Исчезнати лица

Член од
1 јули 2012
Мислења
2.291
Поени од реакции
6.627
Ај пишете име и презиме од шоферов не ја отвара сликава да го видиме и тој изрод што “не знаел” дека го вози еден од најголемите психопати и сериски убијци во историјата на оваа држава.
Мислам дека тек сега откако ќе го екстрадираат уште многу матни работи ќе излезат на виделина и ќе добиеме појасна слика околу сево ова, а воопшто нема да бидам изненаден по проверки на компјутери и телефони, па и претреси кај него да најдат и други информации за други нерасчистени случаи од минатото со оглед на тоа колку ладнокрвно извршија двојно убиство на психопатски начин.
Поима немам искрено, не ме ни итересираше да видам кој е, освдн тука што беше некоја слика споделена.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.967
Поени од реакции
2.877
Овој Палчо ќе испадни и сериски убиец, ако му најдат некоја поврзаност со момчето убиено во Демир Капија?
Со оглед на ладнокрвноста при извршување на убиствава, дремење и пишување по фејзбуци, селфиња итн ова сигурно не му се први дела од ваков карактер.
 

Outersprint

rags to riches
Член од
5 март 2018
Мислења
38
Поени од реакции
99
Спасовски на пресот кажа дека они стапиле во контакт со нивен оперативен извор и им кажал дека Палчо се наоѓал во Балисекир одма одкако стигнал. Што ми личи дека МВР знаеле кај кого би одел во Турција он уште пред да стигне и воспоставиле контакт, а и имаше фама по социјалниве мрежи само што го објавиа дека е избеган за Турција.

Возачот може и да незнаел што се дешава, ама малце неверно. Дечкото е од истата партија со овие, цел профил му е преплавен. Другиве 3ца се веќе во притвор од неделата, и демек Палчо и овој немале да комуницираат со нив 3 дена ако не се во Македонија? Сега и он ќе го јаде, еј, колку животи може да уништи едно фациче ко Палчо.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.568
Поени од реакции
62.583
Овој Палчо ќе испадни и сериски убиец, ако му најдат некоја поврзаност со момчето убиено во Демир Капија?
Не мора да му најдат, веќе има 2, старецот од Велес и девојчето, така да, е сериски убиец.
 
Член од
18 јуни 2021
Мислења
267
Поени од реакции
564
Спасовски на пресот кажа дека они стапиле во контакт со нивен оперативен извор и им кажал дека Палчо се наоѓал во Балисекир одма одкако стигнал. Што ми личи дека МВР знаеле кај кого би одел во Турција он уште пред да стигне и воспоставиле контакт, а и имаше фама по социјалниве мрежи само што го објавиа дека е избеган за Турција.

Возачот може и да незнаел што се дешава, ама малце неверно. Дечкото е од истата партија со овие, цел профил му е преплавен. Другиве 3ца се веќе во притвор од неделата, и демек Палчо и овој немале да комуницираат со нив 3 дена ако не се во Македонија? Сега и он ќе го јаде, еј, колку животи може да уништи едно фациче ко Палчо.
Култови лидери како Палчо обично имаат хиерархија на следбеници, и зависно од користа која ја гледа во нив, по намена ги вклучува каде најголема полза има. Едни пешкивци за најкрвни работи, друг пешко за пари молзење, трет чист за шоферисување.

Кога би бил Палчо баш би го ангажирал тој појма што нема да ме вози, инаку не би знаел дали ќе ме извиси или испаничи и остави на сред пат или предаде.

Има голема веројатност шоферот појма да нема ако од недела е надвор од Македонија, без пристап до интернет, јас тука не би избрзувал пред да заврши истрагата.

Овие се глуп и поглуп група, без никаков оп-сек, се им е по телефони, истрагата ако е чиста лесно ќе расплети кој е кој.

А тие што му пишуваат на профил со закани до жената и децата, се ист калибар на Палчо следбеници.
Автоматски споено мислење:

Не мора да му најдат, веќе има 2, старецот од Велес и девојчето, така да, е сериски убиец.
Да се категоризира како сериски убиец обично треба да има извршено три или повеќе потврдени убиства.

Незнам дали во Македонија има друга законска дефиниција но со сомневам.

Инаку профилот на ладнокрвен сериски убиец се поклопува со тоа што е Палчо, според обвинувањата.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
57.952
На крајот испадна типична култ приказна како оние америчките, во кои средно интелегентен психопат наоѓа неколку hillbillies кои му стануваат следбеници и го гледаат како нешто возвишено и прават се што ќе им каже без приговор.
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.326
Поени од реакции
2.906
На крајот испадна типична култ приказна како оние америчките, во кои средно интелегентен психопат наоѓа неколку hillbillies кои му стануваат следбеници и го гледаат како нешто возвишено и прават се што ќе им каже без приговор.
Изгледа така, но јас каратистот уште неможам да го склопам во приказнава, не важел за глуп, неможам да го споредам со другите двајца.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
889
Поени од реакции
1.431
Ја секој ден испаѓам у исто време за на работа. Ако прашаат некој комшија дали ме видел а не сум излегол, верувам дека СИТЕ ке потврдат, мешајќи ме со претходните денови. Не се верува на очевидец per se. Башка и може да е мамка.
Шо се залетуете од се праите мистика и заговор бог да чува
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.326
Поени од реакции
2.906
Член од
22 ноември 2023
Мислења
14
Поени од реакции
5
Типичен пример за злобни а глупи криминалци.
Девојчево се загушило во вреќата за спиење, откако сфаќаат дека е веќе мртва му пукаат беспотребно во глава, на истото место кај што го палат автомобилот го закопуваат и телото на девојчето и уште милон други грешки и пропусти. :tapp:

И психопатите немаат никаква конекција со висока интелигенција ко што пишал некој поназад баш напротив статистички покажале понизок степен на интелигенција од просечниот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.665
Поени од реакции
34.882
затоа и напишав секоја чест за реакцијата на МВР. Не е само апсењето на киднаперите и распишувањето потерница за Палчо, него и самиот тек на истрагата, тоа што не им ликна некоја круцијална информација што често знае да се деси кај нас, баш онака професионално одработено и секоја чест за тоа.
...кога те читам колку си воодушевен, а како тебе ги има полно, ,,за секоја чест за реакција на МВР" , ти не го гледаш пироманот и како се пали оганот не реагираш, туку само како се гаси пожарот, ејјј браво за пожарникарите, симболично кажано!

...каква ,,супер реакција", закаснета ако го гледаш цел случај од почеток, така се прави вештачење на случај, а не крајот ,,ејјј го фатија" браво Оливер, а можеше да се спречи за три дена,

...еден стар автомобил и исчезнат велешанец не можеа да го решат, ШТО Е КЛУЧНО ПО ШТО СЛЕДЕЛО УБИСТВОТО на малата Вања! греота и жално што се злоупотребува трагедии на две семејства ,,за браво го фатија" да се воодушевуваат луѓето за предизборен маркетинг, погрешни проценки, погрешни информации, заташкување на многу работи ќе се проголтне од тоа ,,еј го фатија", многу, многу нечисти работи чисто се сомневам дека ќе излезе на површината вистинската вистината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom