КК Струмица во ФИБА Евро Купот

Статус
Затворена за нови мислења.

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
помакедноско од мене неможе да имаш, пошто ги сакаш и србите, а јас не сакам ниедни други. Друго, навивач (како што се декларираш ти, а мене ми е преку такво о навивачи како тебе) на Мзт Скопје, неможе да рече НА НАС за ниедна друга екипа. Ти си кошаркски навивач, а не не Мзт, затоа немој да ни го валкаш името и да се правиш којзнае колку запален навивач наш и да викаш и НА НАС за Мзт. За Мзт викај си На Мзт, после ке не ставаат во ист кош со луѓе како вас и ке ми кажуваат дека Фамили навивало за Струмица. Јас ставам глава дека нитуеден член на Family не би ја условил нитуедна друга екипа како „наша„ без разлика каде и со кого игра. ЕДЕН ЖИВОТ ЕДНА ЉУБОВ
:pos::pos:

Зошто мора секогаш да навредуваш...
Ја не се сметам за дел од Фемили се сметам за навивач на Мзт најобичен...не сум у групата најзапалени навивачи...ама пак навивам за Мзт...:wink:
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
а бе типчето сам си дава важност за мзт, очигледно оти никој у СТРУМИЦА не го смета мзт за достоен ривал, за нас се исти очекувањата најмалку 30 разлика исто како со маврово или соколи
кк струмица шампион
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ke vidi me toa u vtornik zavisi od mnogu faktori koj kako ke se pokaze :salut:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Се ти имаш се ти си нај нај ...............
Он ако сака ке навива и за струмица и за мзт а ти најмалку треба да ми се мешаш тука и да викаш оти ви го валка името на секој пост се читам се најпаметен се праваш се стрпувах да не ти реплицирам ама веке преку таквото од таквите како тебе ... само да се караш се ти знаш сичко до дека беше баниран беше мирно .... немаше една караница , дојде пак ти ги праваш сите кавги тава е ФАКТ....
Mи го избришале постот... не се правам најпаметен, меѓу нај нај сум, пошто не гледам некоја голема конкуренција.

И за караниците...Јас сум на форумов од самиот почеток, и пишував тука уште пред вие да имате компјутери, додека вие не дојдтовте, мрсулчињата што поима немате од кошарка и што си дозволувате да се нарекувате навивачи а не сте гледале повеќе од 10 утакмици, немаше кавги. Дојдовте вие фантомските познавачи на кошарка и одма почнавте да го величате нешто што постои колку јас што го немам издркано, а познат дркач сум, немаше никакви проблеми. Ај видете кој тогаш ги прави проблемите.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
:pos::pos:

Зошто мора секогаш да навредуваш...
Ја не се сметам за дел од Фемили се сметам за навивач на Мзт најобичен...не сум у групата најзапалени навивачи...ама пак навивам за Мзт...:wink:
пА што тогаш едно време го носеше амблемот на Family Aerodrom како аватар?!?
 
V

Viktoranius

Гостин
Mи го избришале постот... не се правам најпаметен, меѓу нај нај сум, пошто не гледам некоја голема конкуренција.

И за караниците...Јас сум на форумов од самиот почеток, и пишував тука уште пред вие да имате компјутери, додека вие не дојдтовте, мрсулчињата што поима немате од кошарка и што си дозволувате да се нарекувате навивачи а не сте гледале повеќе од 10 утакмици, немаше кавги. Дојдовте вие фантомските познавачи на кошарка и одма почнавте да го величате нешто што постои колку јас што го немам издркано, а познат дркач сум, немаше никакви проблеми. Ај видете кој тогаш ги прави проблемите.
Епа ти ако си толку паметен и ако си вистински познавач на кошарката нема да дозволаш да те провоцират мрсулчињата. Ти на секој пост што е напишен за величењето на Струмица јадаш г*мн*.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
лол?

Зошто реков на нас..

Зошто сега на Струмица гледам како да игра Македонија ете затоа...

Ако имате нешто македонско во вас...ќе ме сватите зашто реков на нас...:wink:
Имаме ние македонско во нас не се секирај ти. И јас сакам Струмица да победи и да стигне што подалеку ама за мене постои само еден клуб. МЗТ !
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
да нема забуни, како вљубеник во кошарката и како македонец, сакам Струмица да оди што подалеку, а како навивач на Мзт Скопје, ме заболе што ке направи било кој друг тим, во случајов Струмица. Поради тоа што повеќе го сакам Мзт и од кошарката и од Македонија....
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
да нема забуни, како вљубеник во кошарката и како македонец, сакам Струмица да оди што подалеку, а како навивач на Мзт Скопје, ме заболе што ке направи било кој друг тим, во случајов Струмица. Поради тоа што повеќе го сакам Мзт и од кошарката и од Македонија....
МЗТ повеќе и од Македонија?разбирам да си пасиониран навивач,ама не си прав навивач ако не ја сакаш земјата на тој тим колку што го сакаш и тимот..пред се,тие играчи се македонци,сигурно некогаш ќе го сменат и тимот:)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
МЗТ повеќе и од Македонија?разбирам да си пасиониран навивач,ама не си прав навивач ако не ја сакаш земјата на тој тим колку што го сакаш и тимот..пред се,тие играчи се македонци,сигурно некогаш ќе го сменат и тимот:)
Да, Мзт повеќе од Македонија. Да играат Мзт - Соколи и Македонија - Англија во исто време, ке го гледам Мзт. А каде ти е грешката...јас не ги сакам играчите, јас го сакам тимот. Играчите и спонзорите си одат, остануваме само ние и Мзт Скопје. Кога игра во мојот тим го сакам, кога си оди, па и не баш, можеби не е логично за некого ама тој е начинот
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
МЗТ повеќе и од Македонија?разбирам да си пасиониран навивач,ама не си прав навивач ако не ја сакаш земјата на тој тим колку што го сакаш и тимот..пред се,тие играчи се македонци,сигурно некогаш ќе го сменат и тимот:)
a vo slucajov ne e rabotata makedonija tuku i e strumica a kako sto kaza radikal koj saka neka bide ako mene mzt mi igraat so se drugo ne se zamaram
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Ajde, ova ne e tema za MZT. btw ve zdrobivme vo Strumica, skoro 30 razlika. A ke si go jadevte i kotekot od obezbeduvanjeto:D
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Има некој мали шанси ... ама ке видиме што ке биде :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom