Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.365
un dietata, irena, hrono, oslabi za 20 dena, ultimate dieta i neznam so ke izmislat pojke.
so ova dieta na tetka irena samo ke se dozdebelis. edino bi odel so carb cycle ili keto.
 
F

Flatter

Гостин
Lugje daj pomagajte sto da pravam :D

Pred 4 dena spremav tavce grafce, skoro 1 godina ne sum jadel takvo nesto pa si dozovliv povekje od voobiecano. Od prilika 1kg graf vo edna porcija i toa se vo ednska izedeno..... Te go sega 4ti den po cel den gasovi ispustam. Care nekoe jbg kako izduvna bomba sum...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.365
Lugje daj pomagajte sto da pravam :D

Pred 4 dena spremav tavce grafce, skoro 1 godina ne sum jadel takvo nesto pa si dozovliv povekje od voobiecano. Od prilika 1kg graf vo edna porcija i toa se vo ednska izedeno..... Te go sega 4ti den po cel den gasovi ispustam. Care nekoe jbg kako izduvna bomba sum...
Teraj brate, neka izduvuva :pos:
Ranitidin napise i ke prekinat napadite :p
 
F

Flatter

Гостин
Teraj brate, neka izduvuva :pos:
Ranitidin napise i ke prekinat napadite :p
Прочитав нешто ким се ставало во гравот за да не се случат тие несакани реакции. Имав и нешто прочитано сварената водата на гравот да се фрле кога ќе се сваре и нова да се ставе и јас пробав така и не бива. И многу дува стомак овоа гравот после јадење инстант бременост :D

Инаку пилешки стек најдов тука во едно локална продавница и го пробав вчера и добар беше вака. Пилешкиот го продават како не замрзнат исто како во месарница.

Планирам да земам едно 30 кг па некој да ми каже дали е добро да го замрзнам. Планирам да го спакувам во тие кесичките за храна што се и да поделам по 1кг дневна потреба...
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.902
Поени од реакции
1.365
Прочитав нешто ким се ставало во гравот за да не се случат тие несакани реакции. Имав и нешто прочитано сварената водата на гравот да се фрле кога ќе се сваре и нова да се ставе и јас пробав така и не бива. И многу дува стомак овоа гравот после јадење инстант бременост :D

Инаку пилешки стек најдов тука во едно локална продавница и го пробав вчера и добар беше вака. Пилешкиот го продават како не замрзнат исто како во месарница.

Планирам да земам едно 30 кг па некој да ми каже дали е добро да го замрзнам. Планирам да го спакувам во тие кесичките за храна што се и да поделам по 1кг дневна потреба...
sto i da stavis, sekoj grav si go pravi svoeto :roker: jadi pomalce i gledaj da ne e postar grav. Zemaj od ovaj tetovskiot so mali zrnca i podpecigo ali da e posuv i odposle stavas maslo i delkaj. jas imam takvi maki so ovezot i kompirot.
so kompirot nekogas i cel den :shok2:
na rabota se pogolemi makite, posebno ako me pricni nekoj nastomak e toas ja naebav :pos:
 
F

Flatter

Гостин
sto i da stavis, sekoj grav si go pravi svoeto :roker: jadi pomalce i gledaj da ne e postar grav. Zemaj od ovaj tetovskiot so mali zrnca i podpecigo ali da e posuv i odposle stavas maslo i delkaj. jas imam takvi maki so ovezot i kompirot.
so kompirot nekogas i cel den :shok2:
na rabota se pogolemi makite, posebno ako me pricni nekoj nastomak e toas ja naebav :pos:
kaj mene pocnuva da se namaluva, deneska samo 10 pati izduvav :D Vekje pocnuvam da gi brojam A vcera na sred parking pred edna zena 6 pati po red izduven fetil a ovaa gledame lele odvaj izdrzav bruka ahahahh.

Zatoa i izbegnuvav da jadam toa ama vkusno e vo relna napraveno isto i ima dosta dobri proteini vo nego na 100g izgleda 20 i nesto imase grama.

Ajmo sega ide zimo kako stoka kje jademe kako stoka kje vezbame :D
 
Член од
1 април 2012
Мислења
150
Поени од реакции
39
момци добра алтернатива на грчки јогурт?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom