Исчезнати лица

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Што е со глупостиве што ги збори овој? МВР го криела убиството на Вања? Безбедносните органи на "северџанска" прикривале? А таткото бил умешан?
Колку глупости изнатреска не ми се верува, МВР по ескпресно нема работено и искрено сум изненаден што го најдоа девојчево, буквално ги искористиле сите ресурси како што кажаа.
Далеку е Миленко од реалноста, ама дека МВР работело експресно муабетот е слично на него.
Минатиов период имав едно такво искуство со нив и шетање по нивните шеми (како оштетен) и тие ликови таму се надреални, таква бахатост, несериозност и страв да ти е кога гледаш кој се е задолжен за јавна безбедност, лично познавајќи некои, а и доста ги собраа со бришани досиеја со препорака од различни партии.Секоја чест на исклучоци, ама една ластовица не носи пролет.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.939
Поени од реакции
13.959
Лепотане тие комуњари денес ти се преоблечени во најголеми патриоти и ги викаат својот народ северџани. Направи свое истражување имаш интернет што се случува навистина во државава и ќе ти биде лесно да осознаеш кој работи за добро а кој за лошо. А дека Ахмети, Ковачевски, Груевски, Апасиев и новианриве како Алфа и Инфомакс работат на таа страна, треба да си стварно глуп за да не сфатиш
О, Боже, што е со луѓево
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.170
Поени од реакции
9.778
Да не го местат палчо, човекот знае многу работи па да не помати нешто му го направиле ова,не ми се верува дека е до толку ментален да убие девојче од чиста мира.Да почекаме уште се муабети само и рекла кажала е работава,кој знае може едното и другото убиство немаат никава врска само се скоцкани да изгледаат како да се едни сторители,смрди работава ептен.
И јас сеуште неможам да поверувам....можно е да е местенка.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.920
Поени од реакции
17.744
Се збори за син на еден кафанџија заглаен на жуто од времето дека е умешан исто. Абе гној гној од народ.
Чудно ми е при толку умешани луѓе, и тоа све познати ликови, при лихва и уцена, што точно истражуваа браќава 7 дена? Не делуваат овие баш на Јакуза, па да не моеш да ги разбиеш у 1 ден.
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Е така, знаеш колку е саат. Ајде сега у штаб иди да ти дадат инструкции што статуси да пишуваш и гитла
Па дај за сите шо се притеснуваш.Штапски бот ми кажува да сум се врател во штаб,ајдее.И едните и другите и се посравте на државава.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.150
Поени од реакции
4.688
Да не го местат палчо, човекот знае многу работи па да не помати нешто му го направиле ова,не ми се верува дека е до толку ментален да убие девојче од чиста мира.Да почекаме уште се муабети само и рекла кажала е работава,кој знае може едното и другото убиство немаат никава врска само се скоцкани да изгледаат како да се едни сторители,смрди работава ептен.
А зошто тогаш избегал уште од средата? Како ќе знаел дека би му спремиле вакво нешто кога дури во петокот ги прведеа првите осомничени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom