Истражувачки дела: што сакаaт/не сакаат мажите и жените

Кој е по напален ?


  • Вкупно гласачи
    3
Статус
Затворена за нови мислења.

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Користете беби-пилули. Ова е за девојките. Осигурете се дека момчето има кондоми, за заштита од сексуално-преносливи болести и од несакана бременост, но ако сакате да бидете посигурни, земете една пилула или користете дијафрагма. Бидејќи ако забремените, ќе бидете дебели, дебели, дебели. Дури и ако абортирате во рок од неколку недели, веќе ќе бидете надуени како балон и ќе имате добиено 5 килограми. Видете што се случи со Бритни Спирс. Бљак. Беше подвижна вреќа со целулит и пред да се потврди дека е бремена.
Беби пилулите, поради хормоните, ДОКАЖАНО дебелат.
Така да нишо од советов за диета.

Болдот: Дали вашите мајки кога биле трудни у вас биле гнасни вреќи целулит, кои требало да ве абортираат?

Поглупа статија неам прочитано.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Жити се??? :uvo:
Американци будали, од нив бараш памет

Беби пилулите, поради хормоните, ДОКАЖАНО дебелат.
Така да нишо од советов за диета.

Болдот: Дали вашите мајки кога биле трудни у вас биле гнасни вреќи целулит, кои требало да ве абортираат?

Поглупа статија неам прочитано.
Јас сум само преведувач, не ме тепајте мене :pipi:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Американци будали, од нив бараш памет



Јас сум само преведувач, не ме тепајте мене :pipi:
Знаеме:)
Мене само ме фасцинира како дебелите американци, кои не можат да прекинат да трпаат храна у устите, ќе измислат и направат се, дури и ќе речат дека бременоста е нешто гнасно, само за да не се обвинат себе дека се уствари прасиња без самоконтрола. :pipi:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Знаеме:)
Мене само ме фасцинира како дебелите американци, кои не можат да прекинат да трпаат храна у устите, ќе измислат и направат се, дури и ќе речат дека бременоста е нешто гнасно, само за да не се обвинат себе дека се уствари прасиња без самоконтрола. :pipi:
Нив се' му е криво, само тие самите не се :smir:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Lele kakva glupost.Ke imame sex ili ke vezbame koj e fgolov sega.Ako sakam dieta ili trening ke odam vo teretana ,nema sigurno da si go rasipuvam keifot da vezbam pa uste i vo site pozi....pa uste vika i orgazam ke dozivees,se somnevam vo toa.
A ova za kilogramive i bremenosta poidiotsko ne mozese da bide.Ako vnimavas i se pridrzuvas na nekoi pravila vo tekot na bremensota moze da imas samo 5 kg visok,ne smetajki gi kg od deteto,istecenata krf ,placentata i plodovata voda.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дркај, не кркај! Уживањето пред телевизор е време кога повеќето луѓе јадат. Истото се случува кога гледате филмови или слушате музика. Следниот пат кога ќе завземиш позиција пред телевизор, наместо да ја брцаш ракат во вреќичката со чипси, брцни во пантолоните и дркај или гали го мачето. Ако си во друштво, не се срами, наговори ги и нив да го прават истото. На крајот можи да испадни да имате КРУЖНО ДРКАЊЕ (Circle jerk) или ДРКАЧКА ЗАБАВА.
Ијааа... закон бре :nesvest:

Само ако се погодат некои двоцевки или грци за време на Circle party ќе направат и composition connection или со наши зборови - ќе те стават во вовче... ќе ти согорат и нешто повеќе од калории :S
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527

Изеби го твојот пат до фитнес (Fuck Your Way to Fitness)
Ради професионална деформација, морам критички да се осврнам кон насловов и да кажам дека Полош превод у живот неам видено. :icon_lol:

Иначе статијава е типично америчко булшит, ама ако пробате несериозно да ја сфатите како духовити совети, не е лоша. :icon_lol:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Американизмот од авион се познава. :icon_lol: Ме потсеќа на некое Тин-Шема/Таа dirty edition. :) Куп општо познати работи, куп перверзии (во негативна конотација) и куп глупости што се трудат да бидат смешни. Абре, имајте си кљафтајна мераклиски, а не со адидас патики и бициклистички. :smir:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не плукајте, голтајте. Добри вести! Голтањето на спермата нема да ја наруши вашата диета. Дури е и добро за вас. Спермата е ниска на калории, и е богата со витамини и минерали. Едно ејакулирање на сперма содржи околу 15 калории, кои вие сигурно ќе ги согорите додека му пружате орален секс. Исто така, голтањето на сперма може и да ви го зголеми апетитот. Заради тие причини, ви препорачуваме да пружате орален секс што почесто.

Сеа, реши се:)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Дркај, не кркај! Уживањето пред телевизор е време кога повеќето луѓе јадат. Истото се случува кога гледате филмови или слушате музика. Следниот пат кога ќе завземиш позиција пред телевизор, наместо да ја брцаш ракат во вреќичката со чипси, брцни во пантолоните и дркај или гали го мачето. Ако си во друштво, не се срами, наговори ги и нив да го прават истото. На крајот можи да испадни да имате КРУЖНО ДРКАЊЕ (Circle jerk) или ДРКАЧКА ЗАБАВА.
Абе... :tapp: Многу добар совет... (сарказам) Ако друштвото се состои само од членови на спротивниот пол, до некаде е во ред :icon_lol:. Ама ако има во него други колеги, no way.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Абе... :tapp: Многу добар совет... (сарказам) Ако друштвото се состои само од членови на спротивниот пол, до некаде е во ред :icon_lol:. Ама ако има во него други колеги, no way.
во мое време на основно образование сме организирале групни онанишења со други колеги :icon_lol:
си ги меревме после :pos:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Кој е по напален ? Жените или мажите ?

Истражувањата покажаа дека жените се 3 пати по напалени од мажите.Што мислите ?

Да,или не?
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Вештини кои мажите треба да ги владеат

Само да напоменам дека не се работи за вештини потребни за да се привлече женскиот пол.Тоа се вештини кои секој маж БИ ТРЕБАЛО да ги поседува во различни ситуации.
Не се пишувани од жени.
Направени се ОД мажите ЗА мажите и се сметаат како еден вид на лектира што секој треба да ја применува.
Можеби не одеднаш,но се верува дека овие вештини можат да бидат од голема помош во многу ситуации.

1.Да знае да даде добар совет од само една реченица.

2.Да знае да препознае ако некој лаже.

3.Да знае да слика со фотоапарат без да прашува на кое копче треба да притисне.

4.Да победи барем еднаш во некој натпревар(било да е фудбал,кошарка...)

5.Да знае да издвои барем една добра книга за читање.

6.Да знае барем една музичка група.

7.Освен на скара да знае да го зготви месото и на друго место.

8.Да не го монополизира разговорот.

9.Да знае да си купи сако што ќе му прилега.

10.Да знае да плива.

11.Да знае да покаже почит без да се умилкува.

12.Да знае да сече дрва.

13.Да знае да врзе вратоврска.

14.Да знае да направи барем еден пијалок во кој сите ќе уживаат подеднакво.

15.Да знае барем еден странски јазик.

16.Да знае да и пријде на девојка која е тешко да ја освоиш.

17.Да знае да сошие копче.

18.Да знае да доведе девојка до оргазам без потоа да ја праша:сврши?

19.ДА БИДЕ ВЕРЕН.

20.Секогаш да биде присебен и да не делува изгубено.

21.Да знае да си игра со деца.

22.Да знае да го намести креветот.

23.Да знае да опише вино без да ги употреби зборовите:топ,лудница,сладуњикаво,добро е...

24.Да знае да преврзе рана.

25.Да знае да смени гума на автомобил.

26.Да знае да ги измеша картите за играње.

27.Да биде духовит и да знае да кажува вицеви.

28.Да знае да повика келнер кога е тоа потребно.

29.Да знае да комуницира со кучиња.

30.Да знае да смени сијалица без да побара помош.

31.Да знае да побара помош.

32.Да знае да му ја свитка раката на некого :)

33.Да знае кој конфекциски број носи неговата девојка/жена.

34.Да знае да изрецитира барем неколку стихови.

35.Да знае да отстрани дамка.

36.ДА ЗНАЕ ДА КАЖЕ НЕ.

37.Да знае да испржи јајце.

38.Да знае да запали оган.

39.Да направи нешто кој никој друг не сака да го направи.

40.Понекогаш...да претепа некој.

41.Да знае да прекине тепачка.

42.Да знае да ги покажува страните на светот.

43.Да знае да каже што е светлосна година.

44.Да знае да ја избегне досадата.

45.Да знае да напише писмо во кое се заблагодарува некому,за нешто...

46.Да биде верен купувач на барем еден производ.

47.Да знае да испржи сланина.

48.Да знае да држи бебе.

49.Да знае да се врати дома доколку се изгуби.

50.Да знае да се ракува со луѓето правилно(без да ги повреди :) ).

51.Да знае да си ја испегла кошулата.

52.Секогаш да има торба за итна помош во автомобилот.

53.Да знае неколку видови на птици.

54.Да знае да се ценка.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
50 out of 54.

Am I good, or am I good? :)

Бонус, додавам уште една:

55. Да знае да вози трактор!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom