Италијанско првенство

Кој е најдобар италијански клуб?


  • Вкупно гласачи
    746
Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Ја мислам да не се карате најдобро да ги гледаме мајсториите на Дел Пиеро:helou:
Хаха Дел Пиеро мајсторие !? , Ибра хух !???
Таков е твојот тим-ќор
Хаха значи мн. јаки сме, чим со чор тим смо на 5-та позиција, ви дадовме 5 гола на вас
пс. Ви играме на сите со затворени очи така си кажа овој
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
аман бе сите твои постови се против некој, го правиш Лацио како да е најдобар тим во светот, јас го почитувам заради Пандев, али Лацио е далеку зад нивото на Интер, Милан и Јуве.
Тој што ми го чепка тимот ќе си пројде лошо.Никого нечепкам ако не ме чепка.Ја викам седи си мадро да не носиш модро :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
И модераторите викаат седите си мадро дан фрчат банови ...:smir:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
:pusk::pusk:

Аман гледаш фубал за да гледаш фудбал или за да го гледаш Пандевчо?
Ако ти е за гледање македонци излези на улица еден куп ги има. Ко ќе застанам да гледам фудбал сакам да гледам нешто интересно а не телетабиси.
Да ти кажам право не ги гледам многу ни Јуве ни Милан.Интер зависи како кога,Удинезе и Фиорентина редовно,многу симпатични тимчиња зошто не се прават звезди.А Пандев сум го гледал редовно и во Анкона кога играше така да...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.705
Поени од реакции
43.821
@ Jaс на страна 300 од телетекстот на Обн ти е дадена програмата за цела седмица а на 340та за недела (10.02.2008) најавена им е Удинезе - Јувентус од 14 : 55 .
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
sdлелееелееее господе што ми требаше пак да се фаќам со овој неразбраниов пак!!! bik

абе е на лацио кога ке им се погоди да го колвнат Милан...( кога мртов ке прдне)
Сам си го бараш бе брат не те повикав ја... :)Не ми е ќор тимот фала богу ќе цепне од некого што ќе му требаат бодовите ко секоја година :D
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
@ Jaс на страна 300 од телетекстот на Обн ти е дадена програмата за цела седмица а на 340та за недела (10.02.2008) најавена им е Удинезе - Јувентус од 14 : 55 .
Јас еве ти и ЛИНК од неделна програма на ОБН да не бараш на ТВ
14:55 Serie A: Udinese - Juventus
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.509
Поени од реакции
47.697
Сам си го бараш бе брат не те повикав ја... :)Не ми е ќор тимот фала богу ќе цепне од некого што ќе му требаат бодовите ко секоја година :D
Дефиниција за ќор клуб е ова болдираново

ке цепне од по некој а него ке го исцепат сите дааааа тоа е Лацио :bil:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Абе ѓо му е на овие на телма? Пренос даваат од Милан - Сиена, а не можеби и од најинтересниот натпревар ова коло, Удинезе - Јувентус.. Ајде на ОБН ќе си гледаме ако даваат..
Гледам пак почнавте со стара песна и не ни планирам да се замарам да читам постови неколку страни на назад..
И шо бидна со Кака, Роналдо и Пато со повредите? Ќе играат ќе паузираат некое време?
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Дефиниција за ќор клуб е ова болдираново

ке цепне од по некој а него ке го исцепат сите дааааа тоа е Лацио :bil:
Не чини толку да потценуваш тимови знаеш што се дешава со такво потценување...:zlo:Ја исцепивме Сампдорија последново коло мотив има желба за победа има...:eek:jea:
 
А

Адриано

Гостин
И шо бидна со Кака, Роналдо и Пато со повредите? Ќе играат ќе паузираат некое време?
Баш ме интересира како Милан ке продолжи без нив макар и 1 утакмица да отсуствуваат посебно КАКА ако го нема.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
кака и пато многу веројатно ке играат со арсенал
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Баш ме интересира како Милан ке продолжи без нив макар и 1 утакмица да отсуствуваат посебно КАКА ако го нема.
Ќе биди интересно.. ќе видиме сега против Сиена.. Пато не игра сигурно а за другите не знам.. тешко ќе му биди на Милан без бразилците..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
И шо бидна со Кака, Роналдо и Пато со повредите? Ќе играат ќе паузираат некое време?
Роналдо и Инзаги би можеле да наступат и со Сиена, Кака со Парма, а Пато и Гатузо со Арсенал.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Да ти кажам право не ги гледам многу ни Јуве ни Милан.Интер зависи како кога,Удинезе и Фиорентина редовно,многу симпатични тимчиња зошто не се прават звезди.А Пандев сум го гледал редовно и во Анкона кога играше така да...
епа мој совет почни да гледаш добар фудбал со тимовите погоре што се болдирани и смири си ги малце страстите

Иначе Милан против Сиена игра без Пато, Кака, Инзаги, Џила суспендиран, Роналдо има шанси да влезе, Јанкуловски се враќа, Гатузо уште малце, ќе почне да игра.... значи ќе играат младите напаѓачи на Милан
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom