Исчезнати лица

Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.096
Според новите информации, таткото и братот на едниот од монструмиве, му помогнале да ја премести од депонијата. Цела фамилија монструми. Не знам кој е, ама и двајцата татковци ги имаше по медиуми даваа изјави како не веруваат дека нивните деца нешто направиле.
Додека го слушав таткото на еден од гнасите, како се жали дека му ја ископале бавчата, и онака лабаво без трунка совест вика "не неее не се тие" ми идеше в телевизор да влезам од нерва.

Одма можиш да видиш за какви особи станува збор, мртви незакопани, му го зедоа цел живот на детенцето и на фамилијата нејзина.
Не постои казна која ќе биди доволна за нив, единствено да се врати како пред неколку века, да ги дерат пред цела нација јавно пред сите
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
999
Поени од реакции
3.989
Па српските села изобилуваат со изопачени ликови, сме биле сведоци и на далеку погрозоморни убиства. Всушност, честопати во нивните села, особено меѓу бројните стари ергени што љокаат пред коперација деноноќно, има вакви психопати.
За Македонија би ги издвоил Охридските села, дефинитивно најопасни и најнезгодни луѓе живеат таму а ако добро ме држи памтењето и неколку сериски убијци имаат извадено
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.096
Член од
14 април 2012
Мислења
32.325
Поени од реакции
65.308
Како што излегуваат нови информации, случајот добива се поморничав епилог. Како е можно да има толку психопати, уште малку ке излезе дека десетмина знаеле што се случило со девојчето, а кај ниту еден не проработило човечкото.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Кој знае што ќе испадне на крај. Тело нема, знаеме дека ја удриле и го фрлиле телото, ама ништо не знаеме уствари.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.034
Поени од реакции
1.975
Само руски техники на испрашување, терористите за 10 часа изгледаа 20 години постаро, така и за овие.
Не треба никакво сожалување или човекови права за ваквите.
Имаш признание доволно е ако сака нека биде и да лежат за друг во што се сомневам, но хипотетички кажано испраќаш порака така за наредните.
Исто и за оној од Младеновац.

Тешки дела не треба да поминуваат само со затворска казна.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.123
Поени од реакции
18.096

Нешто слично, прочитајте за овој нерешен случај каде мајката прво признава вина после ја повлекува изјавата.
После некое време пронајдени се остатоци од телото ама не се доволни за осуда, мајката доби ослободителна и оштета од 2 милиони динари од државата
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.853
Поени од реакции
12.349
За Македонија би ги издвоил Охридските села, дефинитивно најопасни и најнезгодни луѓе живеат таму а ако добро ме држи памтењето и неколку сериски убијци имаат извадено
Интересна фантазма, ама само како основа за драма/трилер/мистери филм што ќе го развие селскиот туризам во Охрид. Е сега, освен тој очајниот, алчен социопат во поодминати години на кој му залепија етикета сериски убиец, а по ниедни параметри не е, другиве ќе треба да ги измислуваме. Нема врска, отом-потом...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Интересна фантазма, ама само како основа за драма/трилер/мистери филм што ќе го развие селскиот туризам во Охрид. Е сега, освен тој очајниот, алчен социопат во поодминати години на кој му залепија етикета сериски убиец, а по ниедни параметри не е, другиве ќе треба да ги измислуваме. Нема врска, отом-потом...
Владо? Зошто мислиш дека не е?
Цитирај ме ако сакаш во некоја тема друга да не бидеме оф топик. Ако не те мрзи.
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.853
Поени од реакции
12.349
Владо? Зошто мислиш дека не е?
Цитирај ме ако сакаш во некоја тема друга да не бидеме оф топик. Ако не те мрзи.
Искрено ме мрзи, sorry. Ама мадрфакинг се е достапно на интернет. Еве, почни со анализа на Тед Банди а продолжи, на пример, со Џон Вејн Гејси. Според мене најинтересни за дисекција на душевните девијации, дека се маестрално асимилирани, уважувани и пожелни општествени примери, дефиниција на општественото, општо прифатено нормално на збирштината.

П.С. Последниот што го фатија, лани чинам, е уважен архитект со канцеларија во Менхетен. Како и да е, се повеќе и повеќе се согласувам со изјавата на Шекспир дека пеколот е празен затоа што сите ебени демони се овде на земјава...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.485
Искрено ме мрзи, sorry. Ама мадрфакинг се е достапно на интернет. Еве, почни со анализа на Тед Банди а продолжи, на пример, со Џон Вејн Гејси. Според мене најинтересни за дисекција на душевните девијации, дека се маестрално асимилирани, уважувани и пожелни општествени примери, дефиниција на општественото, општо прифатено нормално на збирштината.

П.С. Последниот што го фатија, лани чинам,е уважен архитект со канцеларија во Менхетен. Како и да е, се повеќе и повеќе се согласувам со изјавата на Шекспир дека пеколот е празен затоа што сите ебени демони се овде на земјава...
Охоо колку можам да кажам на оваа тема, ама џабе ќе пишувам ќе биде долго а ќе ме избришат оф топик сум а ме мрзи да барам соодветна тема. Утре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom