Искуства со марихуана

Статус
Затворена за нови мислења.

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
Не знам дали е дозволено ваква тема да се отвори на форумов, ако не е - нека ја избришат модераторите/администраторите.

Јас ќе кажам за едно искуство, кое ми се случи пред неколку дена, и од тогаш сам си ветив дека никогаш повеќе нема да запалам џоинт. Бевме јас, другарка и двајца другари. Се договоривме со кола да отидеме некаде на крајот на Скопје, и да пушиме. Имавме 2 џоинта свиткани, застанавме со колата и ги запаливме. Ги вртевме во круг, и ги испушивме. Јас седам така едно 10-15 минути, и наеднаш колата почна да се врти како во круг, бавно. Овие нешто се смееа, зборуваа, појма немам, а јас гледам како сето се врти. Другарката ми вика да сум и го подаел мобилниот, а јас ниту можам да мрднам па ниту да зборнам, а таа инсистира да и го поддадам мобилниот. И коа виде дека, веројатно, не сум способен, се наведна малку да го земе телефонот и ме допре по рамото, и јас тогаш замислив како една стрелка почнувајќи од стомакот се искачуваше накај грлото. И кога се искачи до грлото, наеднаш ме фати некоја паника, секундарно излегов од колата, и почнав да трчам по тоа патот. Како што трчав така патот ми се гледаше по искривен, темен.. Видов такси, се качив, и почна и таа кола бавно да се движи и во круг. Си мислев овој којзнае каде ме носи, сигурно ќе ми земе над 2000 ден. И таксистов ме прашува нешто, дали сум имал температура, па после почна нешто за некој сметки за струја, вода, парно да зборува, појма немам. И само вози, а мене веќе ептен почна паника да ме фаќа дека нема да имам пари да платам. И по некое време гледам Добродојдовте во Центар, и си викам, а готово дома сум. Не ми зеде пари колку шо мислев, наплати како и вообичаено. Влегувам во станот, цимерите не беа дома, легнувам на креветот, и креветов почна да се искачува по ѕидот. Паѓам јас од креветот, се качувам, и пак паѓам (сам се фрлав од кревет). Останав на подот, и почнав да сменувам картичка од мобилен телефон, ама филмот ми беше никој да не ме види, иако немаше никој во станот. Се кријам така наведнат, и може, едно 15 минути пробувам да ја извадам картичката и пак да ја ставам, во истиот телефон. :confused: И тука запре се, се будам утрото на кревет (појма немам како сум се качил) го уклучувам телефонот, и гледам 30 пропуштени повици (овие ми ѕвонеле). И од тогаш си ветив дека нема повеќе такви хорори да доживувам. :D Вие имате слични искуства?
од друго место следен пат да си купваш :D
 
Член од
6 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
41
Na basketu triple-double ostvarim kada se ko boyaka navarim !
--- надополнето: 31 март 2013 во 14:41 ---
Sto si pusel ti be ? Mozi brojce od kade si sreduval ?
--- надополнето: 31 март 2013 во 14:41 ---
Sto si pusel ti be ? Mozi brojce od kade si sreduval ?
Што е ова шпиунажа :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:?
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Ајдеее почнаа и нарачките :pos::pos::pos::pos:
Michael Mayers друже донеси од фиљанот некогаш кога има кајгана собиранка да го осетиме и ние тој филм.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Се е ок и да ви се десило и да не се десило ама сепак незнам која е потребата на форум да ги кажувате работиве...не ми е мене ради полиција или слично него многу ми личи као напалени деца не изживеани ќе се дивиме..конзумирајте ја паметно и се надевам еден ден ќе биде легална :)
 
А

Атомската мравка

Гостин
Ме изнасмеа со темава одма по станување да им тргне денот :pos: инаку да не биде офтопик немам искуство со марихуана ниту планирам да имам ама сум бил во друштво кога пушеле и освен што се смееа како ненормални немам др забелешка :D
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Имав и јас слично искуство. Ме фаќаше паника и тн натаму. Бев ко здрвен. Но не станува за марихуана со некои други дроги мешана,прскана. Тоа ти е марихуана дива . Односно не е прскана со ништо и е ептен појака од овие на црниот пазар. И друго , ептен е ретка.
 
M

Moon Child

Гостин
Негде во втора средно зад зграда бевме собрани фина екипа, се направивме лом, и оттаму продолживме да си купиме цигари, муабетот по пат беше за цицки нешто. Уште даваа по 4 цигари за 10 денари тогаш. Едниов другар оди да купи од трафиката, и и вика на продавачката, "ај цицка за 10че". И продавачката ја подава главата од прозорчето, и му фрла едно убитачно "Молам?!" Мислам дека не сум се смеела на ништо повеќе во животов, и до ден денеска кога ќе ми текне, како на пример сега, паѓам од смеа
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
477
Поени од реакции
612
Се е ок и да ви се десило и да не се десило ама сепак незнам која е потребата на форум да ги кажувате работиве...не ми е мене ради полиција или слично него многу ми личи као напалени деца не изживеани ќе се дивиме..конзумирајте ја паметно и се надевам еден ден ќе биде легална :)
Ниту сум неизживеан, па ниту се дивам. Темава ја отворив зошто секогаш само мене ми се случуваат вакви работи со трева, и нормално дека се загрижив зошто само мене ми се дешава тоа. Сите се смеат, а мене ме маваат паники и незнам што правам.. еве гледам дека има и други со слични искуства како моите. :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Арно не му направиле некој филм другарите, ако му направиле тогаш ќе отишол јабана...:LOL:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
кажувајте бе, интересна е темава нека не тресе acermk :icon_mrgr:

Он божем многу големиот :pos:

цел живот ќе бидам дете бе
 
E

emission

Гостин
Не знам дали е дозволено ваква тема да се отвори на форумов, ако не е - нека ја избришат модераторите/администраторите.

Јас ќе кажам за едно искуство, кое ми се случи пред неколку дена, и од тогаш сам си ветив дека никогаш повеќе нема да запалам џоинт.
Си јадел бед. Може и на искусни да им се случи, на професионалци не знам немам слушнато. :) И мене такво нешто ми се има случено (amater na toa pole). Претходна вечер пушевме, се си беше ОК, кафич, диско, седење до сабајле. Утредента станување и правење од истата и слични работи ко тебе ми се дешаваат.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Искрено мое мислење а и искуство е дека тревата ни најмалце не била само трева туку кој знае што други ла*а имало во неа. Сум пробам многу пати но еднаш се изгорев со тие халуцинации си го слушав срцето како ми чука и како забавува и на моменти помислував дека сум готов и се дерев како мрднат дека умирам, а другар ми се отепува од повраќање во исти момент со што мене уште поголем ми се направи филмот дека сум готов,а што е најтрагично од што збезнав кршев све што имаше пред мене, а другаров застанат на шојла и само вика МЕДИТИРААААМ хахах.
Така да другар пази други пат што земаш. ( а најдобро да не земаш)
 
E

emission

Гостин
Искрено мое мислење а и искуство е дека тревата ни најмалце не била само трева туку кој знае што други ла*а имало во неа. Сум пробам многу пати но еднаш се изгорев со тие халуцинации си го слушав срцето како ми чука и како забавува и на моменти помислував дека сум готов и се дерев како мрднат дека умирам, а другар ми се отепува од повраќање во исти момент со што мене уште поголем ми се направи филмот дека сум готов,а што е најтрагично од што збезнав кршев све што имаше пред мене, а другаров застанат на шојла и само вика МЕДИТИРААААМ хахах.
Така да другар пази други пат што земаш. ( а најдобро да не земаш)
:pos: крај.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.705
Не е заебанција паранојата, како сум шепотел во празна соба во 02-03 наутро да не ме чуел некој ехејјј не е заебанција, ама до човекот е а не до супстанцијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom