Искуство со Payoneer картичка?

Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Јас навистина не те разбирам. Очигледно е дека појма немаш од темава. Ниту имаш картичка, ниту некогаш си користел, ниту било што знаеш за картичките.

Зошто упорно се бламираш?
Како овој над мене со провизијата на банките во македонија? Или провизијата на мастер картичките? Средниот курс на доларот или на еврото? Овде цел форум "онлајн заработувачи" да се соберете да ве истресат од вас нема 300 долари да испаднат...
Со чесен исклучок на кладачите како тебе, вие сте пуни искуство и пари, не ве ставам вас во таа категорија.
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Како овој над мене со провизијата на банките во македонија? Или провизијата на мастер картичките? Средниот курс на доларот или на еврото? Овде цел форум "онлајн заработувачи" да се соберете да ве истресат од вас нема 300 долари да испаднат...
Ти очигледно не си ги видел принт скриновите кои ги ставив во темата за кладилница.
Нема врска тоа, имаш или немаш било каква интернет картичка? Да, или не?

На Скрил картичката немам никаква провизија, за подигнати 15000 денари ми земаат некаде околу 245 евра. Значи, не лупетај кога појма немаш. Не мора да пишуваш во секоја тема, не си на норма.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Ти очигледно не си ги видел принт скриновите кои ги ставив во темата за кладилница.
Нема врска тоа, имаш или немаш било каква интернет картичка? Да, или не?

На Скрил картичката немам никаква провизија, за подигнати 15000 денари ми земаат некаде околу 245 евра. Значи, не лупетај кога појма немаш. Не мора да пишуваш во секоја тема, не си на норма.
Кажи ми ајде колку вкупно е провизијата на 1000 долари повлечени на денешен ден преку пајонир. Точна бројка пиши?
Тоа е на скрил море неписмен, овде за пајонир картичка се збори :facepalm:, каков пациент, па уште паметен се праи :facepalm:
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Кажи ми ајде колку вкупно е провизијата на 1000 долари повлечени на денешен ден преку пајонир. Точна бројка пиши?
Прво ти да одговориш дали имаш било каква интернет картичка. Ако немаш, тотално си нерелевантен. Ако имаш, сликај ја да ја видиме.

Такви интернет стручњаци како тебе кои појма немаат од ништо, но сакаат во секоја дискусија да учествуваат има со лопати да црпиш.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.694
Поени од реакции
11.940
Прво ти да одговориш дали имаш било каква интернет картичка. Ако немаш, тотално си нерелевантен. Ако имаш, сликај ја да ја видиме.

Такви интернет стручњаци како тебе кои појма немаат од ништо, но сакаат во секоја дискусија да учествуваат има со лопати да црпиш.
Повеќе од очигледно е дека неговото/нејзиното учество во оваа тема на форумов е претежно за да се исфрлува со неговото/нејзиното НЕ МОЖЕ и/или НЕ Е ЛЕГАЛНО и/или ЌЕ ВИ ИСЦИЦААТ КАМАТИ и слични глупости кои ги трола, отколку да придонесе за објективна дискусија.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Прво ти да одговориш дали имаш било каква интернет картичка. Ако немаш, тотално си нерелевантен. Ако имаш, сликај ја да ја видиме.

Такви интернет стручњаци како тебе кои појма немаат од ништо, но сакаат во секоја дискусија да учествуваат има со лопати да црпиш.
:pos:Он сеуште си мисли дека скрил е исто што и пајонир :LOL:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Повеќе од очигледно е дека неговото/нејзиното учество во оваа тема на форумов е претежно за да се исфрлува со неговото/нејзиното НЕ МОЖЕ и/или НЕ Е ЛЕГАЛНО и/или ЌЕ ВИ ИСЦИЦААТ КАМАТИ и слични глупости кои ги трола, отколку да придонесе за објективна дискусија.
Па еве ти објективна дискусија, кажи му на пациентов која е провизијата на скрил и која е провизијата на пајонир при повлекување на 1000$ на банкомат во македонија во денари.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
И таков е на секоја тема. Лупа глупости и вади фрустрации...[DOUBLEPOST=1416691649][/DOUBLEPOST]

Ретард, не мислам дека Скрил и исто што и Пајонир. Мислам дека ти немаш никаква интернет картичка, ниту Пајонир, ниту Скрил, ниту Нетелер. Всушност, веројатно не си видел ниту како изгледаат.

Ако е така, а така е, кој кур го бараш на темава?
Нема што да мислиш кажи точно колку е провизијата на 1000$ повлечени преку скрил и преку пајонир на наш банкомат. Кажи колку е разликата? Трет пат те прашувам ама очигледно незнаеш да одговориш. Немаш претстава колку глуп испаѓаш за некој што знае и повлекувал 100 пати до сеа :pos:. Па уште јас сум се бламирал бе :ROFLMAO:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
По пуштањето на документи (ИД) колку време се чека за активација?
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Едно нешто што многу мина го мешаат е дека, Payoneer не е сметка во странска држава. Payoneer го нуди истиот сервис како paypal на малку поинаков начин со што ти дава картичка да си ги вадиш парите место да ги повлекуваш од Payoneer па во банка па на банкомат.

Ова го зборев и со адвокат и со книговодител, исто ги контактирав Support од Payoneer за да се уверам дека не е сметка во странска држава.

Момци кулирајте, Payoneer е најдобар сервис моментално и тоа што сте го заработиле си е ваше никој не ви го чепка доколку не играте со криминал и други црни сценарија
 

Rokerot

The Guitar Addict
Член од
30 април 2007
Мислења
218
Поени од реакции
20
@DarkoG Можам да префрлам пари од paypal на payoneer и после да ги извадам овде на банкомат?
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
Сакам да прашам дали некои има вадено пари преку Payoner картичката од банкомат? Од која банка? )
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Колку е лимит за вадење од нашиве банкомати? И кои банкомати ги препорачувате
 

Kajgana Shop

На врв Bottom