Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
затоа и реков теории на 98 % од популацијата на форумот ти си ваљда у тие 2 %
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.892
ја па ич ни лани реков дека мести некој ни сега,тоа вие (или некој од “вашите’’) овде денес поврзуваат некои глупости,и изгеда ко да сакаат и да обелат оправдаат нешто
Нема што да се обели , се си е регуларно , нели ? ! Или па ако не е , тогаш истото важи и за победите на Милан против Сиена , Наполи , Интер , за кои никаде никој од нас , фановите на Интер , не рече дека не се заслужени .
Да постигнеа тагов гол Интер против Милан , со таков ситен и милиметарски офсајд , лани Синдикат ке напишеше едно убаво романче за истата ситуација а дел од фановите на Јуве само ке го потврдеа истото . А сети се ние како реагиравме по мечот за тој натпревар , 80-90% од нас ви ја честитавме победата и рековме дека голот беше регуларен .

@Syn болдот,уосталом ние нема да што да заќутуваме за ситуации за кои само вие овде паламудите и ги прогласувате за нерегуларни.
Реков дискутабилни , ај кажи ми ти мене лани колку нерегуларни голови постигна Интер ? Се тоа беше дискутабилно , ама разликата е што беше ставан префиксот на местачи за Интер , што не е случај и за Милан . Јас никаде не реков дека Милан местат .
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Никој не го спомна овој пенал , ама црвениот картон , пеналот со Сиена , голот од минорен офсајд со Интер , се се тоа дискутабилни ситуации за кои и Ти и Синдикат лани тролавте дека Интер мести .
Добро е што сега ова се случува и со Милан , бар вие ке бидете заќутени во тој поглед .
Испаѓа само кога има дискутабилни ситуации за Интер , тогаш е местено се , а кога ги има за Милан , е тогаш се е регуларно . :toe:
Јас лично никаде не сум напишала дека Интер мести и не сум го мислела тоа. Тие што местеа пред некоја година отидоа во Б а некои имаа минус поени.
Лани се покажа дека судиите прават огромни грешки. Некогаш се на наша страна некогаш не. Баш тоа ти лани го потенцира дека дел од фудбалот се судиските грешки. И така е.

Денес Милан победи и тоа беше сосема оправдано. Интер има само еден пораз и годинава ќе има одлична битка во калчото што ми е многу мило.
Кој и да победи ќе биде заслужено и едните ќе се радуваат а другите тагуваат и така секогаш во круг.
Ниеден тим не е совршен и ниеден тим не е апсолутно непобедлив. Затоа спортот и фудбалот привлекуваат толку внимание.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.892
Јас лично никаде не сум напишала дека Интер мести и не сум го мислела тоа. Тие што местеа пред некоја година отидоа во Б а некои имаа минус поени.
Лани се покажа дека судиите прават огромни грешки. Некогаш се на наша страна некогаш не. Баш тоа ти лани го потенцира дека дел од фудбалот се судиските грешки. И така е.

Денес Милан победи и тоа беше сосема оправдано. Интер има само еден пораз и годинава ќе има одлична битка во калчото што ми е многу мило.
Кој и да победи ќе биде заслужено и едните ќе се радуваат а другите тагуваат и така секогаш во круг.
Ниеден тим не е совршен и ниеден тим не е апсолутно непобедлив. Затоа спортот и фудбалот привлекуваат толку внимание.

Моите постови се индиректно наменети за дел од членовите на овој форум , не потенцирав , тие што не се пронаоѓаат во истите не мора ни да ги перцепираат.

За блондираното , точно , јас не ги оспорувам овде победите на Милан , што се однесува до моите ставови и гледишта за фудбалот , тие си беа заслужени , али ако се ставам на пример на местото на Синдикат , кој беше фан на Милан , тогаш Не , Берлускони има замешано прсти .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.769
Синдикат го нема година дена скоро ама вас ви остаил дебела рана у свеста изглеа :pos:.
Еве значи установено е дека го немаше лани кога вие бевте шампиони а јас освен честитки и некое јадење тој период не видов ниеден пост со кој ви се оспорува таа титула заради “дискутабилни ситуации’’
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Подобри да не беа Наполи?:uvo::uvo:
А вие како тепавте вчера?:nesvest::nesvest::nesvest:
Ние вчера победивме без пенали, без исклучен противнички играч и без автогол. Претпоставувам не си го гледал натпреварот, па си викам ај да ти одговорам веќе кога праша. Да не дојде до некои забуни дека вчерашниот натпревар на Интер беше ист со денешниот на Милан.

п.с. Постов не е провокација, туку одговор на прашање.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.892
Синдикат го нема година дена скоро ама вас ви остаил дебела рана у свеста изглеа :pos:.
Еве значи установено е дека го немаше лани кога вие бевте шампиони а јас освен честитки и некое јадење тој период не видов ниеден пост со кој ви се оспорува таа титула заради “дискутабилни ситуации’’
Напротив, човекот мижеше пред факти , кога Коуто изјави дека играше со Рака дечкото никаде го немаше да рече еј Згрешив , му паднаа во вода 100 поста за тој меч дека судијата намерно досудил пенал за Интер.:toe: Али штета што не е веќе активен , можеше да се влезе во интересна дискусија со него , ретки се таквите на тема фудбал , повеќето мислења се : '' јеееее гооооол , газиммеееееее , не научив ЗПО и ОТП ама најдобрии смеее јеееее , а гугугу мугу фугу , :pos2::jaj::toe::vozbud::kesa: :tv::star:'' и тн , т.е. 80 % од мислењата се вакви .
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Аууу што сакам секоја утакмица у 90`та да победуваме да ви се скрати животот :pos:
ова требаше да пишам? :nesvest:


Јас ли сум крив што Маџо е несмасен и добри 2 жолти картони ?
Цело второ полувреме се играше на половината на Наполи освен некои акции што ги имаа Наполи и како сакате да не дадеме гол со Кака,Рони,Сидорф,Пато,Пипо се офанзивни играчи...
 

kok4o_kaka

***Милан - Кака***
Член од
3 ноември 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Гласав за милан бидејки мислам дека се најдобри во италјанската лига.Редовно ги следам нивните натпревари :tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom