Исчезнати лица

Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.244
Шо не ви е јасно бе?
Информациите кои не сакаат да ги споделат за да не биде потресена популацијата , и за да не се тргне на протести или освети!!!

Детето е малтретирано во колата , зошто пружала отпор. Не би сакал да пишам шо и направиле, не е убаво, не е човечки.
Ќе се поремети цел народ .
Зошто сериозно е.

А , ние, македонците, албанците , и другите треба во овој момент да бидеме смирени и да си веруваме едни на други, да си простиме ако сме си згрешиле, и во моментов да им ја оставиме работата на институциите без кои немаше ништо да се дознае.
Детето било врзано и ставено во вреќа, па во гепек, како можи отпор да пружи во таква состојба ?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Go pratev slucajot, go gledav presot sea, se vozdrzuvav od komentari, zaso nemam poima so mozelo da bide, a mnogu me nerviraat rekla kazala.

Najjaki mi se ovie so javno negde mora da kazat deka ne spiele, mislele, mn im bilo tesko od slucajov... ok odjebete posteno. Vo krizi sekogas gi imas ligusite da svrtat paznja kon sebe, ne se sekirajte nema da ve zaboravime deka postoite.

Nekoj pisa deka nemalo glupi psihopati. Ima mnogu pametni I organizirani, ama ima definitivno glupi I skroz neorganizirani. Vtorive gi fakaat. Ne mora da ima visoko iq, za da e poremeten covek.
Ovie site izgledaat na nisko inteligentni, apla glupi I podvodlivi idioti. Osven liderot, toj bar bil pameten dovolno da im zbrise na nasive jaki policiski sluzbi navreme. Ropaci use malce dojdeni do umiracka utepaa dete ej.

A nakraj, tatkovo. Iako toj fizicki ne ja ubil, spored mene toj e najvinoven I toj e prv za metak. Covek so bukvalno od nego idis, so treba da te gleda, pazi I da te vodi vo svetov, resava deka e ok idejata da te dade, da potenciram, zensko dete, na eban posluzavnik na banda od kriminalci. Neso so na zenski svet mu e mozda najgolen kosmar, so mislel deka ke I pravat? Facata na obivinitelot koga eden od novinarive prasa vo so sostojba e pronajdeno teloto, bese dovolna.

Otsekogas sum gi smetala pijancistata, kockarite, narkomancinjata, za shlajm na opstestvoto, no obicno lugeto gi zalat, kako onie kutrite dusi bile za greota, depresivni, ednostavno bile predobri za ovoj los svet. Zimi takvoto. Posebicni stvorenja od zavisnici, nema! Rasturaat celi familii, zagrozuvaat kup bliski, a vo slucajov, toa bas go gledame vo ekstrem.
Од рекла казала информациите се надевам не е точно како ги пренесуваат :(
 
Член од
16 август 2018
Мислења
70
Поени од реакции
104
Детето било врзано и ставено во вреќа, па во гепек, како можи отпор да пружи во таква состојба ?
Не биди наивен.
Оди врзи некој без да ти пружа отпор.
Можеш со себе да понесеш колку сакаш луѓе. Отпор ќе има и галама. Единствено, ако не го онеспособиш киднапираниот . Во случајов , еден од убијците т.е. еден од двајцата велешани е каратист, па јас од сиг инф ти велам дека не е баш така како објавија. Тие ја објавија големата слика, секоја чест. Но не до детал зошто ќе се згаси секој жив човек на планетава.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
827
Поени од реакции
1.294
Аууу, овој е еден од најголемите болесници што зачекорил на планетава. Селфи правел со најблиските на дедото.

Господ знае колку луѓе има ликвидирани до сега.
Како шо кажав претходно, веќе станува збор за сериски убиец. Неофицијално не знајме колку има убиено, то е сѐ до МВР дали че покренат постапка да истражат кој има убиено претходно (макар шо дел зна а не кажуваат, стандард).
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Не биди наивен.
Оди врзи некој без да ти пружа отпор.
Можеш со себе да понесеш колку сакаш луѓе. Отпор ќе има и галама. Единствено, ако не го онеспособиш киднапираниот . Во случајов , еден од убијците т.е. еден од двајцата велешани е каратист, па јас од сиг инф ти велам дека не е баш така како објавија. Тие ја објавија големата слика, секоја чест. Но не до детал зошто ќе се згаси секој жив човек на планетава.
Без дезинформации!
Тие сигурни инфа од другар што има братучед, а тој зет од тетка во мвр што го познавал инспекторот… не е во ред да се сеат!
Сто верзии такви испаднаа, сто се побија!
Додавање бензин на огинот!

За ден-два-три сите ќе знаеме и што открила истрагата…
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.244
Не биди наивен.
Оди врзи некој без да ти пружа отпор.
Можеш со себе да понесеш колку сакаш луѓе. Отпор ќе има и галама. Единствено, ако не го онеспособиш киднапираниот . Во случајов , еден од убијците т.е. еден од двајцата велешани е каратист, па јас од сиг инф ти велам дека не е баш така како објавија. Тие ја објавија големата слика, секоја чест. Но не до детал зошто ќе се згаси секој жив човек на планетава.
Ќе ја онеспособи некој инаку ми нема логика во влез на зграда да се тргачеле и никој да не слушнал ништо.
Има повеќе начини да онесвестиш некого.
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
49
Поени од реакции
49
А овие кои се приведени пред да пропеат, полицијата ги привела "онака" или имале некои докази дека баш тие имаат нешто со убиствата, тој момент никако да го сфатам.

Осеќам дека ќе има пресврт во наредните денови.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.893
Поени од реакции
7.929
А овие кои се приведени пред да пропеат, полицијата ги привела "онака" или имале некои докази дека баш тие имаат нешто со убиствата, тој момент никако да го сфатам.

Осеќам дека ќе има пресврт во наредните денови.
Во Силбо јаделе буреци во моментот кога се изгубил сигналот од телефонот каде што скршнала од патот за да се види со дечкото


Бреј не ми се верува
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.491
Поени од реакции
36.069
...не требаше да ги тргнат алфите од улиците, во цивилка брза ефикасна интервенција спасува многу ситуации кои за успешност треба такви обучени луѓе за брзо делување против вакви монструми, тероризам или било каков криминал, секундите значат успех!
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.130
Поени од реакции
2.835
Ќе ја онеспособи некој инаку ми нема логика во влез на зграда да се тргачеле и никој да не слушнал ништо.
Има повеќе начини да онесвестиш некого.
Хлороформ на уста, ем не може да вика ем е онеспособена за неколку секунди. Така да минута две би им биле потребни од влез до кола

А овие кои се приведени пред да пропеат, полицијата ги привела "онака" или имале некои докази дека баш тие имаат нешто со убиствата, тој момент никако да го сфатам.

Осеќам дека ќе има пресврт во наредните денови.
Фатени се на камери уапсените лица, во украдената кола и пратњата што одела пред нив
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Сеа гледам оваа новинарката од Сител вика дека тој Кешишев бил целосно скриен од јавноста и медиумите и скришно спроведен во судницата.
По се изгледа он најмногу го јадел стапот, претпоставувам му е сменет личниот опис на ружниот му сурат, со други зборови прољепшан.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
70
Поени од реакции
104
Без дезинформации!
Тие сигурни инфа од другар што има братучед, а тој зет од тетка во мвр што го познавал инспекторот… не е во ред да се сеат!
Сто верзии такви испаднаа, сто се побија!
Додавање бензин на огинот!

За ден-два-три сите ќе знаеме и што открила истрагата…
Какви дезинформации момче. Какви братучеди, зетовци на комшиите, Какви баџанаци. Детето е со фрактури по телото и за тоа го убиваат на начин на кој латино американските гангстери убиваат.
 
Ф

Флеш

Гостин
На Заспиј ако можеш,убаво рекоа .... Ќе се влечат со истрагава,ќе им акнат +15 години,после ќе најдат недоволно докази и пак одново .....

Македонско судство ..... Најгадно е шо иде 2024-2028 Вмро реваншизам ера .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom