Исчезнати лица

Член од
1 јули 2012
Мислења
2.316
Поени од реакции
6.826
Ама од кај протекоа информации дека овој е шоферот тоа ми е прашањето
Исто како што извадија и за другите. МВР само иницијали кажа. Сигурно и од нив се протечени целите имиња и презимиња. Така и со овој, плус што сам објавил слика во неделата од Турција.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.957
Поени од реакции
6.259
Hehehehhehehhehe samo da ne zabravas , druze olabavi beh tama videh.
Shto ne e jasno be?
Muabetov beshe kopilevo od Strumica demek ne znael kogo vozi!
Taka?

Soasovski denes izjavuva deka denes e uapsen na granica! Istata informacija vi ja pishuva i na linkot od dene 19:00h https://a1on.mk/macedonia/priveden-skopjanec-osomnichen-deka-go-vozel-palevski-do-bugarija-a-potoa-i-vo-turcija/

Лицето што го возеше Палевски од Белград до Палевски е приведено на граница и тоа сѐ уште е во полициска станица. I ceka za 48 casoven pritvor.

I shto sega?
Bil nevin sedel v dupka i nishto ne doznal za sam da se javi v policija i da kazhi shto kako ?
 

Outersprint

rags to riches
Член од
5 март 2018
Мислења
38
Поени од реакции
99
Ама од кај протекоа информации дека овој е шоферот тоа ми е прашањето
МВР кажаа иницијали и дека бил од Струмица, и марка на возилото кажаа, таа била стара фотка ама имаше една од кај што вози во Турција ствено од неделата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.667
Поени од реакции
63.030
Shto ne e jasno be?
Muabetov beshe kopilevo od Strumica demek ne znael kogo vozi!
Taka?

Soasovski denes izjavuva deka denes e uapsen na granica! Istata informacija vi ja pishuva i na linkot od dene 19:00h https://a1on.mk/macedonia/priveden-skopjanec-osomnichen-deka-go-vozel-palevski-do-bugarija-a-potoa-i-vo-turcija/

Лицето што го возеше Палевски од Белград до Палевски е приведено на граница и тоа сѐ уште е во полициска станица. I ceka za 48 casoven pritvor.

I shto sega?
Bil nevin sedel v dupka i nishto ne doznal za sam da se javi v policija i da kazhi shto kako ?
Не пиша кој ден влегле во Турција, а кој денес се дозна дека Палчо е убиецот...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.099
Поени од реакции
11.121
Другар, споредуваш две сосема различни ситуации иако знам дека фиктивно ти е кажано за да доловиш. Продавачката дали ми кажала фала, добар ден, мрш или јади гомна, ама баш ништо нема да ми смени во животот, може да се испцуеме само и тоа е тоа, ама у случајов со Вања секунда каснење ќе значело поголема шанса Палчо никогаш да не биде најден, затоа и напишав секоја чест за реакцијата на МВР. Не е само апсењето на киднаперите и распишувањето потерница за Палчо, него и самиот тек на истрагата, тоа што не им ликна некоја круцијална информација што често знае да се деси кај нас, баш онака професионално одработено и секоја чест за тоа.

Еве на пример да им избегаше Палчо и да не го најдеа никогаш, се кладам дека прв ќе викаше дека овие се неспособни, за кур не ги бива и слично. Напишав секоја чест највеќе од аспект на семејството на Вања, барем тој некој промил утеха што ќе го добијат со апсењето на виновниците. А верувај, многу поголем бес и гнев ќе имаа сите доколку не го најдеа акрепов, иако ништо нема да ја врати Вања на овој свет.
Јас те разбирам што сакаш да кажеш, ама ептен оптимистички си настроен, само позитивните раб ги гледаш. Тоа што се возеле со кола на убиен човек, ако, тоа што киднапирале дете на сред бел ден, ако, ама битно потерницата на време. Браво.

На такво дереџе сме стасани што ако го прават она нормалното што треба да го прават, аплаузи даваме.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.957
Поени од реакции
6.259
Не пиша кој ден влегле во Турција, а кој денес се дозна дека Палчо е убиецот...
Zborot mi e, denes e uapsen i seushte nemalo ( do 18h) pritvor!
Znaci imal dovolno vreme za se da doznae i da se javi vo policija!
Ako bil vcera faten ( ponedelnikot) vejce ce bidel vo pritvor!

Znaci i vo momentot na vozenjeto da ne znael , shto e mozhno sepak imal vreme da si gi iskpoi grevot. Kako shto napravi Advokatot.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Zosto nema da me cudi ako Palco od naftalin izvadi bg pasos, i pocne da objasnuva kako srbo komunisticki udbaski strukturi od severna makedonija go klevetat za orkestriranje na ubistvo, samo poradi negovata nacionalna pripadnost. Ova bi bilo mnogu jak twist of events.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.957
Поени од реакции
6.259
Zosto nema da me cudi ako Palco od naftalin izvadi bg pasos, i pocne da objasnuva kako srbo komunisticki udbaski strukturi od severna makedonija go klevetat za orkestriranje na ubistvo, samo poradi negovata nacionalna pripadnost. Ova bi bilo mnogu jak twist of events.
Pokraj dve priznanija poteshko ce mu odi
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Мене ми е нејасно - цело време се збори дека мотивот бил изнуда на пари од наводниот продаден стан.

Еве биле вмешани 5 луѓе.
По колку би зеле? 20, 25, 30 илјади евра? И тоа во случај на еднаква распределба.

Никако не можам да разберам како некој што не е толку очаен за пари (освен таткото, очигледно) - би се нафатил за таа сума да киднапира дете.
Никао не можам да разберам како некој би си ризикувал свој живот, своја комоција, свои семејства за да киднапира дете и изнудува пари за истото.

Ми се гади и врти во стомакот од случајов, но не само од починатите лица, изрушени се многу семејства, ни криви ни должни.
Прееска некако чудно ми дојде, во исто време и жал и гад кога ги носеа во Кривичен, мислам дека и @cholismo го пиша истото. Којзнае како им е на нивните семејства што ги гледаат како ги влечат подгрбавени како партали во рандом облека и стрижени. Луѓе во години, со семејства и деца.

Како епизода на Фарго е ова што се случува/случило.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.667
Поени од реакции
63.030
Zborot mi e, denes e uapsen i seushte nemalo ( do 18h) pritvor!
Znaci imal dovolno vreme za se da doznae i da se javi vo policija!
Ako bil vcera faten ( ponedelnikot) vejce ce bidel vo pritvor!
Зборот ти беше дека струмичанецот знаел кого вози, за сега понизно да си го смениш зборот кога го сфати текот на настаните со возењето. Друг пат не скокај како коњ пред руда, и не лепи етикети на сите што мислат различно од тебе.

Ако не се јавил некако од Турција штом дознал што прави Палчо, нека видат какви правни механизми има, и нека и тој лежи за криење на бегалец.

Мене ми е нејасно - цело време се збори дека мотивот бил изнуда на пари од наводниот продаден стан.

Еве биле вмешани 5 луѓе.
По колку би зеле? 20, 25, 30 илјади евра? И тоа во случај на еднаква распределба.

Никако не можам да разберам како некој што не е толку очаен за пари (освен таткото, очигледно) - би се нафатил за таа сума да киднапира дете.
Никао не можам да разберам како некој би си ризикувал свој живот, своја комоција, свои семејства за да киднапира дете и изнудува пари за истото.

Ми се гади и врти во стомакот од случајов, но не само од починатите лица, изрушени се многу семејства, ни криви ни должни.
Прееска некако чудно ми дојде, во исто време и жал и гад кога ги носеа во Кривичен, мислам дека и @cholismo го пиша истото. Којзнае како им е на нивните семејства што ги гледаат како ги влечат подгрбавени како партали во рандом облека и стрижени. Луѓе во години, со семејства и деца.

Како епизода на Фарго е ова што се случува/случило.
Ха, делува дека овие смотаниве Палчо лесно би ги смотал, и да им каже дека парите ке идат за Македонската кауза, и сите ке им ги собере.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.905
Исто како што извадија и за другите. МВР само иницијали кажа. Сигурно и од нив се протечени целите имиња и презимиња. Така и со овој, плус што сам објавил слика во неделата од Турција.
Ај пишете име и презиме од шоферов не ја отвара сликава да го видиме и тој изрод што “не знаел” дека го вози еден од најголемите психопати и сериски убијци во историјата на оваа држава.
Мислам дека тек сега откако ќе го екстрадираат уште многу матни работи ќе излезат на виделина и ќе добиеме појасна слика околу сево ова, а воопшто нема да бидам изненаден по проверки на компјутери и телефони, па и претреси кај него да најдат и други информации за други нерасчистени случаи од минатото со оглед на тоа колку ладнокрвно извршија двојно убиство на психопатски начин.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.957
Поени од реакции
6.259
Буквално неколку поста поназад имате дека е уапсен на влез во државата. Каде порано да пријави? Во Турското МВР? Очигледно штом дознал и во првата можност, веднаш кажал каде е Палчо. Гледаш и дека слики си постирал по пат. Зарем човек што сака да скрие некој го прави ова?
Mislish na ova???
Batkava si idi go fajcaat na geanica, i ne go stavaat do denes pritvor???
Po koja logika? Deka vcera go fatile?Ne peijatele na policijata i trebaat nekolku saati za pritvor. I zatoa tek vecerva e pritvoren.

A Palco faten e vo Turcija preku informaciibod Makedonski Informant shto go videl vo Turcija . Taka kazha Spasovski. I ne od informacii od Strumicanecot.

A I pak ce kazhish ne znael?
I ne nozhel ushte od Turcija da se javi preku zgena, deca ili bilo kako?
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44
Ај пишете име и презиме од шоферов не ја отвара сликава да го видиме и тој изрод што “не знаел” дека го вози еден од најголемите психопати и сериски убијци во историјата на оваа држава.
Мислам дека тек сега откако ќе го екстрадираат уште многу матни работи ќе излезат на виделина и ќе добиеме појасна слика околу сево ова, а воопшто нема да бидам изненаден по проверки на компјутери и телефони, па и претреси кај него да најдат и други информации за други нерасчистени случаи од минатото со оглед на тоа колку ладнокрвно извршија двојно убиство на психопатски начин.
Стефан димковски
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom