Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Да прашам дали е во ред исхранава: станувам во 6:20 од сабајле сум на училиште земам ленено семе со мед и после јадам мусли(јаткасти плодови со јогурт) 110гр, одам на училиште на голем одмор јадам 2лиснати со кашкавал + јогурт, се враќам од училиште( и сега овде не знам што да поткаснам?) одам в теретана, се враќам јадам( денеска пр. салата зелка+гулаш со шпагети, иначе др.денови прва опција: 5 јајца на 4 само белките, едно цело + салата и 2 парчиња леб жито лукс микс од зрна, втора опција: туна во салата од марулка + пченка варена) , после спијам околу 1 саат ипол, па после можам да земам уште 2 оброци од кој еднио можи да биди шејк од 2/3 јајца од потполошка изматени + млеко + мед. Пред спијање пијам рибино масло апче+ млеко со несквик. Имам 180 цм. висина 70кг вежбам 3 месеци. Некои измени во распоредов или оброциве?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Мислам дека тоа е ствар на вкус. Јас лично го јадам со млеко, додека пак имам другарчиња што го јадат со јогурт или вода.
So voda??? Laka im dusha, ja ne sum prebirliv za vkuskvi ama ovesni snegulki so voda koga probav mi se sloshi.

Sent from my D5103 using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
811
Поени од реакции
510
So voda??? Laka im dusha, ja ne sum prebirliv za vkuskvi ama ovesni snegulki so voda koga probav mi se sloshi.

Sent from my D5103 using Tapatalk
И јас не можам да ги јадам така, едноставно гадно ми е, ама ако не се лажам другарчево мислам дека не јаде млечни производи па затоа со вода ги прави.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Od kade zimate urda i shto marka/cena?

Mi zimaa krv denes i eho na dojka, iam gyno u epteeeen rana faza sho mozhe da se sprechi, edino da sum skratel pileshko i jajca.

Sent from my D5103 using Tapatalk
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
67
Поени од реакции
80
Ваше мислење за biters granola bars и schneekoppe кремот? Ги конзумира некој и ако не зошто?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Od kade zimate urda i shto marka/cena?

Mi zimaa krv denes i eho na dojka, iam gyno u epteeeen rana faza sho mozhe da se sprechi, edino da sum skratel pileshko i jajca.

Sent from my D5103 using Tapatalk
јајца ? а млеко не ти кажаа да скратиш ?скрати и на млеко,сведи го на минимум.

Кај се проверува тоа,колку пари,се чека ли за преглед ?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
јајца ? а млеко не ти кажаа да скратиш ?скрати и на млеко,сведи го на минимум.

Кај се проверува тоа,колку пари,се чека ли за преглед ?
Ne mi rekoa nisho za mleko, alo kje go svedam na minimum.

Matichniot ti zakazhuva terminn na endokrinolog, posle barash od nego uput za eho i proverka na hormoni. Jas vo 8-Septemvri srediv rabota i se na se me fati nakaj 700 den.

Sent from my D5103 using Tapatalk
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Od kade zimate urda i shto marka/cena?

Mi zimaa krv denes i eho na dojka, iam gyno u epteeeen rana faza sho mozhe da se sprechi, edino da sum skratel pileshko i jajca.

Sent from my D5103 using Tapatalk
Од шо бе гино? Си праел нешо шо не треба или? И како се реши да идеш?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Од шо бе гино? Си праел нешо шо не треба или? И како се реши да идеш?
17god iam i hormonive popara praat, doktorive posle rezultatite mi zabranija jajca, piletina, odnosno hormonsko digani sranja. Ali apla rana faza bilo, taka da pervencijata e tuka.

Sent from my D5103 using Tapatalk
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
17god iam i hormonive popara praat, doktorive posle rezultatite mi zabranija jajca, piletina, odnosno hormonsko digani sranja. Ali apla rana faza bilo, taka da pervencijata e tuka.

Sent from my D5103 using Tapatalk
Ај ќе се среди. Него ме чуди како ти текна да се провериш, осети на тебе нешто?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Ај ќе се среди. Него ме чуди како ти текна да се провериш, осети на тебе нешто?
Da, neobichno zgolemuvanje na bradavicite, chuden izgled, mali "topchinja" pod bradavicite. A da, mi ebe samodoverba poishe od bilo shto.

Prvo mislev deka e masno tkivo posho porano bev stoka, ali sea 3ta nedela na cut koga i stomachni iam, siguren bev neka ne beshe do masnoto tkivo. :)

Sent from my D5103 using Tapatalk
 
Член од
9 август 2014
Мислења
456
Поени од реакции
1.301
Ова што напиша ме загрижи.. Јас пијам по 2 чаши јогурт секој ден, дали тоа би можело да има некои лоши последици во иднина?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom