Исчезнати лица

Член од
5 септември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
170
Според некои пишувања на Зоран Божиновски буревесник , целата игра може да излезе не убаво, т.е. палчо да не биде воопшто испорачан во Македонија ; да не пишувам јас, да не цитирам случајно погрешно нешто, да не излезе нешто надвор од контекст, прочитајте сами на профилот на буревесник шо пишува околу екстрадицијата и шо сака да каже за истата.
Јас толкувам дека типот можеби ќе бара политички азил; а зошто ; прочитајте кај буревесник.
Има тежина на која може да се потпре одбраната на Палчо за да бара судење во Турција врз основа на како институциите официјално го нарекуват, Горан Калајџиев објаснува повеќе тука.
Според мене, нема да тргне во тој правец Турција. Прво Турција е пријателски настроена кон Македонија, од сентиментални причини Турција и народот таму го чустува народот во МК близок.
Ердоган има улога на султан таму, нешто слично како Вучич во Србија или Груевски на времето во МК. “Доброто” кај тој тип политичари е што ако тој побара, луѓето испорачуваат без разлика дали е по процедура или не. Човекот јавно кажува на мн наврати дека мрази луѓе што злоупотребуваат деца и во никој случај нема да сака да биде поврзан како да брани некој таков. Според мене ќе биде испорачан во следни 2-3 недели макс. Палчо ќе биде среќен да го вратат, замисли каков ќе му е третманот во турски затвор
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44
Две мозочни келии поврзи само. Дали Ердоган ќе губи политички поени за лице што ни 1000 луѓе нема соберено за да регистрира партија?

Ако не си запознаен, овој случај беше топ тема не само во Македонија, туку и цел Балкан вклучувајќи ја Турција.
Партијата негова е регистрирана, затоа и Спасовски кажа дека треба да се дерегистрира
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.268
Абе едно чудо стручњаци имало во државава све магистри по криминалистика.Абе љугево лом се прават за мотивите за целава ситуација.Пензионери се испокараа меѓу себе во чекална на лекар стигнаа до пцуење. Исто ко овде на форумов.Феноменален народ сме,слободно мојш да се испокараш со некој непознат,за било која тема.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Абе овој за 10 дена ќе биде у МК.
Дајбоже. Јас мислам тешко.

Пс. Едно нешто не ми е јасно, имал многу време да избега, башка место да одел до Србија па Турција.., можел директно да отиде со авион или кола, сеедно каде планирал..зошто би ја правел другава рута не ми е јасно?!
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44
Не се турците будали да дадат азил на монструм па да им се шета по државата. На клоци и експресно ке го вратат овде.
Не е за азил давање работата него за одложување на неговата екстрадиција. Колку осудени лица има што никогаш не се екстрадирани а помалку или повеќе се знае кај се по странство
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Кој нема да го испорачат овде тој психопато? Па јас лично гранатирам дека тој од турција че биде испорачан за максимум 1 месец.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.665
Дајбоже. Јас мислам тешко.

Пс. Едно нешто не ми е јасно, имал многу време да избега, башка место да одел до Србија па Турција.., можел директно да отиде со авион или кола, сеедно каде планирал..зошто би ја правел другава рута не ми е јасно?!
Па прво морал да провери до Белград дали другар му Вулин може да му обезбеди некое засолниште. Кога не биднало тоа, зошто одлучил со кола за Турција, веројатно ќе раскаже.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.966
Поени од реакции
3.681
Не е за азил давање работата него за одложување на неговата екстрадиција. Колку осудени лица има што никогаш не се екстрадирани а помалку или повеќе се знае кај се по странство
Тешко. На Турција никако не и одговара да екстрадицијата не функционира. Плус палчо е небитна фаца така да сите жалби ке му бидат решавани за по 3 дена...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
Дајбоже. Јас мислам тешко.

Пс. Едно нешто не ми е јасно, имал многу време да избега, башка место да одел до Србија па Турција.., можел директно да отиде со авион или кола, сеедно каде планирал..зошто би ја правел другава рута не ми е јасно?!
Затоа што аеродромите се места каде што нема милиметар простор што не е под надзор и ќе бил детектиран милион %. Башка сега е период од годината кај што фаќаат снежни бури и често се одложуваат летови па може да заглави. Плус и по картата ќе го детектираат, пасошот, сеедно, милион начини има и авион за вакви работи е последна опција увек.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
70
Поени од реакции
104
Две мозочни келии поврзи само. Дали Ердоган ќе губи политички поени за лице што ни 1000 луѓе нема соберено за да регистрира партија?

Ако не си запознаен, овој случај беше топ тема не само во Македонија, туку и цел Балкан вклучувајќи ја Турција.
Ти најверојатно си почнал да се едуцираш од кога си купил паметен телефон. Ами космосот не е во 10инчи бе момче.
Палчо поседува прислушувани материјали над милион , и тоа снимени со опрема купена директно од Израел кој пак е во конфликт со Турција.
Мислиш ли дека случајно ја одбрал турција?
" играта" е по опасна од тоа шо нас ни изгледа.

Инаку, да не ме разбереш погрешно, сакам шо по брзо да го екстрадираат во македонија.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Последно уредено:

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
667
Поени од реакции
1.105
Ти најверојатно си почнал да се едуцираш од кога си купил паметен телефон. Ами космосот не е во 10инчи бе момче.
Палчо поседува прислушувани материјали над милион , и тоа снимени со опрема купена директно од Израел кој пак е во конфликт со Турција.
Мислиш ли дека случајно ја одбрал турција?
" играта" е по опасна од тоа шо нас ни изгледа.

Инаку, да не ме разбереш погрешно, сакам шо по брзо да го екстрадираат во македонија.
Палчо ако беше некој интелигентен криминалец ни трага ни глас немаше да му најдат, и сигурно немаше да се шета пеш како некој пес по автопати во Турција, и да прави такви очајни напред назад безвезни рути. Некако многу го излевелиравте наеднаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom