Иран возврати на Израел - нова војна во светот!!!

Од чија страна сте ?

  • Иран

  • Израел

  • Не знам/Немам одлучено

  • Неутрален сум


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
3 јануари 2023
Мислења
40
Поени од реакции
63
Тел Авив се подготвуваше за најлошото сценарио и можноста за директен ирански напад на израелска територија и тоа се случи денеска 13.04 - Како одмазда за нападот пред речиси две недели во кој загинаа седум ирански воени офицери. Иран вети одмазда за своите команданти кои беа убиени на 1 април во напад на иранската амбасада во сириската престолнина Дамаск.
Моментално мета на напад се Бер Шева,Тел Авив и Ерусалим - Нетанјаху го напуштил Тел Авив , Хаменеи пресуди кон одмазда !!!

Netanyahu_official_portrait.jpg
Seyyed_Ali_Khamenei.jpg
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
917
Поени од реакции
596
Чудно ми е како покрај железната купола, толку дронови стигнаа над ТелАвив

Sent from my phone using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Чудно ми е како покрај железната купола, толку дронови стигнаа над ТелАвив

Sent from my phone using Tapatalk
Pa ne e toa nekoja visa matematika.
Ako imas povekje dronovi od sistemot sto moze da presretne, ostanatite ke gi presretne metata kon koja bile upateni.
Ili pak ako gledas ekonomski, povekje im se isplakja nekoj dron od 10000 dolari da ja pogodi celta otkolku da trosis na nego raketa od eden milion dolari.
Sega sto ti odgovara povekje toa, i dvete matematiki se validni.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.073
Поени од реакции
11.441
Ајде газда Биби, вади тоа нуклеарките од подрум да ги огрее Иранчаните сонце во 3 сабајле

:gjavol: :gjavol: :gjavol: :gjavol: :gjavol:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.044
Еј, само шо започна конфликтов си помислив дека сега ќе треба и по ова прашање да се поделиме во два табора и да се надмудруваме на фејсбук.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.920
Поени од реакции
1.426
Еј, само шо започна конфликтов си помислив дека сега ќе треба и по ова прашање да се поделиме во два табора и да се надмудруваме на фејсбук.
Автоматски споено мислење:
Да, војните во светот се навивање за тим, како на футбалска утакмица. На никого не му е гајле за мртвите, најбитно е овие нашите да победат.
Се зезам, најбитно е гнасните глобалисти да победат. Нема два тима, има нашиот и се останато што е непријател. Многу сме модерни и прогресивни.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
не сум воен стратег или голем познавач на воените доктрини ама ако ова за брзо не заврши со седнување на маса и каков-таков договор за примирје, мислам ќе гледаме уништувања од поголеми размери бидејќи се работи за две исклучително радикални групи да не речам фанатици ‍
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.044
Да, војните во светот се навивање за тим, како на футбалска утакмица. На никого не му е гајле за мртвите, најбитно е овие нашите да победат.
Иронија, Јаневски.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.087
Поени од реакции
8.136
Tolku a Iran ja postignal celta nema pak da napaga
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.330
Поени од реакции
7.340
Ебате "нападот" кога однаред ќе кажат дека ќе напаѓаат, па овие другиве да исклучат GPS ,на цела област и овие да си прават "маркетинг" ко мислиш Мице, Курто и Мурто.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.150
Поени од реакции
10.530
Знаете што не ми е јасно? Зошто кога Израел веќе е во војна со Хамас, решава да изврши директен напад врз иранската амбасада во Сирија? Кога веќе си во војна, зошто да започнуваш друга војна?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.588
Поени од реакции
62.674
Знаете што не ми е јасно? Зошто кога Израел веќе е во војна со Хамас, решава да изврши директен напад врз иранската амбасада во Сирија? Кога веќе си во војна, зошто да започнуваш друга војна?
Затоа што имаат поддршка од САД.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom