Искуство со Payoneer картичка?

Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Дали некој има користено Payoneer картичка за повлекување пари од банкомат (Сакам да повлечам средства од ОДЕСК сметка)? Споделете искуства како иде процесот, дали банката која го поседува банкоматот зема провизија, колку средства може да се извадат при едно повлекување......кои проблеми се јавуваат и сл.....

Ако темата треба да се најде на друго место ве молам преместете ја.
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Имам вадено од банкомати на Комерцијална и Тутунска без проблем. И да земаат некоја провизија нешто ситно е не приметив некоја разлика. Најголема сума 20 или 30 илјади денари по трансакција. Е сега Payoneer си наплаќа за секоја трансакција, види кај нив на страната точно колку е. Мислам дека беше 3-4 долари
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Мислам дека првиот пат кога ќе ги подигаш парите ти зема 25 долари, за демек да си ја активирал картичката.
 
B

BrunoFresh

Гостин
Првиот пат кога ќе треа да ја активираш картичката, ќе ти земи 25 долари, потоа првите 2-3 месеци ќе ти зема едно 3-4 долари провизија, а послем тие поминати месеци натаму ќе ти зема по 1 долар :)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Благодарам,

Ме интересираше да нема некои неочекувани работи од нашите банки овде, сепак мило ми е што слушам пријатни искуства.
 

ElderWizard!

Chosen One
Член од
2 октомври 2012
Мислења
15
Поени од реакции
4
Имам payoneer картичка, дали можи некако да напрам верифициран PayPal, ако знај некој нека кажи како.
Фала!
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Кога вадиш пари од банкомат со Payoneer картичка, ти земаат провизија за услугата или како процент од сумата што ја вадиш?
Ми имаат кажано дека се зема за услуга, демек не е битно дали вадиш 50 или 500 долари.

Може некој да потврди?
 
B

BrunoFresh

Гостин
Кога вадиш пари од банкомат со Payoneer картичка, ти земаат провизија за услугата или како процент од сумата што ја вадиш?
Ми имаат кажано дека се зема за услуга, демек не е битно дали вадиш 50 или 500 долари.

Може некој да потврди?
Па така и пишува на страната нивна кога прв пат пред 2 години ја извадив сега немам видено. Значи пишуваше во стил: Првиот месец ако вадис пари од картичката провозија на секое вадење дали е 50 или 500, ти земаат по 3 долари послем секој месец ти земаат по 1 долар провизија..така нешто
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Па така и пишува на страната нивна кога прв пат пред 2 години ја извадив сега немам видено. Значи пишуваше во стил: Првиот месец ако вадис пари од картичката провозија на секое вадење дали е 50 или 500, ти земаат по 3 долари послем секој месец ти земаат по 1 долар провизија..така нешто
Ова е за maintenance, јас прашувам за вадење пари од нашите банкомати.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Земаат провизија околу пет посто ако не се лажам.

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk 2
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
КАТАСТРОФА СЕ! БЕГАЈТЕ ШТО ПОДАЛЕКУ! МИ ЗАГЛАВИЈА ПАРИ НА PAYONEER КАРТИЧКА! КРАДЦИ!
 

Wiz

Член од
17 јуни 2008
Мислења
88
Поени од реакции
50
КАТАСТРОФА СЕ! БЕГАЈТЕ ШТО ПОДАЛЕКУ! МИ ЗАГЛАВИЈА ПАРИ НА PAYONEER КАРТИЧКА! КРАДЦИ!
Да не беше нешто крадено, па ти го украдоа? :) Шала на страна, имам само пофални зборови за Пејонир, не верувам дека ти ги заглавиле без причина. Толку голема компанија и да краде, сигурно нема од тебе.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
кизнај шо дубари имаш праено шо те блокирале.
Да не беше нешто крадено, па ти го украдоа? :) Шала на страна, имам само пофални зборови за Пејонир, не верувам дека ти ги заглавиле без причина. Толку голема компанија и да краде, сигурно нема од тебе.
Ништо немав направено си заработував онлајн се беше чисто. Ми прашаа од кај сум ги заработувал парите o_O. Им кажав, немав што да кријам иако немаат право да прашуваат такво нешто. После ова ми ја замрзнаа сметката и сега неможам да си ги земам. КРАДЦИ :mad:
Вие немора да ми верувате, јас ве предупредив, е сеа ваше си е што ќе правите.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.590
Ништо немав направено си заработував онлајн се беше чисто. Ми прашаа од кај сум ги заработувал парите o_O. Им кажав, немав што да кријам иако немаат право да прашуваат такво нешто. После ова ми ја замрзнаа сметката и сега неможам да си ги земам. КРАДЦИ :mad:
Вие немора да ми верувате, јас ве предупредив, е сеа ваше си е што ќе правите.
Нема шо да те прашуваат од кај ти се, системот го следи тоа и знаат од кај ти се. Ако се пример од одеск, кога префрлаш од одеск на пајонир си пишува дека се од таму. Ако ти се од страниве за кликање, пробукс-мобукс...пак си пишува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom