Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
За Рома срамота бе ејј ваков клуб каква криза ги следи ццц :kesa::kesa:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
да,да,,да, ке биде и тоа,некогаш и негде,:vozbud::pos2::pos2::pos2:
Хе хе... Добар виц... Ние и 4 години да чекаме за титула, не е исто со 17?? Мислам дека има тука разлика... 4 со 17 е вака е разликата... И лани беше некогаш и некаде, ама на два пати го примивте и тоа машки... Ц Ц Ц Ц.. Мераци...:pos2:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
флерчо едно прашање само и одговори ми јасно и гласно ... кој беше лани шампион ? значи без тупење од типот дваесе и кусур титули , ве ебевме на сан сиро , морати не прати во втора лига , 17 години без титула , ние сме најдобри вие не сте , вие не сте шампиони ние сме бидејќи ве победивме , обама победи , ја играм брејк денс .......

само кажи ми кој беше шампион у ништо повеќе , барам име на клуб
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
флерчо едно прашање само и одговори ми јасно и гласно ... кој беше лани шампион ? значи без тупење од типот дваесе и кусур титули , ве ебевме на сан сиро , морати не прати во втора лига , 17 години без титула , ние сме најдобри вие не сте , вие не сте шампиони ние сме бидејќи ве победивме , обама победи , ја играм брејк денс .......

само кажи ми кој беше шампион у ништо повеќе , барам име на клуб
Интер Милан...Ај тоа што беше шампион беше.. Ама од кој град бевте не знам??? Гледам носите и друго слово со вас...:pos2::pos2: И да чекич и така спомна... Кој ве надља лани 2 пати... Еднаш во Торино и еднаш на Џузепе меаца?? Тоа не ми е јасно... Ај чекам одговор...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
флерчо едно прашање само и одговори ми јасно и гласно ... кој беше лани шампион ? значи без тупење од типот дваесе и кусур титули , ве ебевме на сан сиро , морати не прати во втора лига , 17 години без титула , ние сме најдобри вие не сте , вие не сте шампиони ние сме бидејќи ве победивме , обама победи , ја играм брејк денс .......

само кажи ми кој беше шампион у ништо повеќе , барам име на клуб
Лани бевте најдобри гледано според местото на табелата..А гледано според титулите севкупно досега во Историјата на Сериа А, Јувентус е најтрофеен во Италија а аналогно на тоа се знае што следува..Тоа е факт... Ти колку сакаш занемарувај го, прави го невалиден, тоа е сепак факт, исто како фактот дека лани вие бевте шампиони...
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Лани бевте најдобри гледано според местото на табелата..А гледано според титулите севкупно досега во Историјата на Сериа А, Јувентус е најтрофеен во Италија а аналогно на тоа се знае што следува..Тоа е факт...
ја не оспорувам ништо од , само го прашав флер кој беше лани шампион и ништо повеќе. е да ја да сум на негово место би се засрамил што не ги знам резултатите на мојот тим со најлутиот ривал барем од минатата сезона
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
ја не оспорувам ништо од , само го прашав флер кој беше лани шампион и ништо повеќе. е да ја да сум на негово место би се засрамил што не ги знам резултатите на мојот тим со најлутиот ривал барем од минатата сезона
Хахаха... Сега сакаш и точен резултат... 1-1 на Комунал.. И 1-2 на Џузепе... Сега професоре точен ми е одговорот??:pos2::pos2:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.723
Поени од реакции
43.893
Хахаха... Сега сакаш и точен резултат... 1-1 на Комунал.. И 1-2 на Џузепе... Сега професоре точен ми е одговорот??:pos2::pos2:
И Фиорентина беа подобри од Јуве во двомечот лани , али релевантно е кој каде завршил на крајот од годината .
Ако правиме кој е најуспешен клуб во историјата на Калчото тогаш нема што да се прави муабет , тоа се Јуве али моментално дека се најдобри не се . Минатата сезона се на се склопено Интер беа најдобрите зашто беа на врвот, оваа година ке видиме, супер интересна сезона не очекува, Calcio-то се враќа на старите патеки а тоа ме радува .
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
И Фиорентина беа подобри од Јуве во двомечот лани , али релевантно е кој каде завршил на крајот од годината .
Ако правиме кој е најуспешен клуб во историјата на Калчото тогаш нема што да се прави муабет , тоа се Јуве али моментално дека се најдобри не се . Минатата сезона се на се склопено Интер беа најдобрите зашто беа на врвот, оваа година ке видиме, супер интересна сезона не очекува, Calcio-то се враќа на старите патеки а тоа ме радува .
Брат Syn јас никаде не успорив дека бевте први лани... Бевте најдобро бевте први.. Тоа е така... Само некој се сити на тоа што бевте први, при што не знае колку години чекаше Интер на титула(без намера за провокација) колку долго го немаше победено Јуве, и тн... Проблемот е во тоа што некој гледаат само што се случува во една година... А за минатото(како што гледаш ти) никој не спомнува... И јас се надевам на една интересна Калчо сезона.. Па најдобриот нека ја свои титулата...:helou:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Брат Syn јас никаде не успорив дека бевте први лани... Бевте најдобро бевте први.. Тоа е така... Само некој се сити на тоа што бевте први, при што не знае колку години чекаше Интер на титула(без намера за провокација) колку долго го немаше победено Јуве, и тн... Проблемот е во тоа што некој гледаат само што се случува во една година... А за минатото(како што гледаш ти) никој не спомнува... И јас се надевам на една интересна Калчо сезона.. Па најдобриот нека ја свои титулата...:helou:

Не брат него проблемот е во тоа што коа Милан или Јуве нема да освојат се фаќаат ко слеп за стап кој колку титули имал и не моеш да им објасниш дека те боли ЦЕВОТ за тоа кој колку титули имал и дека едноставно сега ИЗГУБИЛЕ.

Ко сеа ај да дрвиме ние дека неаме отидено у втора лига .... и на се ти шо ќе речеш ист одговор да ти даам .. КОЈ НЕМА ОТИДЕНО У ВТОРА ЛИГА ??????

Глупо ха ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom