Исчезнати лица

Член од
17 декември 2019
Мислења
2.015
Поени од реакции
3.545
Dzabe skokate ko prlinja pred magarinja.. Sega e otvorena istrazna postapka, ke im se zemat parafinski rakavici na site za barutni cestici i ke se doznae koj pukal..
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.598
Поени од реакции
17.295
Logikata e deka Palco bese u begstvo i site 4ca se dogovorile nego da go posocat kako egzekutor.. Sega Palco e faten i ke ja doznaeme negovata verzija
А ти си бил некогаш на распит во станица ?
Мислиш дека ќе ги остават да се договорат што да кажуваат. Испрашувани се еден по еден, сигурно им се поклопиле изјавите инаку нема два дена со ред на прес да тврдат дека тој е сторителот и координатор на целиот случај.
Одземени им се телефони, уреди, и шо уште не, не им се од кајгана форум информациите побогу
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.324
Posle snimkata nanFurkan, 100% sum ubedem deka e ubiena uste odma ili pred toa (majkata da ja ubila).. Teloto samo go nosat da go zakopaat vo 7:55
А зашто мајка и би ја убила? Дека фрлила искористена улошка во шоља?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.589
Поени од реакции
16.502
Ве читам од почетокот и на некои овде и да им црташ некои работи нема да разберат. Друго ме нервираа на почетокот муабетите оваква била, онаква била, побегнала со дечко наркоман, денешните деца се вакви, педофил ја завел итн. Девојчево барем по ова покажа дека се одвојува од просекот.

Што се однесува до овие што сакаат да предвидат ги разбирам. Затоа како прво што цел живот сме соочени со неправда. Неправда од државата, неправда од животот, неправда од работата, неправда, неправда и само неправда.

Друго народот е навикнат на она југословенското да се решаваат многу работи со ќотек, што донекаде е и оправдано со оглед како се воспитуваат децата.

И трето само дело, т. е. дека е извршено над дете и тоа девојче и сите слики кои се превртуваат во главата на секој човек деновиве. Посебно како било беспомошно во ситуација кога е нападнато итн. итн.

Во главно сите инволвирани ВО УБИСТВОТО заслужуваат најстрога казна, е сега дали смртна која не постои во нашиот правосуден систем, дали доживотен тоа е до судиите, меѓутоа тука по мене е проблем што ние ги финансираме нивните издржувања во казнените домови. Така да овде во одел да се фрлат во најмизерните услови со еден оброк дневно. А вака треба и со сите кои направиле тешко кривично дело. Исто и помагачите, е сега ке видиме како ке докаже адвокатот дека (не) знаел дека монструми го направил делото.

За крај овој Палчо ке се сложам дека имал и порано убивал некого, бидејќи нормален би имал грижа на совест после такво злодело, а не и монструми како овие.

Како и да е притисокот на јавноста и самото дело го направи своето да се најдат виновниците брзо, сигурно со само тоа и пресудата ке биде брзо донесена. Се надевам дека уште некои дела кои тука и во јавноста се поврзуваат за главниот виновник ке бидат расветлени. Правдата треба секогаш да биде задоволена, колку и да е доцна.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.297
Mnogu luda rabota e ova...Nikako nemoze da se najde nzs. Prvin odat po penzioner pa potoa po 14 godisna? Pa ova go nema nitu na zapad...! Nitu na filmovi! Na zapad i tamu se ubivat za gluposti svasta ima ama vakvo nesto e next level....Se bi mozelo da bide...Bi mozelo da bide i za gluposti...Nisto ne bi me zacudelo koga se raboti za vakvi totalno mentalki cela partija...Da go donesat ovde palco, da go utepat jako od kjotek, da isepee on pesnite sto kako bide i duri togas bi trebalo da se znae vistinskata pricina zosto.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
804
Поени од реакции
1.258
Logikata e deka Palco bese u begstvo i site 4ca se dogovorile nego da go posocat kako egzekutor.. Sega Palco e faten i ke ja doznaeme negovata verzija
Се договориле бе...

Значи седнале онака со по една ракија на маса и се договориле да кажат дека Палчо е крив.

Нема објаснување кое дно може да го допрете.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.933
Поени од реакции
15.953
Dzabe skokate ko prlinja pred magarinja.. Sega e otvorena istrazna postapka, ke im se zemat parafinski rakavici na site za barutni cestici i ke se doznae koj pukal..
за овие 3 дена не можеа да направат тест ??? А што ако двајца или тројца имаат барутни лестички ??
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Приказната дека бил пропалица и коцкар е од истите тие профили кои сега шернуваат дека е сопственик на тие станови.
Никаде МВР не даде таква изјава колку шо памтам. Запознаени се тие со повеќе информации отколку што објавуват во јавност.
Пет пати кажа само на синоќешниот прес дека ќе се објавуваат детали само кои што нема да и наштетат на истрагата.
Дека е сопственик можеш да видиш и самата, отвори го сајтот на акн и внеси го бројот на имотниот лист, па види. Не е тоа нешто не проверливо и земено здраво за готово од некое пишување. А каков и што мустра е ке се види.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.236
Поени од реакции
3.781
И која е логиката тука за да сите обвинети даваат исказ дека Палчо ја убил ?
Швалери му се сите на мајката?
Алоо шо ви е, јесте воздухот овие дена е баги загаден ама изгледа ќе да е и нешто плус во прашање
Автоматски споено мислење:


Пет души осомничени сега најново и адвокатот и шоферот, па сеа ти подумај се зошто мајката не е спомната во негативен контекст.
Секој има право на мислење ама ова веќе ни вреѓа на сите интелигенција.
Абе не викам дека е виновна, ама сакам да кажам има зошто е баш нејзината ќерка, а не нечија друга рандом.

Мене на пример не ми е логично да кружат муабети за семејството дека се супер хармонично и без кавги, а се разделени/разведени. Ти кога ќе се разведеш од маж ти, ќе живееш во стан на НЕГОВО име, а притоа ти поседуваш 4-5 стана на твое име? Како бил на угледна позиција во Фершпед, а е коцкар и наркоман, т.е пропаднат човек? Тој начин на живот ќе му влијае на професионалното поле, во секој случај. Не може да си коцкар и наркоман после работа, а од 9 до 5 да си директорче/менаџерче со почит од колегите и вработените. Многу рекла-казала муабети има, за ние да ги земеме здраво за готово. Сите треба да се испитани во случајов, а конкретно и мајката, да ги објасни/појасни поврзаностите/односите со татко и, со Палчо, со становите/зградата. Да видиме зошто баш Палчо, баш нејзиното семејство го таргетира за одмазда. Многу работи не ни се познати, за туку-така да донесеме заклучоци. И баш пишаа погоре, како коцкар во долгови, кога во секој момент може да ги продаде тие 2 стана и да искешира околу 300-400 илјади евра?

Секој си поставува прашања според тоа што му е нејасно или сомнително, нема ништо чудно тука.

Според мене лично, од оние информации достапни што ни беа на сите, мислам дека ова е еден вид одмазда на Палчо кон дедото на Вања, а притоа е наседнат татко и да изнесе информации и да помогне во киднапирањето, кои според муабетите дека е наркоман и коцкар, можно е со паметот воопшто да не е свесен што има направено. Го видовте на снимките, типот не знае кај се наоѓа.

Мене друго прашање ми се врти во глава, откако искочи снимкава. Дали е можно Вања да е убиена уште во просториите на зградата? Во вреќа може да биде само успиена, или мртва.
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
28
Поени од реакции
44

Ништо чудно овој да се жали дека го гонат дека не е политички истомисленик па ова да се одолжи. Се надевам му имаат направено парафинска ракавица и на сите овие у истиот ден
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.015
Поени од реакции
3.545
Се договориле бе...

Значи седнале онака со по една ракија на маса и се договориле да кажат дека Палчо е крив.

Нема објаснување кое дно може да го допрете.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moze ne se dogovorile, tuku drzavava mu pravi mestenka i obvinitelot i proliver kazuvaat deka osomnicenite rekle Palco pukal.. Moze oni kjutele, nisto ne znaes oni sto kazale..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom