Исчезнати лица

Член од
9 април 2007
Мислења
1.271
Поени од реакции
974
Тоа за снимките е точно. Сопственици на многу од локалите потврдуваат дека на сите им ги барал снимките од надзорните камери, и сите му ги дале.
Точно! Само на дел од локалите е заедно со комшии на дел е со службено лице присутен. Не сум сигурен дека му ги дале сите но дека ги мотале и гледале да.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.721
Поени од реакции
38.953
Covekot moze bese pod sedativi, mozebi uste nesvesen sto se slucilo, ne bas pri zdrava svest. Lugevo tuka edvaj cekaat nekoj takov na noz da docekaat, ama lugeto se gubrinja generalno. Duri i da imal nesto vo vrska so ubistvoto na kerka mu, da bil ok so umot nemase taka pred kamera nonsalantno da pozdravuva.
што знам, да би немало нешто докази би немале за што да го држат у затвор. Колку што знам уште не го пуштиле, пред некој ден им ги продолжија притворите на сите.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Така е, мора некој и глупости да треска.



Нема да одговара за неовластено снимање службени лица? На кој нормален татко чие дете му е киднапирано би му текнало да го снима разговорот со полицијата (за недај Боже да го уапсат), освен ако он нели си ја има мувата на капата :unsure:
Не знаеш кој снимал и кој ја процурил снимката, ама добра поента.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.307
Поени од реакции
2.294
Тоа за снимките е точно. Сопственици на многу од локалите потврдуваат дека на сите им ги барал снимките од надзорните камери, и сите му ги дале.
Дали тоа значи дека кафичиве/дуќаниве дале снимки на неовластено лице и тоа за време истрага за исчезнато лице? Многу храбро од нив. Оливер мора да одговори дали на 27.11 се побарани снимки и дали истиот ден се прегледани и не е уочено ништо сумњиво, и зошто.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.149
Поени од реакции
10.521
Не знаеш кој снимал и кој ја процурил снимката, ама добра поента.
Па според снимката мене ми звучи како таткото да се снима сам себеси пред компјутерот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.652
родител што му е гајле за детето не искача пред камера со палци у вис, супер сум кога го апсат.
Abe ova so palcive mnogu loso moze da go toluva nekoj, deluva ko da pokazuva palci a nema veze, ama perspektivata e takva. Tipot bese vo bunilo kakvi palci kakvi bakraci, taka gi drzese racete, na koj da pokazuva palci i zasto. Ona ko stopiranine kadri kako nekoj pravi naci salut, a ustvari na video mafta so rakata i otpozdravuva.

Eve ja slikata

1704706666222.png

So lisici na raka, i drzenje na nekakva kesa so dvete race, prirodna polozba na racete e takva u vakva situacija, ne mora stisnata tupanica da e samo. I sega site ova go tolkuvaa ko da pokazuva palci, sve e pod kontrola decki, kerka mi e mrtva, bas onaka kako sto i planirav da ispadne.

Ne mi severuva deka za ova mnogu luge se fatija so palcive, ne znam eve, stai si lisici na raka, drzi kesa, i vidi kako mahinalno ti izgledaat racete u takva situacija. :) I dali nema apsolutno nikakva sansa da se dvizis so palcite nagore, duri i prirodno nekako ti doaga bas taka da ti bidat racete, da deluva ko da davas palec nagore. Eve na nekoj moze ova smesno ke mu e ama da ne se ponasame deka izlaga od pazarenje od Vero, ima lisici na raka, drzi kesa so dve race, da go simuliras ova samiot, racete bas vo ista polozba ke ti bidat, so palci nagore.

Inace mnogu glupo mi e da se diskutira bas za ova, debilno e realno, ama pa premnogu mu se dade na znacenje na ovoj moment, ja ne veruvam deka daval palci nagore, bez poenta muabet, nema logika, ednostavno momentot e takov, prirodna polozba na racete so ogled na okolnostite, i bujna fantazija na prisutnite na internetot.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.271
Поени од реакции
974
Abe ova so palcive mnogu loso moze da go toluva nekoj, deluva ko da pokazuva palci a nema veze, ama perspektivata e takva. Tipot bese vo bunilo kakvi palci kakvi bakraci, taka gi drzese racete, na koj da pokazuva palci i zasto. Ona ko stopiranine kadri kako nekoj pravi naci salut, a ustvari na video mafta so rakata i otpozdravuva.

Eve ja slikata

Прегледај го приврзокот 403090

So lisici na raka, i drzenje na nekakva kesa so dvete race, prirodna polozba na racete e takva u vakva situacija, ne mora stisnata tupanica da e samo. I sega site ova go tolkuvaa ko da pokazuva palci, sve e pod kontrola decki, kerka mi e mrtva, bas onaka kako sto i planirav da ispadne.

Ne mi severuva deka za ova mnogu luge se fatija so palcive, ne znam eve, stai si lisici na raka, drzi kesa, i vidi kako mahinalno ti izgledaat racete u takva situacija. :) I dali nema apsolutno nikakva sansa da se dvizis so palcite nagore, duri i prirodno nekako ti doaga bas taka da ti bidat racete, da deluva ko da davas palec nagore. Eve na nekoj moze ova smesno ke mu e ama da ne se ponasame deka izlaga od pazarenje od Vero, ima lisici na raka, drzi kesa so dve race, da go simuliras ova samiot, racete bas vo ista polozba ke ti bidat, so palci nagore.

Inace mnogu glupo mi eж da se diskutira bas za ova, debilno e realno, ama pa premnogu mu se dade na znacenje na ovoj moment, ja ne veruvam deka daval palci nagore, bez poenta muabet, nema logika, ednostavno momentot e takov, prirodna polozba na racete so ogled na okolnostite, i bujna fantazija na prisutnite na internetot.
Да покажат од другата страна ќе биде појасно.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.253
Поени од реакции
41.652
Да покажат од другата страна ќе биде појасно.
Ne mora da pokazat, zemi kesa fati ja so dve race, simuliraj ja situacijata vo koja e on kolku sto mozes, mahinalno palcite ti odat nagore, e sega on e so lisici na race, drzen od dvajca policaijci od strana. Prirodno palcite ke ti odat nagore, ne mora pod difolt da znaci deka bas vaka ke se dvizis ama sansite za toa se golemi, i toa e fakt.

I na ova mu se dade mnogu znacenje, se tolkuvase se analizirase, a vo cela taa situacija i tragedija sto se desi e ultra nebitno, samo ne sum iznenaden, slika i prilika kakov narod sme na kupce sve sobrano imavme na postot od majkata na Vanja, taka da nisto ne me iznenaduva. I na temava se debatirase za ova, se fakame za raboti koi nemaat apsolutno nikakvo znacenje, i glumime ekspertiza, tolkuvame body language so vaka-taka objasnuvanja a vrska si neame.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.939
Поени од реакции
10.570
Ако е планирано ова со недели, вајда се извозиле до Бразда неколку пати, да трасираат рута, да мерат време на пат, потенцијални ризици и проблеми.... Крај краева гугл мапс братучед, 21 век е. Знаеле за ГПС до школото а не знаеле за гугл мапс?

Јас мислам дека две коли се премногу за тракирање ГПС што нема никаква функција за нив. Немаат убијците корист ако симулираат дека Вања "пешачела до школо". Што фајде? Полесно е да го акнеш телефонот во градски автобус под седиште и нека се вози цел ден нека ја лаже полицијата да купи време за убијците.
Ако ја заборавиме официјалната приказна, бидејќи изгледа лажна, можеме да претпоставиме дека
Двете коли барале некого по пат:
1. Можеби Вања е киднапирана по пат а не во зградата
2. Можеби Вања е киднапирана во зградата, ама сестра и не се појавила во истото време па ја барале по пат.
3. Било што, официјалната приказна има многу дупки

Според српскиот новинар таткото уште утрото се посомневал и ги побарал снимките од локалите на патот до школото. Има инсерти во видеото каде објаснува некому за цитроенот, демек на полицијата им објаснува.
Мислам дека за тоа правите муабет, можеби сум грешка.
По пат не е зашто ја нема на ниедна камера, дека ја барале сестраи и тоа е малку веројатно дека би излегле во различно време за накај школо а и сигурно во 7 насабајле на тој дел дека ке грабнеш дете без да бидеш приметен
Одговорив на друг веќе дека се следат веројатно заради полициска контрола да не има па да јават…
Постарите таа генерација што се гугл мапс е мисловна именка за нив
Автоматски споено мислење:

Ne mora da pokazat, zemi kesa fati ja so dve race, simuliraj ja situacijata vo koja e on kolku sto mozes, mahinalno palcite ti odat nagore, e sega on e so lisici na race, drzen od dvajca policaijci od strana. Prirodno palcite ke ti odat nagore, ne mora pod difolt da znaci deka bas vaka ke se dvizis ama sansite za toa se golemi, i toa e fakt.

I na ova mu se dade mnogu znacenje, se tolkuvase se analizirase, a vo cela taa situacija i tragedija sto se desi e ultra nebitno, samo ne sum iznenaden, slika i prilika kakov narod sme na kupce sve sobrano imavme na postot od majkata na Vanja, taka da nisto ne me iznenaduva. I na temava se debatirase za ova, se fakame za raboti koi nemaat apsolutno nikakvo znacenje, i glumime ekspertiza, tolkuvame body language so vaka-taka objasnuvanja a vrska si neame.
Србинот за ова даде објаснување демек некој му довикнува со “ДАДЕ” и најверојатно е сестра му и као на него тогаш уште не му било кажано дека е убиена Вања
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.013
Поени од реакции
4.211
За палците сигурно нема да биде осуден. Глупост од јавноста е да осудиш некој зошто имал палци кренети нагоре. Може тетрис играл како мал и му останале така.
 
Последно уредено:

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
По пат не е зашто ја нема на ниедна камера, дека ја барале сестраи и тоа е малку веројатно дека би излегле во различно време за накај школо а и сигурно во 7 насабајле на тој дел дека ке грабнеш дете без да бидеш приметен
Одговорив на друг веќе дека се следат веројатно заради полициска контрола да не има па да јават…
Постарите таа генерација што се гугл мапс е мисловна именка за нив
Автоматски споено мислење:


Србинот за ова даде објаснување демек некој му довикнува со “ДАДЕ” и најверојатно е сестра му и као на него тогаш уште не му било кажано дека е убиена Вања
Палчо држел онлајн подкасти во живо и одговарал на онлајн прашања во живо, а не знае гугл мапс да користи?
Добра поента дека ја нема Вања на камери.
Полициската контрола не објаснува зошто возеле полека до школото. Напротив, подолг пат и повеќе време зголемуваат ризик за полициска контрола.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.668
Поени од реакции
34.985
родител што му е гајле за детето не искача пред камера со палци у вис, супер сум кога го апсат.
Поназад на темата имаше цело видео, некој му викна и само ги дигна палците како поздрав, само медиумите сибале мамата и го отсечија тој дел за да се напали народ.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.681
Палчо држел онлајн подкасти во живо и одговарал на онлајн прашања во живо, а не знае гугл мапс да користи?
Добра поента дека ја нема Вања на камери.
Полициската контрола не објаснува зошто возеле полека до школото. Напротив, подолг пат и повеќе време зголемуваат ризик за полициска контрола.
Мора да земеш во предвид дека не правиме муабет за најбистри луѓе. Параноични да, бистри не.

Ама во право си дека обвинителството во обвинителниот акт треба да даде многу одговори на отворени прашања. Најбитните - мотивот и оружјето.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.939
Поени од реакции
10.570
Палчо држел онлајн подкасти во живо и одговарал на онлајн прашања во живо, а не знае гугл мапс да користи?
Добра поента дека ја нема Вања на камери.
Полициската контрола не објаснува зошто возеле полека до школото. Напротив, подолг пат и повеќе време зголемуваат ризик за полициска контрола.
Не зборам за Палчо он таму теренот на памет го знае него за потрчковците негови а гугл мапс како може да те поебе со пат посебно кај што нема означен тоа е чудо
Биле пред грабнувањето они таму така да ке знаеле ако некој излегол од зградата сигурно не се паркирале и директ на акција
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.244
Поени од реакции
4.448
Abe ova so palcive mnogu loso moze da go toluva nekoj, deluva ko da pokazuva palci a nema veze, ama perspektivata e takva. Tipot bese vo bunilo kakvi palci kakvi bakraci, taka gi drzese racete, na koj da pokazuva palci i zasto. Ona ko stopiranine kadri kako nekoj pravi naci salut, a ustvari na video mafta so rakata i otpozdravuva.

Eve ja slikata

Прегледај го приврзокот 403090

So lisici na raka, i drzenje na nekakva kesa so dvete race, prirodna polozba na racete e takva u vakva situacija, ne mora stisnata tupanica da e samo. I sega site ova go tolkuvaa ko da pokazuva palci, sve e pod kontrola decki, kerka mi e mrtva, bas onaka kako sto i planirav da ispadne.

Ne mi severuva deka za ova mnogu luge se fatija so palcive, ne znam eve, stai si lisici na raka, drzi kesa, i vidi kako mahinalno ti izgledaat racete u takva situacija. :) I dali nema apsolutno nikakva sansa da se dvizis so palcite nagore, duri i prirodno nekako ti doaga bas taka da ti bidat racete, da deluva ko da davas palec nagore. Eve na nekoj moze ova smesno ke mu e ama da ne se ponasame deka izlaga od pazarenje od Vero, ima lisici na raka, drzi kesa so dve race, da go simuliras ova samiot, racete bas vo ista polozba ke ti bidat, so palci nagore.

Inace mnogu glupo mi e da se diskutira bas za ova, debilno e realno, ama pa premnogu mu se dade na znacenje na ovoj moment, ja ne veruvam deka daval palci nagore, bez poenta muabet, nema logika, ednostavno momentot e takov, prirodna polozba na racete so ogled na okolnostite, i bujna fantazija na prisutnite na internetot.
Ја гледам сликата, ова е исто ко за полицаецот до него некој да рече види го позира/види го покажува со прст јасс го внесов у судница со лисици на раце
 

Kajgana Shop

На врв Bottom