Исчезнати лица

Outersprint

rags to riches
Член од
5 март 2018
Мислења
38
Поени од реакции
99
Сите што ги знам што редовно ги следеле нивните подкасти емисии и на палчо и овие и миленко убедени се дека го местат палчо и дури поима немаат за неговото криминално досие
Кој ќе го мести Палчо и за што? Во Скопје веќе сите го знаат каков кримос тип е, нема што да го местат.
Има многу убав текст објавен за типот, се викаше "Високата цена на неказнивоста во Македонија", сега да го најдам ќе пратам.
Автоматски споено мислење:

Високата цена на неказнивоста во Македонија

Еве го текстот.
Еден типец што 30 години хара и прави криминали низ Скопјево, продава станови на 2ца, го уништува Дебар Маало со нелегални градби, поради некакво членство во партија све тоа му се прогледува низ прсти. И си дозволува и ова да го направи, затоа што 20 години не бил казнет за криминалите негови.
Зградата во која живеела Вања е градба од фирмата на типов, па сега видете вие дали таткото не бил поврзан.
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.554
Поени од реакции
5.807
Има многу убав текст објавен за типот, се викаше "Високата цена на неказнивоста во Македонија", сега да го најдам ќе пратам.
Автоматски споено мислење:

Високата цена на неказнивоста во Македонија

Еве го текстот.
Еден типец што 30 години хара и прави криминали низ Скопјево, продава станови на 2ца, го уништува Дебар Маало со нелегални градби, поради некакво членство во партија све тоа му се прогледува низ прсти. И си дозволува и ова да го направи, затоа што 20 години не бил казнет за криминалите негови.
Зградата во која живеела Вања е градба од фирмата на типов, па сега видете вие дали таткото не бил поврзан.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Луѓе многу дупки, многу..

Зошто ако веќе била задушена при возењето и планот за барање откуп пропаѓа, и пукаат 2 куршуми? Што ќе осигура тоа?

Зошто ја вадат од ѓепек, го палат возилото а неа ја закопуваат во близина на опожареното возило? Подобра логика на убиец е да ги запали и возилото и телото заедно за да намали шанси да остави траги и днк.. (не знам колкави се шансите тоа форензика знае но секако дека се помали отколку да вади веќе мртво тело, да го пука и остава отисоци и да закопува притоа со многу голема веројатност сето тоа се открие)

Дали ова алудира на намерно оставање докази?

Не дека е којзнае колку чудно па од друга страна ако видиш какви амеби од мозоци се овие ..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Луѓе многу дупки, многу..
Dap, mnogu dupki, tocho, isto taka e tochno deka i obvinitelov i ministerot celo vreme na intervjuto potenciraa deka istragata ne e kompletna i deka sega, poradi pritisok od javnosta i debilnite komentari, bile primorani da napraat eden pres i da kazat onokolku kolku shto znaat ili e dozvoleno da kazhat.

Nitu se zavrsheni obdukciite nitu go imaat glavniot osomnicen privedeno za celata prikazna da im se kompletira i da ja objavat.

Isto taka maloto devojche i dedoto imaat familii koi pred pomalku od 24h doznaa za toa deka kidnapiranite se pronajdeni mrtvi i sigurno se pretpazlivi so informaciite poradi toa plus.

Inaku za ostatokot od prasanjava ne znam shto da kazham, ne beshe vkusno ni koga novinarive go potea so toa sabajle u 10 na pres konferencijata, ne e ni sega niz netov.
 
Член од
16 јули 2017
Мислења
108
Поени од реакции
169
Јас само би прашал каде била мајката со паметот кога го земала овој за муж, а особено па 2 деца да има со џаначки изгорен мозок.
Јас да не бидам како тетките на фејсбук со трач муабет ама еве искрено, земи малце ѕирни тоа профилот на мајката не ми делува жената како некоја баш и којзнае колку океј. Стави го и фактот дека ете во минатото татко и си кркал ќотек и закани додека бил директор кога таа била во тие тинејџерски години, мислам дека не и е така непозната “мрачната страна”..
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.369
Поени од реакции
6.837
Кој ќе го мести Палчо и за што? Во Скопје веќе сите го знаат каков кримос тип е, нема што да го местат.
Има многу убав текст објавен за типот, се викаше "Високата цена на неказнивоста во Македонија", сега да го најдам ќе пратам.
Автоматски споено мислење:

Високата цена на неказнивоста во Македонија

Еве го текстот.
Еден типец што 30 години хара и прави криминали низ Скопјево, продава станови на 2ца, го уништува Дебар Маало со нелегални градби, поради некакво членство во партија све тоа му се прогледува низ прсти. И си дозволува и ова да го направи, затоа што 20 години не бил казнет за криминалите негови.
Зградата во која живеела Вања е градба од фирмата на типов, па сега видете вие дали таткото не бил поврзан.
A pogore nekoi kritikuvaja demek Latas kupuval politicki poeni. A toj go kazha istoto ushte pred pola den.

Znaci ima i ovde kopuci shto gledaat nekogo da skrijaat.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.001
Поени од реакции
3.529
Луѓе многу дупки, многу..

Зошто ако веќе била задушена при возењето и планот за барање откуп пропаѓа, и пукаат 2 куршуми? Што ќе осигура тоа?

Зошто ја вадат од ѓепек, го палат возилото а неа ја закопуваат во близина на опожареното возило? Подобра логика на убиец е да ги запали и возилото и телото заедно за да намали шанси да остави траги и днк.. (не знам колкави се шансите тоа форензика знае но секако дека се помали отколку да вади веќе мртво тело, да го пука и остава отисоци и да закопува притоа со многу голема веројатност сето тоа се открие)

Дали ова алудира на намерно оставање докази?

Не дека е којзнае колку чудно па од друга страна ако видиш какви амеби од мозоци се овие ..
Koskite ne gorat.. ke ostanat kako dokaz i ke se identifikuva teloto
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
ако таткото бил Зависник, ете уште еден ПОВОД да се УДРИ по НаркоДилерите, не да чекаме само ДЕА да ги фаќа
Некако неверојатно е сами себе да се апсат.
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.134
Поени од реакции
2.849
кога пред неколку години наводно го нападнаа ( по него платеници на Зеко и Началникот), Апашиев дигна голема галама во знак на подршка....
Полека бе Дпмнеовци со нападите кон Апасиев, еве и даскалот ваш го осуди нападот тогаш или селективна ви е меморијата ? Тогаш Палевски беше неистомисленик на власта, а сега го нарекувате полициски проект на власта - по потреба како ви одговара.

 
Член од
16 август 2018
Мислења
70
Поени од реакции
104
Шо не ви е јасно бе?
Информациите кои не сакаат да ги споделат за да не биде потресена популацијата , и за да не се тргне на протести или освети!!!

Детето е малтретирано во колата , зошто пружала отпор. Не би сакал да пишам шо и направиле, не е убаво, не е човечки.
Ќе се поремети цел народ .
Зошто сериозно е.

А , ние, македонците, албанците , и другите треба во овој момент да бидеме смирени и да си веруваме едни на други, да си простиме ако сме си згрешиле, и во моментов да им ја оставиме работата на институциите без кои немаше ништо да се дознае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom