Искуство со Payoneer картичка?

Член од
10 јануари 2019
Мислења
99
Поени од реакции
7
Zdravo na site. Imam eden problem so peyoneer. Nemozam da se logiram na smetkata bidejki rodendenot bil nesto netocen. I sega jas neznam kako da kontaktiran so niv preku e-mail da ja popravat greskata. Se obiduvav mnogu, no nikako da kontaktiram so niv, se nekoi avtomatski poraki ni doagaa. Ako moze nekoj nekoe resenie ili link da dade da mi pomogne. Blagodaram.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Сакам да прашам дали некои има вадено пари преку Payoner картичката од банкомат? Од која банка? )
Можиш ја вадиш и пазаруваш секаде тоа ти е мастер кард
За секое користење на банкомат ако вадиш пари или проверка на состојба ти зима 50денари а кога пазаруваш и плаќаш преку картичка не ти зема ништо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.293
Поени од реакции
15.509
Дали може да се користи Payoneer картичка на Upwork што не е на твое име за повлекување на пари, или два акаунта да користат иста картичка?
 
Член од
30 септември 2017
Мислења
105
Поени од реакции
112
Имам 100 евра на пејонир немам нарачано картичка, директен трансфер на банка ми бара 15 евра а за кај нас гледам активавија на картичка е 24 долари дупло од 12те за други држави. Дефинитивно не ми се исплати картичка бидејќи не верувам да имам друг прилив. Кој е најбезболен начин да ги извадам париве? Ако одам на банка директно ќе останам со 70 евра бидејќи подлежат на данок...
 
Член од
19 март 2014
Мислења
575
Поени од реакции
868
Дечки бидејќи немам поим како функционира картичкава може ли некој да ми објасни...
Имам потреба од примање на средства секој месец од странски државјанин.
Колку кошта вадење на оваа картичка и кога и каде можам да вадам пари и колку се плаќа провизија на сето тоа
Фала
 
Член од
19 март 2014
Мислења
575
Поени од реакции
868
Дечки бидејќи немам поим како функционира картичкава може ли некој да ми објасни...
Имам потреба од примање на средства секој месец од странски државјанин.
Колку кошта вадење на оваа картичка и кога и каде можам да вадам пари и колку се плаќа провизија на сето тоа
Фала
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Здраво,
Регистирав фирма и сега партие ќе треба да го повлекувам на сметка на фирмата за да можам да плаќам придонеси и даноци.
Ако ги повлекувам парите од Payoneer во банка на сметка на фирма, дали би имало некаков проблем околу пијавувањето данок?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom