Искуство со Payoneer картичка?

Член од
20 јуни 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Банкоматите ќе станат и менувачници
http://tocka.com.mk/1/120133/bankomatite-ke-stanat-i-menuvacnici

Можно ли е, ова да спаси некој денар при конверзија ?
На пример да си повлечам пари во долари, ако успеам да ги најдам банкомативе каде се поставени.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Предпоставувам дека поголем дел од вас слушнале за Payoneer картичката.
За тие што незнаат, тоа е бесплатна картичка која би ја препорачал на сите оние кои имаат пари на интернет.
Меѓутоа, една од работите што највеќе ми се свиѓаат е affiliate програмата што ја нуди. Значи како што веќе споменав, тоа е бесплатна картичка за која можете да аплицирате на www.payoneer.com . Најпрво треба да ви го одобат барањето, па да испратите скенирана лична карта па да ви ја достават. Се на се додека ви ја достават до дома се фаќа околу месец ипол.

Е сега што е толку добро околу истата?
- Добро е тоа што кога на истата ќе ставите 100$, или ќе ви стигнат од било кое место, добивате Start Up Bonus од 25$.
Но тоа не е се !
Моментот кога вашиот реферал ќе стави, или ќе добие од било каде 100$, и двајцата добивате по 25$.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Предпоставувам дека поголем дел од вас слушнале за Payoneer картичката.
За тие што незнаат, тоа е бесплатна картичка која би ја препорачал на сите оние кои имаат пари на интернет.
Меѓутоа, една од работите што највеќе ми се свиѓаат е affiliate програмата што ја нуди. Значи како што веќе споменав, тоа е бесплатна картичка за која можете да аплицирате на www.payoneer.com . Најпрво треба да ви го одобат барањето, па да испратите скенирана лична карта па да ви ја достават. Се на се додека ви ја достават до дома се фаќа околу месец ипол.

Е сега што е толку добро околу истата?
- Добро е тоа што кога на истата ќе ставите 100$, или ќе ви стигнат од било кое место, добивате Start Up Bonus од 25$.
Но тоа не е се !
Моментот кога вашиот реферал ќе стави, или ќе добие од било каде 100$, и двајцата добивате по 25$.Аплицирајте ТУКА ! Сите што ќе аплицираат, а и оние кои сакаат повеќе информации, нека ме контактираат.
За тие што не слушнале има веќе ваква тема и слични на неа но не беа нешто многу активни така да...
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Темава е стрикно за affiliate програмата - како од www.payoneer.com да заработуваш без ни малку да си го запотиш задникот.
 
Последно уредено од модератор:

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Mora da imas 18+?i dali mozes so pasos deka I toa e dokument?
За жал мора да имаш барем 18 години наполнето. Бараат лилна карта, но не верувам дека не би одобриле некој кој наместо лична карта испратил пасош.
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Темава е стрикно за да се регистрираат преку тебе и да лапаш по 25$.


Господине брилијантен ум, па нормално е да се регистрираат преку мене оние кои се заинтересирани за програмата за која ШТОТУКУ чуле од МЕНЕ.

Боже какви искомплексирани луѓе постојат:tapp:
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
За жал мора да имаш барем 18 години наполнето. Бараат лилна карта, но не верувам дека не би одобриле некој кој наместо лична карта испратил пасош.
Mora da imas 18+?i dali mozes so pasos deka I toa e dokument?
Ако нешто ти менува лична карта можеш да имаш и со 16 години а видиш господинот не е информиран дека може и со пасош.

 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Не напомена дека при првото вадење пари од банкомат, Payoneer ти зема 25$ за услугата, односно за производство и достава на картичката.

Така да ќар од ова немаш, што ќе ги земеш тие пари од реферал одма ќе им ги вратиш со првото повлекување од банкомат, а да не зборуваме за fee-то на секоја трансакциска, утнувањето на цифрата на повлекување те кошта 1$, провизија на секоја трансакција 3$.
На крај, нема ни долар во ќар да бидеш.

И плус наоѓање реферали е тешко, уште потешко е собирање на тие 100$ кај рефералите. За џабе ќе си го трошиш времето. :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Темава е стрикно за affiliate програмата - како од www.payoneer.com да заработуваш без ни малку да си го запотиш задникот.
Како што и самиот кажа во воведот, треба прво тој што ти прифатил affiliate да префрли 100 долари на таа картичка за да може тебе да ти стигнат 25 долари. Не е баш најдобар и најсигурен начин за брза заработка но сепак за тие што работат преку интернет и што префрлаат пари на таа картичка можат на добијат вакви бонуси ако пратат покана на неколку другари/пријатели/колеги. Јас таа картичка ја имам скоро веќе година и пол но само двапати сум префрлил пари преку неа, а немам никој ептен близок што се занимава со вакви работи па неможев да најдам реферали. Како и да е, 25 долари не се воопшто малку некој да ти ги даде поклон.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
За децава на форумов ова не е доходавно затоа што мора прво 100 долари да стават на картичка за да ги добијат тие 25 долари па после пајонир ќе им ги земе тие 25 долари за годишна чланарина. Крајниот резултат е празни раце и време губење. Меѓудругото праќање на лични документи на таму некој непознат кој може во секој момент да ги злоупотреби е во најмала рака лоша идеја.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Никој нема да ти злоупотреби лични документи, relax.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom