зимат на позајмница... Ниту Мираковски, Ниту овој црниот од Цедевита, ниту Јане(мислам дека и јане го кажаа
)...
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе и јас мислев дека се шпекулации но еве што изјави има во Спорт

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СТРУМИЦА, ПАНАЈОТИС КАРАПИПЕРИС, ИМА ЖЕЛБА

Ни треба Мираковски

Не крие првиот човек на Струмица кого би сакал да го има во своите редови доколку дојде до некоја согласност.

Панајотис Карапиперис го сака Димитар Мираковски во зелено-белиот дрес. Впорочем, тоа не е ништо ново, посебно ако се знае дека струмичани го сакаа струмичанецот и ова лето, но тој се одлучи за Фершпед Работнички.

"За мене нема дилеми. Ни треба еден играч како Мираковски. Мислам дека во овие релации би ни бил од најголема помош. Доколку постојат шанси, би го ангажирале. Но не зависи само од нас бидејќи е играч на Фершпед Работнички. Ако постои добра волја од нивна страна, би можеле да позборуваме на таа тема"- вели Карапиперис.


АЛЕКСАНДАР ТОДОРОВ НЕМА НИШТО ПРОТИВ "ПОЗАЈМИЦА" НА ИГРАЧИ НА МЗТ СКОПЈЕ ВО СТРУМИЦА

"Помош" во секое време...

Првиот тренер на МЗТ Скопје, Александар Тодоров, прашан за една ваква идеја, со позитивен одговор.

"А зошто да не? Во интерес на сите нас е една наша екипа да има успех во Европа. Согласно со тоа и Струмица. Доколку дојде некоја молба до нас од нивна страна, сигурен сум дека ќе ја прифатиме. Не треба клупски да се затвораме и да гледаме само поединечни интереси. Напротив, колку е тоа можно, треба да се помагаме, на кој било начин, а ова е еден таков"- вели Тодоров со одредена забелешка."Секако во тоа треба да помогне и КФМ. Да ни 'ослободи' дел од термините во тој период, кога некој наш играч би играл за Струмица".

http://sport.com.mk/


А уште еден плеимеикер сигурно ни треба освен Богоев Соколов не игра баш на таа позиција само ке видиме што ке кажат од клубовите за кои играчи ке е заинтересирана Струмица
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Аууу....Мираковски,дефинитивно ни треба..

Со Миракоски ќе биде полесно во пренесувањето на топката...

Плус Мираковски е добар знае да погоди кога е најважно,има искуство...

Ќе биде супер ако го земат...
 

aLeKsAnDaR-aKi

The Duke
Член од
29 октомври 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
треба да се помириме со тоа што е реалност и дека Локомотив се далеку поискусни и подобри од нашиот тим...и да се донесе Мираковски не верувам дека ќе има големи разлики во нашата игра,може да се добие само за нијанса по квалитетна кошарка.Барем против руските тимови индивидуалните квалитети не поминуваат-само со тимска игра може да се парира и во краен случај да се победи.на нас навивачите ни останува да го бодриме тимот во Парк -идниот Вторник-и да се надеваме дека ќе се случи чудо...
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Слушнав денеска за Мираковски, но слушнав дека го барале на позајмица и црнецот од Цедевита! ОВОЈ КОЈ ЈА ДРЖАШЕ ЦЕДЕВИТА ВО ИГРА!
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
леле ....па да се надеваме на победа..... не останува нишо друго!!:toe:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Изгледа сега е за Струмица, хммм...:nesvest:
лол?

Зошто реков на нас..

Зошто сега на Струмица гледам како да игра Македонија ете затоа...

Ако имате нешто македонско во вас...ќе ме сватите зашто реков на нас...:wink:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
лол?

Зошто реков на нас..

Зошто сега на Струмица гледам како да игра Македонија ете затоа...

Ако имате нешто македонско во вас...ќе ме сватите зашто реков на нас...:wink:
помакедноско од мене неможе да имаш, пошто ги сакаш и србите, а јас не сакам ниедни други. Друго, навивач (како што се декларираш ти, а мене ми е преку такво о навивачи како тебе) на Мзт Скопје, неможе да рече НА НАС за ниедна друга екипа. Ти си кошаркски навивач, а не не Мзт, затоа немој да ни го валкаш името и да се правиш којзнае колку запален навивач наш и да викаш и НА НАС за Мзт. За Мзт викај си На Мзт, после ке не ставаат во ист кош со луѓе како вас и ке ми кажуваат дека Фамили навивало за Струмица. Јас ставам глава дека нитуеден член на Family не би ја условил нитуедна друга екипа како „наша„ без разлика каде и со кого игра. ЕДЕН ЖИВОТ ЕДНА ЉУБОВ
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
помакедноско од мене неможе да имаш, пошто ги сакаш и србите, а јас не сакам ниедни други. Друго, навивач (како што се декларираш ти, а мене ми е преку такво о навивачи како тебе) на Мзт Скопје, неможе да рече НА НАС за ниедна друга екипа. Ти си кошаркски навивач, а не не Мзт, затоа немој да ни го валкаш името и да се правиш којзнае колку запален навивач наш и да викаш и НА НАС за Мзт. За Мзт викај си На Мзт, после ке не ставаат во ист кош со луѓе како вас и ке ми кажуваат дека Фамили навивало за Струмица. Јас ставам глава дека нитуеден член на Family не би ја условил нитуедна друга екипа како „наша„ без разлика каде и со кого игра. ЕДЕН ЖИВОТ ЕДНА ЉУБОВ
Се ти имаш се ти си нај нај ...............
Он ако сака ке навива и за струмица и за мзт а ти најмалку треба да ми се мешаш тука и да викаш оти ви го валка името на секој пост се читам се најпаметен се праваш се стрпувах да не ти реплицирам ама веке преку таквото од таквите како тебе ... само да се караш се ти знаш сичко до дека беше баниран беше мирно .... немаше една караница , дојде пак ти ги праваш сите кавги тава е ФАКТ....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom