Исчезнати лица

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.153
Поени од реакции
4.696
Изгледа стварно и таткото е свесно вмешан во киднапирањето.
Бил зависник од дрога уште од млади години и имал доста долгови, иако по природа бил доста мирен човек.

Плот твист изгледа е дека стариот им должел пари на Палчо и компанија и затоа го убиле, а сакале да го наместат дека он ја киднапирал Вања и затоа со неговата кола го извршиле киднапирањето.
Целта на киднапирањето да се изнудат пари од дедото на девојчето кој бил екс директор.
Веројатно ради целото внимание во јавноста испаничиле и ја убиле одма, а веднаш потоа и го запалиле возилото на пензионерот.

Веројатно со наоѓањето на возилото се разврзала целата ситуација. Доволно време да Палчо со партиски врски избега во странство.
Е како може него да го наместат кога веќе го убиле 3 дена претходно? Демек се криел 3 дена ја киднапирал Вања па се самоубил?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.940
Поени од реакции
17.756
Изгледа стварно и таткото е свесно вмешан во киднапирањето.
Бил зависник од дрога уште од млади години и имал доста долгови, иако по природа бил доста мирен човек.

Плот твист изгледа е дека стариот им должел пари на Палчо и компанија и затоа го убиле, а сакале да го наместат дека он ја киднапирал Вања и затоа со неговата кола го извршиле киднапирањето.
Целта на киднапирањето да се изнудат пари од дедото на девојчето кој бил екс директор.
Веројатно ради целото внимание во јавноста испаничиле и ја убиле одма, а веднаш потоа и го запалиле возилото на пензионерот.

Веројатно со наоѓањето на возилото се разврзала целата ситуација. Доволно време да Палчо со партиски врски избега во странство.
Не ми се верува дека испадна вакво холивуд сценарио..
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.270
Комуњарштиниве може да ти причекаат посоодветни времиња. Знам што сакаш да биде, ама обратен е ефектот.
Нема подвратни од овие партиски ботови.Истава шема ја превеа и со Младенов и Нешковски.Бескичмењаци!
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
650
Поени од реакции
2.418
Инфомакс спомнаа дека лице со иницијали В.К е егзекуторот, претпоставувам тоа е овој ропакот Влатко. Па крвта да му ја ебам и он има деца бе, а бе одма утепај го секунда да не живее повеќе.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.187
Поени од реакции
9.796
Офф Божеее...што се случува:(...
Ми се повраќа од мака, згрозена сум ....толку болни умови околу нас и нашите деца...
Го слушав Палчо секогаш и му се чудев на храброста да изнесе разни срања од политичариве..дури и му се дивев:(...но вакво нешто ни на крај памет не ми дошло, дека е до толку луд за да стори грозоморно дело....
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
217
Поени од реакции
251
Ајде да искористиме трагедија од алчни, болни суштества, за малку морално политичко просерување.

Исто како и што се брзаше меѓуетнички контекст да му се даде...
Лепотане тие комуњари денес ти се преоблечени во најголеми патриоти и ги викаат својот народ северџани. Направи свое истражување имаш интернет што се случува навистина во државава и ќе ти биде лесно да осознаеш кој работи за добро а кој за лошо. А дека Ахмети, Ковачевски, Груевски, Апасиев и новианриве како Алфа и Инфомакс работат на таа страна, треба да си стварно глуп за да не сфатиш
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.787
Поени од реакции
5.219
Да не го местат палчо, човекот знае многу работи па да не помати нешто му го направиле ова,не ми се верува дека е до толку ментален да убие девојче од чиста мира.Да почекаме уште се муабети само и рекла кажала е работава,кој знае може едното и другото убиство немаат никава врска само се скоцкани да изгледаат како да се едни сторители,смрди работава ептен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom