Исчезнати лица

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.212
Поени од реакции
18.030
Ако Палчо си го сместил газот во Русија или Белорусија, со оглед на вчерашниот настап на нашиве на прес конференцијата, допрва ќе настани фешта поради 'големата' доверба во институциите.

За жал ...

Увертира во избори 2024 година ...
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.995
Поени од реакции
35.895
Би дал се да гледам како јадат ќотек.

Овој со дегенеричната фаца сликан со ножот и маска би го заврзал да виси, би ставил едно метално буре полно со вода шо врие и би го спуштал бавно додека кожата не му се одлепи од телото.

Би го рокнал без око да ми трепне, жими се.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.194
Поени од реакции
29.032
Би дал се да гледам како јадат ќотек.

Овој со дегенеричната фаца сликан со ножот и маска би го заврзал да виси, би ставил едно метално буре полно со вода шо врие и би го спуштал бавно додека кожата не му се одлепи од телото.

Би го рокнал без око да ми трепне, жими се.
Го избришале акаунтот на фб на овој
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
49
Поени од реакции
54
Би дал се да гледам како јадат ќотек.

Овој со дегенеричната фаца сликан со ножот и маска би го заврзал да виси, би ставил едно метално буре полно со вода шо врие и би го спуштал бавно додека кожата не му се одлепи од телото.

Би го рокнал без око да ми трепне, жими се.
Тој сигурно е најлошо поминат од сите штом не го покажуваат.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.338
Поени од реакции
5.436
Аха да руски шпион, таквите што мислат дека е руски шпион се исто испрани во мозокот како него со разни теории на заговор за Македонија
Незнам друже од една страна изгледа малоумно да веруваш у такви ствари али од друга страна нема еден политичар што некад работел за Македонските интереси..

Ајде да речеш сите за лични интереси али само за лични интереси ако работиш нема да направиш империии како Мијалков, Али, Заев,Грујо и остали криминалци.

Значи останува само дека одработуваат за туѓи интереси или народно кажано шпиуни.
Али ок темава не е за ова.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.531
Поени од реакции
5.719
Ова мене ми личи на типичен пример кај што некој од браќата сакаат со 13 годишна да излезат уште и голфче имал типот, може немало обид за киднапирање ама го кријат сигурно полнолетен бил а сигурно имал познаници во полиција Штип
Sto I da bilo, sakam da kazam deka ne stima reakcijata na policijata.

Znaci, nekoj polnoleten, so kola od drug grad, doaga vo sred osnovno skolo I probuva da ubedi 13-godisno devojce da se kaci vo kola so nego?
Devojceto odbiva, ja alarmira direktorkata, taa drugi nadlezni... A od policijata imas objava vo stilot- nisto seriozno, na kafe ja vika?

Ova normalno e?
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44
Прегледај го приврзокот 400121
Памти некој што објави беа овие што се избришани?
Овие беа некои видеа од палчо кај шо збори во 2020 нешто, repost му беа најверојатно избришени од таму од кај шо ги репостнал. Секоја објава му беше од палчо нешто, како некој фанатик опседнат
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Прегледај го приврзокот 400121
Памти некој што објави беа овие што се избришани?
Едниот пост беше видео или некој линк до подкастот на Палчо или емисија некоја со него

Другиот пост негде седнати во кафана лепо друштво, али како што ме држи меморија се мислам дека не беше со никој од осомничените
 
Член од
6 април 2018
Мислења
97
Поени од реакции
85
Приведено уште едно лице

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.072
Поени од реакции
55.853
Ние Македонците Го обожаваме Бога, но секогаш Го испитуваме дали постои, или во превод; веруваме во Него, но се однесуваме како Тој да не постои.
Откога ги пишав некои мисли и информации, се појавија точно такви луѓе, особено еден, кој верува во Бога, ама се однесува како Тој да не постои, односно во случајов ме критикува човек или дете шо знам шо е, кој не верува во власта и системот на државатА, ама чека детални информации од истите ( за да поверува најверојатно или да му се смири разузданото его кое не може да поднесе друг да ти ја каже вистината). Јас и кажав дека не сакаме да знаеме до детал зошто ќе се згнаси цела планета. Деталите не се шала. Па и колку на некого да му изгледаат како фантазија .

Всушност , тука не сме за сопствено докажување, тука за сопствено мислење.
Тука не сме за сожалување, тука сме да ги расчистиме работите до некаде, преку една јавна дебата наречена форум.
Се осетив повикан од постов, иако ова со Господ малце ме подзамисли.

Види, твоите мисли се едно и можеш да си коментираш колку сакаш, ко и сите што праиме, ама да тврдиш нешто и убедуваш у сценарија кои ти се каша попара низ постовите, не може.
Поготово не на ваква осетлива тема каква што е моменталнава. Јас сум чекал извештај од МВР и судска медицина и не сум можел да поднесам друг да ми ја каже вистината.

Претходните мисли и информации ти се демантирани у самите постови каде што очигледно се приметуа дека не знаеш кај тераш.
Тоа што највеќе ме испровоцира да ти соберам све у еден пост, се коментарите во врска со мртвото тело на девојчето, на отворен интернет каде секој може да прочита постираш такви информации ко да си ти лично и персонално докторот (?) што ја вршел обдукцијата. Еве повели, претстави се кој си што си, дали работиш во судска медицина, дали си некој од инспекторите што го откопале телото, дали си бил на лице место да видиш тоа што го коментираш? Едноставно кажи од кај ти е оваа информација.
Не ми заобиколувај со небулози од типот ќе треба да исчезнеме од планетава, нејќете да знаете бла бла бла а веќе у следниот пост да ги пишуваш истите.

А и таму имаш фантазија, едниот бил каратист, па маја гери у глава, па ПОЛА СААТ ја тепале у кола, мислам дај прекини едноставно и почекај вештачењето да покаже. Можда на крај ќе испаднеш и у право, пошто реално не е тешко да се предвиди како би изгледало киднапирано и егзекутирано тело.
Мада мислам дека ни судска медицина односно МВР на пресконференција нема многу многу да навлагаат во детали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom