Исчезнати лица

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.153
Поени од реакции
4.696
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.947
Чудно ми е при толку умешани луѓе, и тоа све познати ликови, при лихва и уцена, што точно истражуваа браќава 7 дена? Не делуваат овие баш на Јакуза, па да не моеш да ги разбиеш у 1 ден.
Во еден ден нема да собереш се од информации што ти треба. Ова се ретарди, гној и генетски отпад, далеку се од сериозни. Ама ти треба време да истражиш со кого се комуницирале и од каде им храброст.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.787
Поени од реакции
5.219
А зошто тогаш избегал уште од средата? Како ќе знаел дека би му спремиле вакво нешто кога дури во петокот ги прведеа првите осомничени?
Незнае човек на што да помисли веќе...пишав јас што мислам,може имало нешто со велешанецот таму да е вмешан читам и златото барале во минатото може и тоа има врска,а со девојчево е друга приказна ...
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.414
Поени од реакции
2.395
Да се префрлиме во темата политички случувања , веќе нема исчезнати лица.
Точно така. Ова веќе се убиства а не исчезнати лица.
А сега он топик, каде е жената 37 годишна од Иловица Струмичко која исчезна истава недела мината, а каде е и девојката малолетна муслиманка која исчезна прошлава недела??
Ваљда немале дуг и тие.(n)
 
Член од
24 август 2017
Мислења
378
Поени од реакции
894
Se ova nekako e premnogu matno, Palco I zamisli tatkoto na Vanja, sakaat da baret otkup a go ubivaat devojceto 2 sati posle kidnapirajne... Radi zelba za iznuda od dedoto ja ubivet zrtvata, zrtva koja im e edina garancija za iznuda ??? Nekako se ovaa prikazna mi e premnogu luda, ali ako navistina e tocna I verodostojna mislam da e krajno vreme da pocnime so rabota za zdrav razum, moral I etika
 
Член од
23 септември 2020
Мислења
2
Поени од реакции
1
Точно така. Ова веќе се убиства а не исчезнати лица.
А сега он топик, каде е жената 37 годишна од Иловица Струмичко која исчезна истава недела мината, а каде е и девојката малолетна муслиманка која исчезна прошлава недела??
Ваљда немале дуг и тие.(n)
Која малолетна муслиманка исчезна минатата недела??
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
Точно така. Ова веќе се убиства а не исчезнати лица.
А сега он топик, каде е жената 37 годишна од Иловица Струмичко која исчезна истава недела мината, а каде е и девојката малолетна муслиманка која исчезна прошлава недела??
Ваљда немале дуг и тие.(n)
Не се само тие...
Каде е Самоил Костадиновски кој е исчезнат уште од март месец?
 
Член од
14 септември 2010
Мислења
217
Поени од реакции
251
Па дај за сите шо се притеснуваш.Штапски бот ми кажува да сум се врател во штаб,ајдее.И едните и другите и се посравте на државава.
Друже партијата ни е Македонија еби сдс и вмро, нивните водачи се менуваат константно. Имавме една војна 2001, анализирај ја детално и види што се случувало и кој координирал. ПОтоа погледни ги денешните геополитички случувања и разумно кажи ми се. И после види вакви фаци како Палчо со кој работеле - кучиња од сдс кои подоцна беа наследени од кужиња од бмро.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.734
Поени од реакции
4.331
Чудно ми е при толку умешани луѓе, и тоа све познати ликови, при лихва и уцена, што точно истражуваа браќава 7 дена? Не делуваат овие баш на Јакуза, па да не моеш да ги разбиеш у 1 ден.
За понашањето на МВР неможам да знам, ваљда има некоја поврзаност со ОБСЕ состанокот. Каква црна јакуза све кретени од распаднати фамилии, кој заглаен на жуто, кој со Ниче Македон сликан. У уста да го ебам Грујо што им всади на кретениве ретардирани дека се некоја света нација. Кај на човек зачнат од брат и сестра му даваш елан дека господ го сака и дека може да праи што сака. Баш ме занима колку од сите вмешани у убиствава биле влезени у собрание на 27ми април. Сигурно добар процент.

Абе сите тие патриотски гомна од збирштини пијандури и пропалитети белосветски заглаени у теории на заговор би ги забранил. Гној на општеството.

Македончето кроток народ - најголемата превара било кога кажана!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Овие не заслужуваат ни затвор, треба смртна казна.
Почивај во мир Вања:place:
Smrtnata kazna e premnogu brza za niv..Ovie treba dozivotna..Sekoj den kjotek, suv muflosan leb, samica, i druzba so cicko od Jamajka...
Se ova nekako e premnogu matno, Palco I zamisli tatkoto na Vanja, sakaat da baret otkup a go ubivaat devojceto 2 sati posle kidnapirajne... Radi zelba za iznuda od dedoto ja ubivet zrtvata, zrtva koja im e edina garancija za iznuda ??? Nekako se ovaa prikazna mi e premnogu luda, ali ako navistina e tocna I verodostojna mislam da e krajno vreme da pocnime so rabota za zdrav razum, moral I etika
Dedoto na Vanja bil pocinat pred 10 godini, taka da ovaa verzija sigurno ne e tocna..
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.940
Поени од реакции
17.756
Не се само тие...
Каде е Самоил Костадиновски кој е исчезнат уште од март месец?
Најверојатно растопен во киселина. Нема некоја мистерија таму, фатени се тие што го имаат киднапирано, а и детето и фамилијата имаат репутација за мешање со криминали.
Сосема различен случај од овој.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.652
Поени од реакции
5.331
Овие не заслужуваат ни затвор, треба смртна казна.
Почивај во мир Вања:place:
Smrtnata kazna e premnogu brza za niv..Ovie treba dozivotna..Sekoj den kjotek, suv muflosan leb, samica, i druzba so cicko od Jamajka...
Se ova nekako e premnogu matno, Palco I zamisli tatkoto na Vanja, sakaat da baret otkup a go ubivaat devojceto 2 sati posle kidnapirajne... Radi zelba za iznuda od dedoto ja ubivet zrtvata, zrtva koja im e edina garancija za iznuda ??? Nekako se ovaa prikazna mi e premnogu luda, ali ako navistina e tocna I verodostojna mislam da e krajno vreme da pocnime so rabota za zdrav razum, moral I etika
Dedoto na Vanja bil pocinat pred 10 godini, taka da ovaa verzija sigurno ne e tocna..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom